AZ Alkmaar

Eredivisie
De Kuip

Nie

10.05

16:45

Fortuna Sittard

Eredivisie
Fortuna Sittard Stadion

Nie

03.05

14:30

1:2

Slot: Bardzo nie mogę się doczekać nowego sezonu

05.08.2022 17:54; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl

Arne Slot jest szczęśliwy, że Eredivisie wraca w ten weekend. Trener powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że "naprawdę nie może się doczekać" nowego sezonu, który rozpocznie się od wyjazdowego pojedynku z Vitesse w niedzielę. Choć przygotowania Feyenoordu były dalekie od ideału, a ostatni sprawdzian przeciwko Osasunie zakończył się porażką, Slot i jego zespół jadą do Arnhem pewnie swego. - Jesteśmy w coraz lepszej dyspozycji, a kiedy patrzę na zespół, czuję, że jest prawidłowa koncentracja na meczu. 

Slot wspomniał o tym ostatnim również z powodu wielu plotek transferowych w Rotterdamie, gdzie w ostatnich tygodniach witano wielu zmienników dla zawodników, którzy opuścili klub. Oczekuje się, że w najbliższych tygodniach będzie się działo więcej, ale Slot nie sądzi, by doszło do rozproszenia uwagi. - Dopóki nie ma jeszcze 1 września, wiadomo, że wszystko może się zdarzyć. Jesteśmy w pełni skoncentrowani na Vitesse.

Slot zauważa też, że w podobnej sytuacji jest najbliższy przeciwnik. - Oni również stracili wielu zawodników, a ich wyniki w przygotowaniach nie rozpalały wyobraźni. Ale powiem to, co powiedzieliby inni trenerzy, to niekoniecznie mówi wszystko o proporcjach i o tym, gdzie stoisz jako drużyna.

Slot podkreśla, że zarząd klubu nadal ciężko pracuje, aby wzmocnić. - W Feyenoordzie wszyscy chcemy tego samego. To logiczne, że czasem pojawia się jakaś frustracja, gdy wydaje nam się, że jesteśmy blisko czegoś, a ostatecznie to nie wychodzi. Ta frustracja nie dotyczy tylko mnie, ale także dyrektora technicznego, generalnego menadżera i skautów, którzy są zaangażowani. Wszyscy mamy jedną wspólną cechę i jest nią to, że chcemy dla Feyenoordu jak najlepiej. Byłoby to dla mnie irytujące, gdybym był jedynym, który by się tym przejmował. Mogę cię zapewnić, że to absolutnie nie jest tak.

Slot zostaje zapytany przez dziennikarza, czy to nie żenujące, że Feyenoord rozpoczyna nowy sezon bez lewego obrońcy. - Żenujące byłoby, gdybyśmy w niedzielę musieli zagrać w dziesięciu. Zagra tam, ktoś, kto nie grał na tej pozycji przez całą karierę, ale słowa żenujące nie użyję. Wewnętrznie też takich rzeczy nie mówiłem. 

Fredrik Aursnes

Trener zapytany został też o Fredrika Aursnesa, który jest łączony z Benfiką. - Aursnes trenował dzisiaj normalnie i wyjdzie w podstawowym składzie w niedzielę. Jest w pełni skoncentrowany na Feyenoordzie. Nie mam powodu, by sądzić, że w tej chwili jest inaczej - podsumował trener. 

Komentarze (0)

Wyniki 33. kolejka

Gospodarz

Gość

Ajax Amsterdam

? - ?

FC Utrecht

Excelsior Rotterdam

? - ?

FC Volendam

FC Groningen

? - ?

NEC Nijmegen

FC Twente

? - ?

Sparta Rotterdam

Feyenoord Rotterdam

? - ?

AZ Alkmaar

Fortuna Sittard

? - ?

PEC Zwolle

Go Ahead Eagles

? - ?

PSV Eindhoven

NAC Breda

? - ?

SC Heerenveen

SC Telstar

? - ?

Heracles Almelo

Zdjęcie Tygodnia

3-10 maja

Fortuna Sittard była o krok od sprawienia dużej niespodzianki, ale na koniec zwycięsko wyszedł Feyenoord.

Video

Fortuna 1-2 Feyenoord

Nic na to się nie zapowiadało, ale jednak. Feyenoord wygrał w Sittard.

Live chat

Gość

Masz rację Damian ale muszę wierzyć bo tak mówi serce , a nie rozum

DamianM

to nie za tego trenera, ale juz nie takich przeżyliśmy :)

Gość

Pięknie dziś grała Wisełka, wierzę całym sercem że Feyenoord też zagra doskonały mecz

Gość

Wywalenie tych co siedzą u lekarza - czyli : nieuwkoop, hwang, moder, trauner.

DamianM

zalezy jak spojrzec, rekordowe i tak były, myśle, ze jak sprzedajesz kilku po 25, potem mozesz isc pod 30, sprzedajesz za 30, i potem za 35 w koncu, ale moze sie myle. Teraz uwazam, że priorytetem powinno byc wywalenie wszystkich z wypożyczen (moze oprócz dwóch) i z obencje kadry z 10

Gość

wisła w ekstraklasie.

Gość

"30 baniek minimum" - to nie zawsze tak musi być - zobacz za ile poszedł Malacia. te Klose 90% zawodników sprzedawał w promocji. Wieffer i Gimenez byli takimi zawodnikami którzy poszli za dobre pieniądze. Co do reszty to różnie bywało.

Gość

Ale Polacy hokeiści przeyebali dziś awans do elity.
Ależ blamaż, jprdl

Gość

Dobrze, że anglicy siedli na Uedzie - przynajmniej jest szansa na poważne pieniądze za niego. 30 baniek minimum

Gość

I tak większość tego czasu się ślizgali

Gość

Nantes spada do 2 ligi po 13 latach.

Gość

i nie wygrali - oby górnik to wykorzystał.

DamianM

lech jużsiadł na nich

Gość

1-1

Gość

arka 1-0 w poznaniu :D

DamianM

I Leeds przewija się

Gość

Everton też podobno go chce.

DamianM

Tottenham eye prolific Feyenoord striker after 25 goals in 30 games, oho :)

Gość

Nantes dziś pewnie spadnie - grają w Lens a każdy inny wynik niż wygrana Nantes daje spadek. A nawet jak wygrają są zależni od innych.

Gość

Tychy sprowadziły swojego van Persiego czyli Piszczka - i dziś szorują po dnie tabeli tak ich urządził.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.