PEC Zwolle

Eredivisie
MAC³PARK stadion

Nie

17.05

14:30

AZ Alkmaar

Eredivisie
De Kuip

Nie

10.05

16:45

1:1

Rijnsburgse Boys 1-4 Feyenoord

15.01.2025 23:01; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Własne

W środowy wieczór Feyenoord bez większych problemów pokonał Rijnsburgse Boys 4:1, zapewniając sobie awans do ćwierćfinałów Pucharu Holandii. Spotkanie rozegrano na Sportpark de Middelmors, gdzie ekipa z Rotterdamu zaprezentowała ciężko akceptowalny futbol, szczególnie w drugiej połowie. Gole dla Feyenoordu zdobyli Santiago Giménez, który trafił do siatki dwukrotnie, Givairo Read oraz Ibrahim Osman.

Już od pierwszych minut meczu drużyna Feyenoordu narzuciła szybkie tempo i dominowała na boisku. Pierwszy gol padł już w 4. minucie po precyzyjnym strzale Santiego Giméneza. Zaledwie dwie minuty później prowadzenie podwyższył Givairo Read, który skutecznie wykorzystał podanie od kolegi z zespołu. Feyenoord kontrolował grę, a Santiago Giménez zdobył swojego drugiego gola w 29. minucie, ustalając wynik na 3:0 przed przerwą.

Mimo trudnej sytuacji, Rijnsburgse Boys zdołali odpowiedzieć przed końcem pierwszej połowy. Po szybkiej kontrze gola kontaktowego zdobył Spruijt, zmniejszając stratę gospodarzy do dwóch bramek. Feyenoord miał jeszcze kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, w tym strzał Giméneza, który trafił w słupek, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie, choć mecz został na chwilę przerwany w 48. minucie z powodu uszkodzenia chorągiewki. Feyenoord nadal dominował w posiadaniu piłki, jednak Rijnsburgse Boys starali się stwarzać zagrożenie, szczególnie za sprawą aktywnego Spruijta.

W końcówce spotkania drużyna z Rotterdamu przypieczętowała swoje zwycięstwo. W 88. minucie Ibrahim Osman, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, zdobył czwartą bramkę dla Feyenoordu. Niestety, tuż po swoim golu musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. Mecz został również na chwilę wstrzymany w 80. minucie, kiedy jeden z kibiców źle się poczuł. Na szczęście interwencja służb medycznych pozwoliła szybko wznowić grę.

Rijnsburgse Boys 1-4 Feyenoord
4' Gimenez 0-1
7' Read 0-2
40' Gimenez 0-3
43' Kariouh 1-3
88' Osman 1-4

Rijnsburgse Boys: Zonneveld; Walraven, Ros, Zandbergen, Van Kempen; Klaver, Van Rooijen, Spruijt; Asante, Van der Weijden, Kariouh

Rezerwowi:: Gielisse, Van der Moot, Slierendrecht, Hogewoning, Zuidema, De Haas, Van Haaften, Bijen, Lesger, Van Ommeren, Kramer, Simoes

Feyenoord: Bijlow; Read, Beelen, Gonzalez, Smal; Zechiël, Milambo, Zerrouki; Hadj Moussa, Gimenez, Osman

Rezerwowi: Wellenreuther, Andreev, Hancko, Bueno, Nadje, Stengs, Ivanusec, Paixao, Carranza, Redmond

Komentarze (0)

Wyniki 33. kolejka

Gospodarz

Gość

Ajax Amsterdam

1 - 2

FC Utrecht

Excelsior Rotterdam

1 - 1

FC Volendam

FC Groningen

2 - 1

NEC Nijmegen

FC Twente

4 - 0

Sparta Rotterdam

Feyenoord Rotterdam

1 - 1

AZ Alkmaar

Fortuna Sittard

3 - 2

PEC Zwolle

Go Ahead Eagles

1 - 4

PSV Eindhoven

NAC Breda

2 - 0

SC Heerenveen

SC Telstar

3 - 0

Heracles Almelo

Zdjęcie Tygodnia

3-10 maja

Fortuna Sittard była o krok od sprawienia dużej niespodzianki, ale na koniec zwycięsko wyszedł Feyenoord.

Video

Fortuna 1-2 Feyenoord

Nic na to się nie zapowiadało, ale jednak. Feyenoord wygrał w Sittard.

Live chat

Gość

Razem z Dudkiem

Gość

Hahahahahahahahahahahahahahahaha
Piszczek spuścił GKS Tychy do 2.ligi, a teraz gra w reklamie Tyskiego dla Żabki XDDDDD

Gość

Kubań jest reaktywowany już. Gra chyba w 3 lidze, jeszcze ze dwa lata temu byli w drugiej. Mają fajny kłosik w herbie, grają na stadionie "Kubań", 34 tysiące, ten FK Krasnodar ma full bogatego właściciela, mają super nowoczesny stadion na 36 tys.

Gość

Sporting!!! <3

DamianM

On do Realu pójdzie :D

Gość

murińo w lidze ojropy :-)

DamianM

Hull fajne

Gość

Hull w finale - Millwall znowu nie awansuje.

Gość

to zoria była - ale graliśmy też z Kuban krasnodar - to inny klub :D w 2018 rozwiązany.
Ten klub obecnie to FK Krasnodar.

DamianM

Cooo, macie wideo?

Gość

Miszta - polski bramkarz Rio Ave - asysta przy golu ze Sportingiem na 1-0 XD

DamianM

Chociaż w sumie z tymi i z tymi coś mi świta

DamianM

Pamiętam jak z nimi graliśmy. Albo to Zoria była

Gość

Krasnodar ładnie rozdupcył mistrza w przedostatniej kolejce.

Gość

Kapibary odetchnęły - przynajmniej do następnej kolejki,

Gość

Śląsk nie klepnął awansu.

DamianM

Ale cyrk z tym Curaçao

Gość

No AZ67 ich pierwotna nazwa - Połączenie 2 klubów Alkmaar '54 i FC Zaanstreek.

Gość

No właśnie sprawdzałem i mi wyszło, że dopiero za rok mają rocznicę ci z AZ. Dzięki za info Damian

DamianM

Szkoda, że tam taki rozstrzał pieniężny jest. Bo punktów faktycznie, można tam nawalić ostro

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.