Atalanta

Towarzyski
De Kuip

Nie

02.08

15:00

Rayo Vallecano

Towarzyski
De Kuip

Nie

26.07

14:00

2:1

"Feyenoord to idealne miejsca dla Wålemarka"

14.01.2022 17:59; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ YouTube / Źródło: https://twitter.com/SzwedzkaP

20-letni Patrik Wålemark na dniach podpisze kontrakt z Feyenoordem Rotterdam. Zdaniem najnowszych wieści, klub z Rotterdamu za tego 20-latka zapłaci 'tylko' 40 milionów koron szwedzkich, czyli blisko 4 miliony euro. Piszemy 'tylko', ponieważ jeszcze niedawno BK Häcken miało oczekiwać od 60 do 80 milionów w tamtejszej walucie. 

Jak to zwykle bywa, od razu zaczęliśmy pytać o tego zawodnika. I tak przybliża nam go bardziej prowadzący na Twitterze konto Szwedzka Piłka

- Mimo młodego wieku i braku doświadczenia Patrika, możemy jednak śmiało powiedzieć, iż będzie nam go w Allsvenskan niezwykle brakować. BK Häcken na początku ubiegłego sezonu celowało w zdobycie tytułu, lecz zawiedli i siebie i kibiców. O Wålemarku natomiast nie można tego powiedzieć. Młody skrzydłowy był na tle swojego zespołu największą gwiazdą. A konkurencję miał niemałą.

- Z pewnością trzeba docenić jego fenomenalną grę lewą nogą. Oczywiście futbol cały czas się rozwija, jednak ten atut u zawodnika będzie niezwykle pożądany jeszcze przez wiele lat. Wålemark potrafi świetnie dograć piłkę ze skrzydła, ale również często ścina do środka i w odpowiednim momencie decyduje się na strzał. O jego skuteczności oraz mądrości podczas podejmowania decyzji świadczą statystyki podczas ubiegłej kampanii Allsvenskan: 9 bramek, 6 asyst.

- Wszystko to podpiera niezłą techniką użytkową. Na tle szwedzkiej ligi wyróżniał się pod względem prowadzenia futbolówki, przyjmowania i radzenia sobie z doskakującymi rywalami. Czasem jednak zbyt długo holuje piłkę, co prowadzi do niepotrzebnych błędów oraz strat. To wciąż zawodnik, który potrzebuje dobrej opieki, ale problem w tym, że pod wieloma kwestiami powolutku zaczął przerastać Allsvenskan. Dlatego też Holandia i Rotterdam wydają się być idealnym kierunkiem dla 20-latka. Jeśli szybko się zaaklimatyzuje i zdoła przebić do drużyny, to zarówno zespół, jak i w przyszłości reprezentacja będą miały z niego sporo pociechy - podsumował nam profil Szwedzka Piłka.

Wålemark ma jutro zjawić się w Rotterdamie. Zaplanowane są już testy medyczne, po czym zostanie oficjalnie zaprezentowany. 

Komentarze (0)

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

19-2 sierpnia

Feyenoord pokonał Rayo Vallecano 2:1 w kolejnym meczu kontrolnym podczas przygotowań do sezonu.

Video

Feyenoord 2-1 Rayo

Feyenoord Rotterdam w kolejnym już sparingu ograł finalistę Ligi Konferencji 2-1.

Live chat

Gość

Hearts też szybciutko out.

DamianM

Już to zrobią

Gość

o i 3-3 - uwalilił zaraz 4-3 dla dinama. Z 1-3 na 4-3 zrobią na bank.

Gość

Thun czerwona i mogą uwalić już tylko 3-2 prowadzą

DamianM

Tymek widzę przeszedł dalej. Czyli Lech teraz?

Gość

dinamo zagrzeb może odpaść z thun - 1-3 już w dwumeczu.

DamianM

Uff skov olsen w Turcji. Odpada jedna plota

Gość

Może Bas Dost wróci z takim nowym sercem jak miał ironman :-D
https://www.ign.com/wikis/marvel-studios-cinematic-universe/Arc_Reactor

DamianM

Cilessen mógł zostać to już w ogóle też

Gość

NEC niech jeszcze ściągnie sobie Luuka de Jonga XD

Będą mogli zmienić na Old Boys Nijmegen XD

DamianM

Wellenreuther wypada na kilka tygodni, kolano. No to zaczął

Gość

Nowy polski talent - też warto mu się przyglądać
https://www.youtube.com/watch?v=xjKRctKlQ2Y

Gość

Stengs się podpierał pod kolana w 40 minucie żółwiego tępa meczu z dordrechtem - let that sink in. Świetny piłkarz pod względem wizji i techniki - dramatyczny pod względem fizyczności i genetyki.

DamianM

Zobacz sobie Zechiela. Oddałby go Rigaux , źle. Odrzucił 3 oferty, zaproponował za to kontrakt, lepsze zarobki, klauzule itp = źle, bo robi za dużo dla zawodnika haha. Nie raz jak tak sobie lecę komentarze, to naprawdę, ręce opadają

Gość

Bo Stengs jak gra to potrafi zrobić wrażenie - w 2 pierwszych sparingach zrobił - no tylko ci ludzie zapominają że on zaraz złapie uraz mięśnia - bo tak jes zawsze. Tego już ci ludzie nie pamiętają. A to jest istotna informacja.

DamianM

Bo asystował w sparingu i już inna gadka była. Le Cabaret. Moim zdaniem decyzja najlepsza dla wszystkich.

DamianM

ale tak jest ze Stengsem, u nas kicha, we włoszech pipa ta sama. Kontrakt wysoki. No wyjście jedyne było. Jak można to krytykować to pozdro

Gość

Na fr12 to dużo dzbanów jest - no ale tam są tysiące komentarzy pod każdym newsem - więc dzbany muszą być. Ale są i ludzie rozsądni - ale mniej. Trauner to idealny przykład - gość cały czas się leczy a jak już się wyleczy i gra to jest najgorszy na boisku - i 1/2 mecze na 10 zagra dobrze. Beznadziejny obrońca dla mnie.

Jestem za młodymi. Tacy gracze są głodni i im się chce. Tylko brać takich co poziomem pasują a nie "do ogrania" w dordrechcie.

DamianM

To, że Rigaux operuje faktami, naprawdę daje obraz dobrej roboty. Ale niektórych te fakty tak bolą, że szok.

DamianM

albo, że Rigaux pożegnał Traunera, w przecież TO DOBRY DUCH ZESPOŁU. No ludzie. Mamy sierpień i naprawde, wspołczuję Belgowi pracować w takim środowisku

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.