Sparta Rotterdam

Eredivisie
Het Kasteel

Nie

09.08

12:15

Atalanta

Towarzyski
De Kuip

Nie

02.08

15:00

2:1

Standard chce jak najszybszego powołania BeNeligi

26.12.2012 12:59; DamianM, 5 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: FCUpdate.nl

Prezes Standardu Liege, Roland Duchatelet uznał, że Holandia i Belgia muszą jak najszybciej stworzyć wspólne rozgrywki. 'BeNeliga' powinna zapobiec dalszemu spadkowi renomy holenderskich i belgijskich drużyn na poziomie europejskim.

 

Duchatelet oczekuje rozstrzygnięcia w ciągu dwóch lat. - Anderlecht, Club Brugge, Ajax i PSV już uzgodnili proces. Jeśli to się nie powiedzie, to zobaczymy, czy możemy przenieść się do ligi francuskiej. Jest to możliwe, jeżeli Francuzi wyrażą zgodę - mówi działacz.

 

- Jesteśmy w sytuacji, gdy mamy silną konkurencję ze strony lig takich jak Premier League i Bundesliga. Nie przetrwamy. To jest duży problem - ostrzega Duchatelet.

Komentarze (5)

Jakub

No i właśnie na twitterze czytam, że PSV i Ajax zaprzeczyły poparciu pomysłu Beneligi, czyli gościu bajdurzył

Norbi

Już takie coś kombinują w połączeniu Premier League ze szkocką ligą i widać, że inni się na to zapatrują, ale to jest do dupy. Nie widzę czegoś takiego i nie chcę widzieć, bo każde państwo ma mieć swoją ligę i właśnie oto w tym chodzi, że po to się walczy w danej lidze o mistrza, żeby zagrać potem w LM czy LE, a nie łączyć ligi i robić to co komuś się podoba. Nawiązując do tych wypowiedzi, którą zacytował yagebu, to Francja ma się zgodzić, to nonsens. Jak powstanie takie coś po połączeniu Belgii i Holandii, to ja nie chcę takiej ligi widzieć, dla mnie Eredivisie jest EREDIVISIE i tak pozostanie, mam nadzieję, że Feye tego nie chce widzieć i nie będzie za tym, bo jak widać inni już to przyjmują, ale to wyrzutki Ered.

Jakub

Zupełnie tego nie widzę, liga krajowa to liga krajowa, poprawy sytuacji rozgrywek trzeba szukać gdzie indziej, no i co z ligami młodzieżowymi, też reorganizacja, tego jest za dużo dodam jeszcze komentarz Mohamed Moallim, dziennikarza zajmującego się piłką holendęrską w four four two. "Nie wyobrażam sobie czegoś takiego, pierwszy problem spadki i awanse, co z UEFA, no i nowa umowa Eredivisie do praw telewizyjnych(2013)." Od siebie zwracam uwagę na te prawa telewizyjne. Coś mi się wydaje, żę to po prostu bajdurzenia tego kolesia, od władz żarówkowa i 020 nie słyszeliśmy nic, może więc nawet tak być, że gościu blefuje.

DamianM

mnie to nie przekonuje jakoś

twente_fan

Jestem za !

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

19-2 sierpnia

Feyenoord pokonał Rayo Vallecano 2:1 w kolejnym meczu kontrolnym podczas przygotowań do sezonu.

Video

Feyenoord 2-1 Rayo

Feyenoord Rotterdam w kolejnym już sparingu ograł finalistę Ligi Konferencji 2-1.

Live chat

DamianM

BVB też zabiega podobno o tego Austriaka, tu macie też inne wideo - https://www.youtube.com/watch?v=BlFYKBaK_Ic&t=3s

DamianM

Jakby kogoś interesowało, czemu Feyenorod wraca do ściągania młodzieży, jak ten Wurmbrand. O tym mówił Rigoux - https://the-footballanalyst.com/the-moneyball-method-how-smart-clubs-win-the-transfer-market/?fbclid=PAVERFWATd6HVwZG9mAmV4dG4DYWVtAjEwAHNydGMGYXBwX2lkDzEyNDAyNDU3NDI4NzQxNAABp-qKlQqr9ob8JPW6mffCJEW6Jv7mQVCfooCJbBV05VrzKNvw_YtMFnbGRie2_aem_M6-xLAI9yBET386KktgdDg

DamianM

My też chcemy, wejdź na FR12 czy 1908, narzekanie, że tacy młodzi chuja pomoga, że nie strzela, że to tamto. Niektórzy nie rozumieja, że gotowego produktu nie kupimy, taka rola Feyenoordu. Ja tam będę bronił tej polityki.

Gość

zawodnicy kupieni przez bvb - trzech 18 latków i jeden 19 latek :D inwestują w młodych - leverkusen podobnie - 6 graczy pozyskanych w przedziale 16-21 - 5 nastolatków w tym jeden z mali z cs bamako.

Gość

BVB obserwuje Marcela Regułę. no no

DamianM

Rigaux odrzuca kolejną ofertę Romy.

DamianM

Szkoda ze wypłynęło, bo chce go Brentford, Anderlecht i Sociedad

DamianM

Tak, dodam rano. Potencjał. Ale zaraz będą płakać, że statystyk nie ma. Wolę takiego, potem sprzedaż, niż Sterlinga

Gość

ciekawy skrzydłowy podobno dogadany - wurmbrand z rapidu. Widziałem kompilacje i naprawde ciekawy.

Gość

Sliti idzie do Excelsioru na wypożyczenie.

Gość

Ślązaki pa pa. Reszta ma szanse. Lech i Jagiellonia wręcz muszą wejść

Gość

To trofeum "de Kuip cup" nawet fajne
https://www.instagram.com/p/Dbi0RR8DSQ9/

Gość

No jak? toć lech z sabah gra. Nie wprowadzaj ludzi w błąd :D

DamianM

nie najgorzej na papierze. z Lincolnem chyba ktoś już z polskich grał coś kojarzę

Gość

Nie najgorzej.

I znów będzie para Lincoln Red Imps-Larne XD

Gość

Lech - Ryga FC/Györ w LKE

Gość

River Plate 3 mecze 3 porażki - ostatnie miejsce :D boca 2 mecze 1 punkt :D

Gość

Lech z sabah - na luzie :D

DamianM

no to stawiam na pewniaka, dobrze, że będzie mozna objerzeć zza stadionu bo o biletach to do zapomnienia na taki mecz jak tam stadion to orlik

Gość

Damian - to podjedziesz na Rangers ;-)

Mecz przyjaźni w Ulsterze ;-D

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.