FC Dordrecht

Towarzyski
GN Bouw Stadion

Sob

04.07

14:30

---

---
---

---

---

---

Puchar Holandii dla Twente

08.05.2011 22:18; lider, 3 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: własne

Bardzo emocjonujący i szybki mecz, który obfitował w wiele ciekawych akcji. Tak w skrócie można opisać finał Pucharu Holandii, w którym spotkały się ekipy Twente Enschede z Ajaxem Amsterdam.

Joden w przeciągu całego spotkania byli gorszym zespołem, ale również mieli swoje okazje, czego dowodem są dwie bramki. Puchar KNVB beker Twente zapewniło sobie dopiero pod sam koniec dogrywki - autorem trafienia na 3:2 był Marc Janko, który okazał się prawdziwym dżokerem.

Przypomnijmy, że spotkanie finałowe rozgrywane było na stadionie Feyenoordu, De Kuip. Transmisję z pojedynku przeprowadził kanał Polsat Futbol.

Twente Enschede - Ajax Amsterdam 3:2 (1:2)
0:1 de Zeuuw 19'
0:2 Ebicilio 40'
1:2 Brama 45'
2:2 Janssen 56'
3:2 Janko 118'

Komentarze (3)

Norbi

Bravo Tukkers, oto właśnie chodziło. Za tydzień wygrywacie i mistrzostwo w kieszeni.

Oglądałem, także mecz, ale do utraty drugiego gola FCT, potem wyłączyłem. Ale jak widać było to spotkanie pokazało, że mecz stał na dobrym poziomie, bo był wyrównany.

Eli

Oglądalem, ale tylko pierwszą połowę. Ogólnie już wtedy mecz był ok. Oby Twente za tydzień nie dało plamy i też będzie ok.

lider

Na boisku lepsze Twente, na trybunach też. Chociaż trzeba przyznać, że oni mają tylko parę przyśpiewek.

Mecz bardzo dobry i trzeba szczerze przyznać, że spotkały się dwie najlepsze drużyny tego sezonu.

Gospodarz

Gość

Zdjęcie Tygodnia

24-31 maja

Robert Eenhoorn zostanie nowym dyrektorem generalnym Feyenoordu.

Video

TOP 10 goli w 2025-2026

ESPN przygotowało kompilację dziesięciu najładniejszych bramek zdobytych przez rotterdamski klub w minionych rozgrywkach.

Live chat

Gość

Aaaa, bo Tobie chodziło o te U19 ;-)
A ja cały czas o dorosłych piszę ;-D

Gość

Feyenoord nie mógł wygrać Clausura, bo grał piach pod koniec sezonu ;-) wygraliśmy Apertura, początek mieliśmy dobry. A Clausura to raczej PSV wygrało, nie AZ

Gość

Tak jak w Argentynie też spora część. Angielscy żeglarze zakładali tam sporo klubów

Gość

Co ciekawe w urugwaju wiele klubów ma angielskie nazwy : albion, wanderers, liverpool. boston river, racing montevideo.

Gość

Feyenoord wygrał Clausura a AZ Apertura - bo apertura to sezon otwarcia a clausura zamknięcia :D Drobny szczegół. W urugwaju jeszcze jest turniej środka "intermedio"(7 kolejek) ale to się nie liczy jako mistrz.

Gość

To Feyenoord też miał w tym sezonie tytuł "Apertura", bo w połowie ligi jeszcze byliśmy pierwsi XDDD

Gość

:/ :/ :/
4000 punktów za ten ostatni sezon, aaajjjj, to chyba więcej polskie ekipy zebrały...

Gość

W urugwaju widze Racing Montevideo też ekipa z pierwszym tytułem mistrzam (apertura) - tak jak Belgrano i Platense w argentynie.

Gość

No a w Anglii pół roku temu, w Southampton ten polski student. Sikh go podźgał nożem, wezwano policję i tego rannego Polaka zakuli w kajdanki, bo ciapaty powiedział, że była "napaść na tle religijnym".
Polak zmarł

DamianM

no musisz, zapewne widzieliście znowu filmik z Holandii, jak policja rzuca i ciągnie za włosy ciężarną kobitę, ale jak inni blokujątory, niszczą miasta, podkłądają bomby, to cisza. stoją.

Gość

Tak nas urfa urządzają tą multikultu - musisz żyć między dzikusami i koniec.

DamianM

ta widziałem filmiki, jak wszystko zamykali i obijali dechami by zwierzyna nie rozwaliła

Gość

Arabusy i inżynierowie świętują.
Paryż w ogniu zaraz

Gość

no niestety geje z Francji wygrały

DamianM

Futbol wygrał

DamianM

Ufff

Gość

brawo - antyfutbolowi mówimy nie.

Gość

po jednym pudle

Gość

Czarny pudło - no to będzie rasizm :D ale to wykonanie karnego powinno być zabronione - ze 3 razy się zatrzymał - to nie powinno być dozwolone.

DamianM

Już kartkę czyta, futbol musi wygrać haha

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.