Excelsior Rotterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

15.03

14:30

NAC Breda

Eredivisie
Rat Verlegh Stadion

Nie

08.03

16:45

3:3

Strefa spadkowa wita: Groningen 2-0 Feyenoord

21.11.2010 17:02; DamianM, 12 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło:

Feyenoord w niedzielę po porażce 2:0 z FC Groningen spadł na szesnaste miejsce w tabeli ligowej. Mimo, że spotkanie nie porywało, zakończyło się jak zwykle stratą punktów. Portowców odprawił Tim Matavz, autor dwóch trafień. Feyenoord do meczu na Euroborg przystąpił z myślą, że może spaść do strefy spadkowej.

Tylko dobry wynik mógł nas uchronić od kompletnego blamażu, ale nic z tych rzeczy. Pierwsze szanse bramkowe stworzyli sobie Diego Biseswar, Karim El Ahmadi i Georginio Wijnaldum, jednak defensywa Groningen za każdym razem potrafiła wyjść obronną ręką. Niemal po piętnastu minutach sprawdziło się jednak powiedzenie, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić. Najpierw Rob van Dijk znakomicie wyciągnął uderzenie Gonzalo Garcii, ale chwilę później już skapitulował. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki wsadza Tim Matavz. Strzałem na długi słupek nie dał żadnych szans Van Dijkowi i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Tuż po stracie bramki, Feyenoord mógł szybko odprowadzić do remisu. Niemniej jednak lob nad golkiperem gospodarzy Luca Castaignosa nie znalazł drogi do bramki. I to właśnie była najlepsza sytuacja w pierwszej połowie. Minimalnym prowadzeniem zakończyła się też pierwsza część spotkania. Po przerwie podopieczni Beena zagrali jeszcze gorzej, notując sporą ilość niepotrzebnych strat.

Gdyby nie dobrze dysponowany Van Dijk, mecz mógłby już skończyć się na wstępie. Po godzinie gry dobrze zachował się Jerson Cabral, jednak i on nie zdołał pokonać Luciano. Również gospodarze, a głównie Matavz próbowali wyjść na spokojne prowadzenie, ale raz zabrakło szczęścia a raz zatrzymał go Van Dijk.

W końcowej fazie Portowcy liczyli, że uda się ugrać choć jeden punkt z czwartą drużyną sezonu. Wszelkie nadzieje w osiemdziesiątej czwartej minucie rozwiał Matavz. Bramkostrzelny snajper wykorzystał dośrodkowanie Leandro Bacuny i mierzonym strzałem głową ustalił wynik meczu. Tym samym dla Feyenoordu była to już ósma porażka w tym sezonie.

FC Groningen – Feyenoord 2-0

Bramki:
14’ 1-0 Matavz
84’ 2-0 Matavz

Arbiter: Van Hulten

Żółta kartka: Granqvist (FC Groningen)

FC Groningen: Da Silva; Kieftenbeld, Ivens, Granqvist, Stenman; Hiariej (85’ Ajilore), Garcia (69’ Holla), Sparv; Van de Laak (46’ Bacuna), Matavz i Tadic.

Feyenoord: Van Dijk; De Vrij, Vlaar, Bahia, De Cler (80’ Martins Indi); Mokotjo, Van Haaren (62’ Cabral), El Ahmadi; Wijnaldum, Castaignos i Biseswar.

[feyenoord.nl]

Komentarze (0)

Wyniki 27. kolejka

Gospodarz

Gość

PEC Zwolle

1 - 1

FC Groningen

FC Volendam

? - ?

Fortuna Sittard

PSV Eindhoven

? - ?

NEC Nijmegen

SC Heerenveen

? - ?

SC Telstar

Ajax Amsterdam

? - ?

Sparta Rotterdam

FC Twente

? - ?

FC Utrecht

AZ Alkmaar

? - ?

Heracles Almelo

Feyenoord Rotterdam

? - ?

Excelsior Rotterdam

Go Ahead Eagles

? - ?

NAC Breda

Zdjęcie Tygodnia

8-15 marca

Niedzielne popołudnie miało być formalnością, a stało się gwoździem do trumny obecnego projektu sportowego.

Video

NAC Breda 3-3 Feyenoord

Po remisie 3:3 z NAC Breda – jedenastym przypadku utraty punktów w tym sezonie – ponownie rozgorzała dyskusja na temat przyszłości Robina van Persiego.

Live chat

DamianM

Ja nikogo na razie nie chce, skoro ma dalej odpowiadać za to ten sam człowiek, to jest skandal, że nie ma dyrektora technicznego, a mamy połowę marca.

Gość

Kostons 11 goli 6 asyst - chciałem go u nas jak grałz van bommelem i tym belgiem w maastricht. Gość ma potencjał.

DamianM

w końcu, to akurat cieszy, ciekawe czy ktoś jeszcze ciekawy wróci, Cambuur strzelam, a trzeci utrzyma się w Eredivisie przez baraże z obecnych, mój typ

Gość

ADO blisko awansu. 3 punkty im starczy jak dziś wygrają. Może mniej jak Graafschap się potknie.

DamianM

Piękne nazwiska, co za czasy to byly. Zwłaszcza dym i Verbeeka że starszyzną

Gość

Jeżeli chodzi o liczbe porażek
-2025/26 - już 7 porażek - 8 meczów do końca
-2014/2025, 2015/16, 2018/19 - po 9 porażek
-2017/19 - 8 porażek
-2010/11 - 14 porażek (been)
-2008/09 - 13 porażek (verbeek, vlemings)

Gość

Nie no bez jaj - been grał dzieciakami z akademii bez żadnego ogrania, a ten ma skład "wzmocniony" (tylko teoretycznie niestety - ale kto wie czy ci piłkarze grają tak słabo bo są słabi czy dlatego że oni ich trenuje - stawiałbym na 2) za prawie 60 mln euro.

DamianM

Tylko Been nie dysponował takimi możliwościami, moim zdaniem wtedy to będzie większa katastrofa niż u Beena. No ale widzicie konferencje, nie zauważycie po nich, że jest fatalnie

Gość

Straciliśmy na tym etapie tyle goli co w całym poprzednim sezonie - zbliżamy się do sezonu 2018/19 gdzie straciliśmy ostatniraz minimum 40 goli a konkretnie 41.

Kto wie może nawet dobijemy do żenady Beena 2010-11 wówczas straciliśmy 54. 42 gole to już będzie najgorszy wynik po 2010/11.

DamianM

Niezle fikołki znowu, beka

Gość

"Myślę, że mamy dobre momenty w defensywie," - hahahahahah może na treningach.

DamianM

Gotowi na nowe cytaty z konferencji? Jedziemy ;-)

Gość

Nie będzie, bo ma nie za dobre liczby. Zobaczmy paixao o ile miał lepsze a poszedł za 30. a jest tylko 2 lata młodszy od niego. Stawiam gdzieś 20 góra 25 mln - znamy te klose u niego prawie zawsze promocja.

Gość

Cena wywoławcza za Hadj Moussę powinna zaczynać się od 35 milionów, a dla Anglików od 40...

DamianM

Proste że tak :D

Gość

Castelen miał dobre intencje - zobaczył że pieniądze są brudne, więc wrzucił do pralki i wyprał.

Gość

No tak w Lyonie też sporo kontuzji i weszli młodzi. Masz racje.

DamianM

I jeszcze ra ja nikogo nie bronię, żeby nie było, bo to co ja dodaje, to mnie krew zalewa, jak człowiek czyta kto co robi i teraz to, że prawnik uznał, że trener musi zostać. No ludzie

Gość

coś w tym jest.

DamianM

gdyby* ale grają. Fakty. To tak samo, jak ktoś kilka miesięcy pisał, że jużnikt młody nie przyjdzie do akademii bo to, tamto i co? raz po raz dalej tabuny jadą młodych i jakoś nie myślą, że nie zagrają. Oczywiście nie bronie, bo burdel jest niesamowity, ale to nie tylko w Feyenoordzie gra młody bo ktoś kontuzjowany inny jest. No nie powiecie, że nie. Fakt jest taki, że grają i wsio

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.