SC Telstar

Eredivisie
Stadion 711

Nie

30.11

14:30

Celtic FC

Liga Europy
De Kuip

Czw

27.11

18:45

1:3

"Może jednak nie pasuje do stylu gry"

17.10.2024 14:44; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Temat Luki Ivanušeca niemal co tydzień jest poruszany w różnorodnych programach. Klub z Rotterdamu wiele tygodni negocjował z Dinamo Zagrzeb w sprawie transferu skrzydłowego. Ivanušec był zapowiadany jako jeden z największych transferów ostatnich lat, ale po obiecującym początku, najpierw nie przekonał do siebie Arne Slota, a obecnie nawet Briana Priske. Jego wartość rynkowa znacznie spadła, a w obecnym sezonie Chorwat zagrał tylko 127 minut w barwach Feyenoordu.

- Ostatnio, kiedy pojawił się na boisku, także nie zaprezentował się najlepiej. To zawodnik, który nie jest obecnie zbyt pewny siebie. Zapłacili za niego osiem milionów. W zeszłym roku po raz pierwszy zagrał w Utrechcie, gdzie miał genialne podanie i wszyscy myśleli: to dobry zawodnik - mówi Michel van Egmond w podcaście Dick Voormekaar. 

Ivanušec od czasu kontuzji kostki prawie nic nie pokazał w Feyenoordzie. - To reprezentant Chorwacji, więc powinien być w stanie coś zaprezentować, prawda? Może jednak nie pasuje do stylu gry, który preferuje Feyenoord. Arne Slot również nie stawiał na niego w swojej drużynie. Możliwe, że problemem są kwestie intensywności i pracowitości, które są kluczowe na boisku w dzisiejszych czasach. To była główna przyczyna, dla której nie grał regularnie pod wodzą Slota. Jako skrzydłowy, musisz być w stanie szybko wracać do obrony, a następnie równie szybko przejść do ataku. Można to ćwiczyć, ale jeśli nie posiada się tej zdolności, to stanowi to problem. - dodał Martijn Krabbendam. 

Kibice liczą na to, że Ivanušec otrzyma szansę gry na pozycji 'dziesiątki', jednak Krabbendam nie spodziewa się, aby Chorwat wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. - Nie jest w stanie grać na 'dziesiątce', ponieważ wymaga to pokonywania dużej liczby metrów. Jak dotąd, jego zakup okazał się nietrafiony i kosztowny. Mam nadzieję, że znajdzie sposób, aby osiągnąć sukces, ale wątpię, by stało się to wkrótce. Gdzie go więc ustawić? Na prawym czy lewym skrzydle? To zagadka, którą trzeba rozwiązać, biorąc pod uwagę, że był to kosztowny transfer. Technicznie nie ma problemu, ponieważ radzi sobie świetnie mając mało miejsca. 

Komentarze (0)

Wyniki 14. kolejka

Gospodarz

Gość

PEC Zwolle

? - ?

SC Heerenveen

Excelsior Rotterdam

? - ?

NAC Breda

Fortuna Sittard

? - ?

Heracles Almelo

NEC Nijmegen

? - ?

Sparta Rotterdam

PSV Eindhoven

? - ?

FC Volendam

Go Ahead Eagles

? - ?

FC Utrecht

SC Telstar

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Twente

? - ?

AZ Alkmaar

Ajax Amsterdam

? - ?

FC Groningen

Zdjęcie Tygodnia

23-30 listopada

Feyenoord poniósł w niedzielne popołudnie kolejną stratę punktową. Spotkanie przeciwko N.E.C. zakończyło się porażką 2–4.

Video

Feyenoord 2-4 NEC

Porażka 2:4 z NEC ponownie otworzyła dyskusję o problemach Feyenoordu w obronie i ataku.

Live chat

DamianM

Edvardsen dostał karę 500 euro bo wczoraj pokazał na nosa tego Stillera ze Stuttgartu

Gość

Wieści z liverpoolu - podobno drużyna nie lubi van Bronkhorsta :D

Gość

van Persie i zarząd zaniżą standardy do minimum i jeszcze ogłoszą SUKCES! Zobaczycie - to wszystko zmierza znowu do łapania się do konferencji. Skoro Stuttgart i Aston villa to takie "potężne zespoły" to czemu taka Legia, Basel i Go Ahead są w stanie je pokonać a my nie?
Jesteśmy cały czas oszukiwani. Cały czas trwa propaganda sukcesu duetu teklose-van persie.

DamianM

Powiesz coś nie tak, to nie zagrasz w kolejnym meczu, pamiętasz Steijna.

Gość

W pewnym momencie w 2 połowie było posiadanie 21-79 dla celtiku - NA DEKUIP PRZY WYNIKU 1-2! wyobrażasz to sobie? i oni nam czarują wyobraźnie i próbują nam wmówić że widzieliśmy co innego że w zasadzie to "nie było tak źle" - a takie posiadanie mieliśmy rok temu z bayernem BEZ KOMPLETNEJ POMOCY praktycznie. Co więcej - wygraliśmy 3-0. A oni nam dziś wmawiają że "nie jest źle, nie ma co panikować". Taki jest wydźwięk tych wywiadów - ciągłe uspokajanie, ciągłę zaniżanie oczekiwań, ciągłe wyparcie gnijącej rzeczywistości tej drużyny pod zarządem tego praktykanta - gościa który nigdy nie powinienbył dostać żadnej seniorskiej drużyny do trenowania bo jest niekompetentny.

DamianM

Po prostu musi mówić to co mu każe rzecznik, taki czas

Gość

Steijn pier**li za przeproszeniem - nic takiego nie było - skoro celtic przy wyniku 1-2 do 60 miniuty miał ponad 70% posiadania piłki. Tam w ogóle nie było zapieprzania, tam były spacerki po boisku i tym jest ten zespół - bandą truchtaczy w dodatku zdezorganizowaną. Zrobią 3/4 skoki pressingowe na mecz i zadowoleni w dodatku 3 nieudane bo presuje z reguły nie cały zespół 2/3 graczy. To nie ma prawa się udać i się nie udaje.

Steijn jest oszustem bo wpierw mówił że nie dają z siebie wszystkiego a potem "zapieprzają". Widać już ktoś go przymusza do kłamania albo sam jest ta głupi że nie widzi. To nie była pechowa porażka. To była porażka zasłużona.

DamianM

Terminarz jest mocny dla nas więc zapowiada się ciekawie

Gość

No niestety nie ma nawet napomknięć w stylu "jak nie zaczniemy grać lepiej to trener może być zwolniony" - partacz wydaje się mieć zaufanie bez limitów.

DamianM

Nom, wywiady ciekawe. No nic, na dopełnienie katastrofa w Telstar i cześć

Gość

Zespół gnije od środka a oni udają że to tylko "wypadek przy pracy".

Gość

Wellenfraud "Nikt nie oczekuje, że każde takie spotkanie musi zakończyć się zwycięstwem." - a od kiedy to w Feyenoordzie nikt nie oczekuje w każdym meczu zwycięstwa - zwłaszcza jak nie grasz z realami, barcami i innymi topowymi ekipami. On chyba gra w innym klubie.

DamianM

oho Wellenreuther też szczerze, no to trener się ze złości.

DamianM

'Nie, absolutnie nie jestem rozczarowany zawodnikami.' ehh ja nie wiem, no bez komentarza. Dziwni są trenerzy, wolałbym takiego bezpośredniego, trzeźwego

Gość

Slot to jednak tchórz
"- Nie, absolutnie nie jestem rozczarowany zawodnikami. Chociaż zgadzam się, że zespół nie jest na poziomie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Możemy grać lepiej. Ale skupiam się na zespole, a nie na jednostkach - podkreślił."

Gość

Po losowaniu wiedziałem że Sparta poza zasięgiem. Szokiem i tak była wygrana z Szachtarem.

Norbi

legunia się skichała...sparta za silna na nich

DamianM

Priske wygrał

Norbi

i spalony, bo hiszpanom trzeba pomóc

Norbi

utreg 2-2 na betisie już, nieźle

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.