PSV Eindhoven

Eredivisie
Philips Stadion

Nie

01.02

14:30

Real Betis

Liga Europy
La Cartuja

Czw

29.01

21:00

2:1

Puchar Holandii: Feyenoord U-21 w półfinale. Piętnastolatek z asystą

03.03.2025 16:38; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Feyenoord U21 awansował do półfinału Pucharu Holandii po zaciętym starciu z rówieśnikami z Excelsioru. Rotterdamczycy z południa odnieśli zwycięstwo 2:1, a bohaterami spotkania okazali się Lugene Arnaud i Joey de Bie, którzy zdobyli bramki dla gospodarzy.

Spotkanie rozpoczęło się w wyrównanym tempie, ale to Feyenoord przejął inicjatywę i jako pierwszy znalazł drogę do siatki. W 35. minucie prawy obrońca Lugene Arnaud otworzył wynik, wykorzystując efektowną asystę piętą autorstwa Joeya de Bie. Po przyjęciu podania Arnaud oddał precyzyjny strzał, który minął bramkarza Excelsioru i wpadł do siatki, dając gospodarzom prowadzenie.

Po przerwie drużyna Excelsioru ruszyła do ataku, szukając wyrównania. Ich starania przyniosły efekt w 65. minucie, kiedy to goście doprowadzili do remisu. Przez kolejne minuty obie drużyny walczyły o dominację na boisku, ale to Feyenoord ponownie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Decydujący moment nastąpił w 75. minucie. Piętnastoletni (!) Jivayno Zinhagel popisał się dynamiczną akcją na prawej stronie boiska, po czym idealnie dograł futbolówkę w pole karne. Tam czekał już Joey de Bie, który pewnym strzałem pokonał bramkarza i zdobył gola na 2:1, kompletując tym samym swój świetny występ – wcześniej zanotował także asystę.

W końcówce Excelsior walczył o wyrównanie, ale defensywa Feyenoordu spisywała się bez zarzutu. W ostatnich minutach goście byli bliscy zdobycia bramki, jednak ich strzał zatrzymał się na poprzeczce, co ostatecznie przypieczętowało zwycięstwo gospodarzy.

Dzięki tej wygranej Feyenoord U21 zameldował się w półfinale rozgrywek, gdzie czekają już inni pretendenci do końcowego triumfu: FC Dordrecht, sc Heerenveen oraz FC Groningen. 

BRAMKI:
35' | 1-0 | Arnaud
65' | 1-1
75' | 2-1 | De Bie

WYJŚCIOWY SKŁAD: Geneugelijk; Arnaud, Netten, De Blok, Candelaria; El Harmouz, Rudisill, Pedro Vanga; Rais, De Bie, Rust

ŁAWKA: Haksteeg; Breinburg, Ouarghi, Sneijer, Agboluaje, Zinhagel, Bobson

Komentarze (0)

Wyniki 21. kolejka

Gospodarz

Gość

NAC Breda

2 - 2

FC Twente

AZ Alkmaar

? - ?

NEC Nijmegen

PEC Zwolle

? - ?

SC Telstar

Sparta Rotterdam

? - ?

FC Groningen

Excelsior Rotterdam

? - ?

Ajax Amsterdam

Heracles Almelo

? - ?

Fortuna Sittard

PSV Eindhoven

? - ?

Feyenoord Rotterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Utrecht

FC Volendam

? - ?

Go Ahead Eagles

Zdjęcie Tygodnia

25 stycznia-1 lutego

Feyenoord dopisał do ligowego dorobku trzy punkty, pokonując Heracles Almelo 4:2, lecz sam wynik tylko w niewielkim stopniu oddaje to, co działo się na murawie.

Video

Feyenoord 4-2 Heracles Almelo

W ostatnich dniach Feyenoord przełamał kilka wyjątkowo bolesnych serii.

Live chat

DamianM

chociaż macie potwierdzenie, nie ma co biadolić, bo NIKT NIE ODEJDZIE. Nikt i nic sie nie zmieni juz. Lecimy i takie są fakty, dopóki będą ci ludzie. Mówiłem, nie poleci jeden, bo musialoby polecieć 5 kolejnych.

Gość

Jeszcze kłamie ten jeden że "strategia się nie zmieniła" - jak się nie zmieniła jak sprowadzaliśmy dobrych młodych piłkarzy a teraz samych starych ujowych.

Norbi

Ci ludzie w zarządzie są totalnie zryci i chciwi, nie wymieniając jaką pychą się kierują....ale niestety upadek będzie dotkliwy....z takim zarządem i resztą, to gówno będzie a nie tytuły czy nawet puchar krajowy....wysprzedają co się da, a kolejni grajkowie dojdą...może 1, 2 trafi się nieco wnoszących coś....znów kierunek dna...a jutro może być powtórka z 24.10.2010.

DamianM

stengs zagrał, chyba bez kontuzji dziś

Gość

1-2 remis byłby dobry.

Gość

Kurs titanica na górę lodową :D

DamianM

Kurs jest dobry. Nic się nie zmieni widzusz. Zarząd wie lepiej

Gość

NEC przy gorszym składzie od nas gra 2/3 razy lepiej w piłkę jako zespół. NA de kuip nas rozłożyli na łopatki. Spokojnie mogło być dużo wyżej.

Gość

AZ-NEC 0-2 w 12 minut. Możemy sobie pluć w brode że nie zatrudniliśmy Dicka Schreudera np. Bo on był kandydatem - byłby o wiele lepszy niż RvP.

DamianM

Oho Stengs wraca

Gość

eeee tam nie tak zimno tylko -5 - u mnie już -8.

Gość

Grają - bramkarz na krótki rękaw :D

Gość

Ale jest słonecznie dziś także bez znaczenia- jutro czy po jutrze wnocy -24 u mnie :D Za dnia do -16

DamianM

Może prąd wywali jak w Radomiu

Gość

Górnik-Piast ciekawe czy zagraja bo mróz dość spory, ponizej -10.

DamianM

i kolejny artykuł który punktuje klub, potężny artykuł autorstwa renomowanego NRC. I te podsumowanie, my jesteśmy ugotowani z tym zarządem. Dla nich nic sie nie zmienia i robią to co zawsze...ehhh ręce opadają

DamianM

dwa lata i Widzew :)

DamianM

do meksyku odchodził, to cudował, w meksyku cudował, nie pojawiał się, by zmienić klub, i znowu transfer. Kombinator

Gość

Wraca do USA podobno - do Houston Dynamo.

Gość

Bogusz to nieźle tam przepadł w tym meksyku - już nawet w kadrze meczowej go nie ma.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.