Choć w ostatnich meczach Feyenoordu Leo Sauer zdawał się mieć trudności z utrzymaniem odpowiedniego poziomu gry, w czwartkowy wieczór zaprezentował się w absolutnie znakomity sposób. Utalentowany, zaledwie 19-letni skrzydłowy po raz pierwszy znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Słowacji i od razu odegrał kluczową rolę w prestiżowym spotkaniu z Niemcami. Dzięki jego błyskotliwej grze ofensywnej defensywa naszych zachodnich sąsiadów została kompletnie rozmontowana, a Słowacy mogli świętować imponujące zwycięstwo 2:0.
Nie trzeba było nawet oglądać całego meczu, aby zrozumieć skalę jego występu. Sam fakt, że Sauer zdołał wyróżnić się na tle Niemców sprawił, że oczy kibiców z całego kontynentu zwróciły się właśnie na niego. W mediach społecznościowych szybko zapanował jeden temat: młody lewoskrzydłowy Feyenoordu. Coraz więcej fanów piłki jest przekonanych, że przed Słowakiem rysuje się wyjątkowo obiecująca przyszłość.
Entuzjastyczne recenzje płyną także od osób dobrze znających realia Feyenoordu. Były zawodnik tego klubu, a obecnie filar słowackiej kadry, Dávid Hancko, nie krył zachwytu: - Byłem pod ogromnym wrażeniem występu Leo. Można mu co najwyżej zarzucić, że w pierwszej połowie nie udało mu się zdobyć bramki, ale jeśli chodzi o jego akcje ofensywne – podobne popisy w mojej karierze mogę policzyć na palcach jednej ręki - stwierdził Hancko.
Równie zadowolony był selekcjoner Słowaków, Francesco Calzona, który swoją decyzję o wystawieniu młodego skrzydłowego uznał za w pełni trafioną. – To był błyskotliwy występ. Jedyne, czego zabrakło, to skuteczniejsze wykończenie sytuacji. Może przy strzałach zabrakło mu jeszcze odrobiny spokoju. Leo jest z nami od dwóch lat – i nawet jeśli do tej pory nie dostawał zbyt wielu minut, widać wyraźnie, że dojrzewa i rozwija się. Ostatnio miałem przeczucie, że nadszedł moment, by dać mu więcej szans. I myślę, że dziś potwierdził, że to był właściwy czas – podkreślił włoski trener.
Sam bohater wieczoru przyznał, że mecz przeciwko Niemcom był dla niego najtrudniejszym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. – Stanąłem naprzeciw zespołu pełnego wielkich nazwisk, ale jednocześnie niesamowicie się tym cieszyłem. Grałem świetnie, a dodatkowej energii dodawał fakt, że stadion był wypełniony po brzegi. Oczywiście chciałbym, żeby wszystkie trzy moje sytuacje bramkowe zakończyły się golem. Właśnie nad skutecznością muszę jeszcze pracować i to jest obszar, w którym chcę się poprawiać. Gdyby choć jedna z tych okazji została zamieniona na bramkę, byłbym dziś znacznie bardziej usatysfakcjonowany – podsumował Sauer.
المانيا لا تجد الحل امام هذا اللاعب في الشوط الاول: Leo Sauer pic.twitter.com/N1cea9KWdG
— LaLiga videos (@Villarreallli) September 4, 2025
Komentarze (0)