Sporting Charleroi

Towarzyski
Varkenoord

Pią

17.07

13:30

Club Brugge

Towarzyski
De Kuip

Sob

11.07

12:00

3:1

PRZEGLĄD: Piłkarze Feyenoordu powołani do reprezentacji narodowych

14.03.2025 20:56; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Już wkrótce piłkarze Feyenoordu rozjadą się na zgrupowania swoich reprezentacji. To dobry moment, by przyjrzeć się, którzy zawodnicy dostali powołania i staną przed szansą gry w narodowych barwach.

Antoni Milambo otrzymał powołanie do reprezentacji Holandii U-21 od trenera Michaela Reizigera. Utalentowany pomocnik znalazł się w 24-osobowej kadrze, która w marcu rozegra mecze towarzyskie z Włochami i Rumunią. Spotkania te są elementem przygotowań holenderskiej młodzieżówki do Mistrzostw Europy U-21, które odbędą się w 2025 roku na Słowacji.

Pierwszy test czeka drużynę w piątek, 21 marca, kiedy to zmierzy się na wyjeździe z Włochami. Mecz odbędzie się na Stadio Pierluigi Penzo w Wenecji i rozpocznie się o godzinie 18:15. Kolejne starcie zaplanowano na wtorek, 25 marca – tego dnia Holendrzy zagrają z Rumunią na Stadionul Arcul de Triumf w Bukareszcie. Początek o 18:30 czasu holenderskiego.

Dávid Hancko i Leo Sauer w nadchodzącym tygodniu dołączą do reprezentacji Słowacji, natomiast Oussama Targhalline uda się do Maroka, gdzie może rozegrać swój drugi mecz w narodowych barwach. Z kolei Hugo Bueno ponownie wystąpi w spotkaniu młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii. Wszyscy czterej zawodnicy wyruszą na zgrupowania tuż po meczu Feyenoordu z FC Twente.

Zespół Słowacji, z Hancko i Sauerem w składzie, zmierzy się w dwumeczu ze Słowenią o awans do wyższej dywizji Ligi Narodów. Słowenia zajęła trzecie miejsce w grupie 3 Ligi B, a Słowacja uplasowała się na drugiej pozycji w grupie 1 Ligi C. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 marca, a rewanż zaplanowano na trzy dni później.

W Afryce trwają eliminacje do Mistrzostw Świata 2026. W tej fazie kwalifikacji w marcu odbędzie się dziesięć spotkań, w tym dwa kluczowe mecze dla lidera grupy E – Maroka, które zmierzy się z wiceliderem Nigrem oraz trzecią w tabeli Tanzanią. Targhalline, który we wrześniu zadebiutował w meczu z Lesotho, spędzając na boisku pełne 90 minut, ma szansę na kolejny występ.

Hugo Bueno również otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii. Wypożyczony z Feyenoordu lewy obrońca regularnie występuje w kadrze U-21 – w ostatnich miesiącach grał przeciwko rówieśnikom z Danii, Anglii i Malty. W nadchodzących dniach jego drużyna zmierzy się z Czechami U-21 oraz Niemcami U-21.

Utalentowany obrońca Feyenoordu, Givairo Read, otrzymał powołanie do reprezentacji Holandii U-19 od trenera Petera van der Veena. Znalazł się w ostatecznej kadrze, która w marcu weźmie udział w elitarnej rundzie kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Holendrzy rozegrają trzy kluczowe mecze w Czechach i będą walczyć o awans do turnieju finałowego.

Oprócz Reada do kadry Holandii U-19 powołano także trzech innych zawodników Feyenoordu: Ismaila Ka, Zepiqueno Redmonda i Aymena Slitiego. Cała czwórka będzie miała okazję zaprezentować się na międzynarodowej scenie i pomóc drużynie w walce o sukces.

Obrońca Feyenoordu, Gernot Trauner, otrzymał powołanie do reprezentacji Austrii na decydujące baraże Ligi Narodów UEFA 2024/25. Trener Ralf Rangnick uwzględnił go w kadrze na dwumecz z Serbią, którego stawką jest awans do najwyższej dywizji – Ligi A. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 marca, o godz. 20:45 na stadionie Ernsta Happela w Wiedniu. Rewanż zaplanowano na niedzielę, 23 marca, o godz. 18:00 na stadionie Rajko Miticia w Belgradzie.

Selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz, ogłosił w nocy skład kadry na nadchodzące mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2026. Biało-Czerwoni zmierzą się 21 marca z Litwą, a trzy dni później, 24 marca, podejmą Maltę. Jednym z powołanych zawodników jest Jakub Moder, który po raz pierwszy pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji jako piłkarz Feyenoordu.

Inbeom Hwang nie grał ostatnio z powodu kontuzji i dopiero wraca do zdrowia. Co ciekawe, mimo absencji w klubie, został powołany do reprezentacji Korei Południowej na nadchodzące eliminacje do Mistrzostw Świata.  Południowokoreański Związek Piłki Nożnej ogłosił w poniedziałek selekcję na mecze z Omanem (20 marca) i Jordanią (25 marca). Korea Południowa, dzięki dwóm zwycięstwom w grupie, jest bliska awansu na Mistrzostwa Świata 2026 w Ameryce Północnej. W przypadku straty punktów Koreańczycy będą mieli kolejną szansę na zapewnienie sobie kwalifikacji w czerwcu.

Komentarze (0)

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

12-19 lipca

Feyenoord zanotował drugie zwycięstwo podczas letnich przygotowań do sezonu 2026/27.

Video

Feyenoord vs Club Brugge 3-1

Feyenoord Rotterdam w drugim sparingu pokonał mistrza Belgii 3-1.

Live chat

Gość

"Nawet Deijla im jeszcze dołożyć można." - przecież zerrouki jest więcej wart niż van Rooij. Oni musieliby nam dopłącić.

Gość

Zuriko Davitashvili jedyny Gruzin w ASSE. ;-)
Trochę z wyglądu Kökcu przypomina :-)

Gość

Albo wymienić Zerroukiego za van Rooija z Twente.
Im potrzebny Ramiz, na prawy obrońca będzie potrzebny jak odejdzie Read. Nawet Deijla im jeszcze dołożyć można.

DamianM

coś mi mignęło, że jakiś Gruzin z Saint Etienne za Sauera kandydatem

DamianM

Gio zdecydował, chce 25 zawodników, muszą pierw uprzątnąć kadrę po poprzedniku. Timon out, nowy GK in. Teraz pdoobno priorytet lewy obrońca i lewy skrzydłowy

Gość

No i klubu zacząć ściąganie piłkarzy. Jest już trener, niech Gio decyduje w końcu.

Gość

Ale kto da dobrą kasę za Borgesa??? XD
Jedyne co strzelił w Holandii to foty na Insta... XDDD

Gość

Sauera nawet do Romy, aby tylko kasa za niego się zgadzała

DamianM

Borgesa pisali, że byliby gotowi sprzedac, ale nie z taką stratą. Z też Hwangiem, chcą wychodzić na zero albo zarobić co nieco. A Sauera przeczytaj news, ludzie wspominają JEDEN mecz z Niemcami i płacz, że tak ogromny potencja, taki występ i na tym ma jechać. Beka z tego

Gość

Hwang nawet jakby się zamknęło na 8-9 to i tak będzie git. Niewiele wnosi, a nawet minimalny zysk byłby

Gość

A za Sauera realne jest 5-7,5 bańki. Nikt o zdrowych zmysłach nie da więcej. Ani gwiazda, ani nic nie osiągnął, tylko tyle, że ma potencjał - trzeba oszlifować. Sprzedać i się cieszyć że ktoś wziął

DamianM

Zerroukiego wycenili na 6, Zechiela po sprzedaży Hwanga chcą podnieść do 20, ale to newsy od insaiderów, których narosło jak grzybów.

Gość

Borges powinien też już być wystawiony na sprzedaż jak Kasanwijro. Obaj pójdą za grosze niestety. Kasanwijro niewiele kosztował, Borges będzie duża stara. Za Zerroukiego od Twente wziąć choć te 5 milionów, chyba że ktoś z Francji się włączy to może nawet z 7 dadzą. Zechiel min. 15 do tego Lille

DamianM

no myśle, że ostatnie newsy napawają optymizmem co do Rigaux, ale co z tego, jak niektórzy dopiero co płakali że sprzedajemy tanio, a już na X latają komentarze, że Rigaux za dużo oczekuje, i weź człowieku dogodź ludziom haha

Gość

Como i Sunderland mają kasę, Paris FC też taki biedny nie jest. Tylko trzeba tak jak teraz - nie cackać się i iść w zaparte - albo nasza cena albo nici z transferu. Powinno być 35-40 za Moussę.

Gość

Ale jednak cenie wyżej Sauera niż Borgesa.

DamianM

no właśnie i tak to wygląda, tak może byc z sauerem. albo okazja sprzedać, albo kiedys odpali. Lewo albo prawo ale kolejny spoko przyklad

Gość

Rennes kupiło za 15 mln Gronbaeka z Bodo - i totalny niewypał - 3 wypożyczenia w 3 lata - i dziś go sprzedają za 4.7 mln do hsv.

Gość

Kiepskie kluby się interesują moussą - znaczy że będą żydzić.

DamianM

Z Kasanwirjo jednak top decyzja. Starczy już

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.