Sparta Rotterdam

Eredivisie
De Kuip

Sob

08.02

21:00

PSV Eindhoven

Puchar Holandii
Philips Stadion

Śro

05.02

18:45

2:0

Przedstawiamy sztab: Lukas Babalola

10.07.2024 15:54; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ feyenoord.nl / Źródło: własne

Od sezonu 2024-2025 za Feyenoord odpowiada Brian Priske, którego wspierają również nowi na De Kuip Lukas Babalola i Björn Hamberg. Czas zatem przedstawić nowych członków sztabu. 

Urodzony 9 lutego 1997 roku w Danii, syn nigeryjskich rodziców, Babalola wcześnie zrozumiał, że gra w piłkę nie jest jego przeznaczeniem. W wieku 17 lat dołączył do sztabu trenerskiego młodzieży w Holbæk B&I, gdzie szybko wykazał się talentem do rozwijania młodych piłkarzy. Jego metody i osiągnięcia stały się tematem dyskusji w mieście, a po ośmiu miesiącach przeniósł się do Köge BK U19 jako trener w akademii. W Köge spędził trzy lata, awansując do drużyny rezerwowej, gdzie doskonalił swoje umiejętności i zdobywał doświadczenie.

Jego talent nie umknął uwadze Lyngby BK, duńskiego klubu Superligi, który w styczniu 2018 roku przyjął go do swojej akademii młodzieżowej. Po dwóch latach, dzięki analitycznemu umysłowi, Babalola awansował na stanowisko analityka meczowego pierwszej drużyny Lyngby.

Dążąc do większych wyzwań, w lipcu 2022 roku Babalola dołączył do Aalborg BK, jednego z czołowych duńskich klubów, gdzie objął podobną funkcję, umacniając swoją pozycję jako wybitnego analityka meczowego i przygotowując grunt pod kolejny duży krok w karierze.

W lipcu 2023 roku Babalola po raz pierwszy wyjechał z Danii, by objąć stanowisko głównego analityka u trenera Briana Priske w Sparcie Praga. Priske, który wcześniej był asystentem menedżera w FC København i menedżerem FC Midtjylland, docenił wkład Babaloli w duńskim futbolu i osobiście zaprosił go do współpracy w Pradze. Jakość pracy Babaloli szybko została dostrzeżona w Sparcie Praga, co zaowocowało jego awansem na stanowisko asystenta menedżera już po sześciu miesiącach. 27-latek odegrał kluczową rolę w niezwykłym, podwójnie zwycięskim sezonie Sparty Praga, któa zdobyła zarówno mistrzostwo kraju, jak i puchar.

12 czerwca 2024 roku, Feyenoord ogłosił, że podpisał kontrakt z Priske. Po odejściu Arne Slota do Liverpoolu, Priske został uznany za idealnego następcę. Duńczyk wyraźnie zaznaczył, że nie przejdzie do nowego klubu bez swojego zaufanego asystenta. Wkrótce potem Feyenoord doszedł do porozumienia w sprawie Babaloli, który 1 lipca dołączył jako nowy asystent menedżera.

Komentarze (0)

Wyniki 22. kolejka

Gospodarz

Gość

Heracles Almelo

? - ?

Go Ahead Eagles

PSV Eindhoven

? - ?

Willem II Tilburg

FC Groningen

? - ?

NEC Nijmegen

Feyenoord Rotterdam

? - ?

Sparta Rotterdam

FC Utrecht

? - ?

Almere City FC

RKC Waalwijk

? - ?

NAC Breda

Fortuna Sittard

? - ?

Ajax Amsterdam

AZ Alkmaar

? - ?

PEC Zwolle

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

2-9 lutego

Feyenoord przegrał z Ajaksem i stracił punkty w czwartym kolejnym meczu ligowym.

Video

Ajax 2-1 Feyenoord

Przegrana w De Klassieker potwierdziła trwający kryzys w ekipie z południa Rotterdamu.

Live chat

Gość

I przeyepali.

Gość

bourgoin jallieu w drodze po kolejny skalp z ligue 1.

Gość

Wyrównana rekordowa porażka Valencii u siebie, a w pucharze pobita
W pucharze 1-5 z realem w 1951 roku.

Gość

W weekend Damian ty wyjdziesz z de kuip jak sparta będzie prowadzić 0-3 w 15 minut :D

DamianM

ONI TO TEŻ Się mają..

Gość

kibice valencii idą do domu :D

Gość

0-4 w pół godziny 1-5 rekord :D

Gość

barca ładnie znowu pierze valencie.

Norbi

lfc odrobiło, teraz zacznie się mecz :)

Gość

lfc i barca juz po 1-0

Norbi

na polepszenie nieco dziś asy slota :P

Gość

Dać Moussie nową umowę, o rok dłuższą, z lekką podwyżką, i wyższą klauzulą.

Gość

az-quick boys 1-1 no no

Gość

Kolejny powód by zwolnić te klose.

DamianM

I przy okazji widać, że niezły as z niego

Gość

Nowe smaczki wychodzą - moussa ma klauzule 10 mln a 20% z tego idzie to patro eisden... ***** niezły transfer - to se zarobiliśmy na nim...

Gość

Jprdl - tego jeszcze nie grali: XDDD
https://www.facebook.com/100083104972318/posts/pfbid02ZoqY4vCU4PVZPUtrmMMJujAUk52qLoGHuLUv1jTDuM2TiXjxUR932tZkAXWhfSvKl/

DamianM

Pewnie nie, tak po prawdzie, ale zobaczymy.

DamianM

Zbieram się właśnie na te derby. Ja stawiam na 2-2 i będę świadkiem dimisiun

Gość

Pokonamy Spartę w weekend (oby, bo to nic pewnego), Priske zostanie. Zaraz potem wpierd*l z Milanem w LM i po dwumeczu ogramy jakiś ogórków w lidze i Priske znów się uratuje. To nie robota w takiej wersji.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.