14.04

14:30

0:1

Remis w Klasyku: Ajaks Amsterdam 1-1 Feyenoord Rotterdam

23.10.2011 14:20; DamianM, 8 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Feyenoord.nl/własne

Po bardzo dobrym meczu, Feyenoord zremisował w niedzielę z Ajaksem w Amsterdamie 1-1. Przyjezdni przeważali przez większość spotkania. Przewagę potwierdzili bramką autorstwa Stefana de Vrija. Niestety, kilkanaście minut później wyrównał Jan Vertonghen. Ajax grał przez ostatnie pół godziny w osłabieniu, kiedy czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Kenneth Vermeer.

Klasyk1

Trener Ronald Koeman odkreślił dla swoich podopiecznych jasny plan i już w pierwszej fazie meczu było widać, że piłkarze wzięli to do siebie. Zespół był dobrze zorganizowany ze szczególnie fantastycznie dysponowanym polem środkowym. Feyenoord szybko dał się we znaki defensywie Joden. W między czasie gospodarze tylko raz poważnie zagrozili bramce Erwina Muldera, kiedy jedna z uderzonych głową piłek zatrzymała się na poprzeczce.

Klasyk2

Obrońcy Ajaksu mieli szczególnie trudności z upilnowaniem szybkich skrzydeł, Ruben Schakena i Jersona Cabrala oraz Guyona Fernandeza, który wystąpił na szpicy zastępując chorego Johna Guidetti'ego. Ten pierwszy mógł nawet wpisać się na listę strzelców. Schaken doskonale zachował się w polu karnym. Najpierw przyjął piłkę, obrócił się z nią wokół kryjącego go jednego z piłkarzy Joden po czym oddał strzał.

Klasyk3

Refleksem wykazał się jednak Kenneth Vermeer. Pięć minut później Feye ponownie przed wyśmienitą okazją. Cabral sprytnie oddaje strzał z osiemnastego metra, futbolówka trafia w poprzeczkę. Szansy szukał jeszcze Fernandez  ale sędzia liniowy wskazał pozycję spaloną. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Koemana starali się dominować rywali.

I to im się udało. Pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy Erwin Mulder mógł spokojnie obserwować. Na baczności musiał się mieć, kiedy sędzia odgwizdał rzut wolny na skraju pola karnego. Theo Janssen uderzył jednak obok bramki. Z czasem przed fantastyczną okazją stanął Kelvin Leerdam ale i obrońca miał pecha. Dwie minuty po tej okazji Feyenoord obejmuje zasłużone prowadzenie.

klasyk5

Dośrodkowanie z prawego narożnika boiska. Do piłki dopada jako pierwszy Vlaar, próbuje  ale jego strzał blokują rywale. W odpowiednim miejscu był mimo wszystko De Vrij, przy którego dobitce Vermeer nie miał już szans. I jak się okazało, była to ostatnia szansa wykazania się dla golkipera Amsterdamczyków. W 64 minucie otrzymał jak najbardziej słuszną czerwoną kartkę, kiedy sfaulował przed swoim polem karnym wychodzącego na czystą pozycję Guyona Fernandeza.

Mimo osłabienia, Ajaks chwilę potem wyrównał, kiedy po wrzutce z lewego kornera najlepiej zna jedenastym metrze zachował się Jan Vertonghen i pokonał Muldera. I jak się okazało, Feyenoordowi grało się znacznie gorzej przeciwko osłabionemu rywalowi. Każda ze stron w całym meczu miała swoje możliwości, ale ostatecznie oba zespoły musiały zadowolić się remisem, który bardziej cieszy Feyenoorder.

Ajax – Feyenoord 1-1