Ajax Amsterdam

Eredivisie
Johan Cruijff ArenA

Nie

14.12

14:30

FCSB

Liga Europy
National Arena

Czw

11.12

21:00

4:3

Targhalline po raz pierwszy zagra w Pucharze Narodów Afryki

11.12.2025 16:53; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Oussama Targhalline został ostatecznie powołany do reprezentacji Maroka na zbliżający się Puchar Narodów Afryki, który rozpocznie się 21 grudnia. Tegoroczna edycja turnieju odbędzie się właśnie w Maroku, po tym jak Gwinea musiała zrezygnować z organizacji z powodu poważnych problemów infrastrukturalnych. Lwy Atlasu, zajmujące obecnie jedenaste miejsce w rankingu FIFA, uchodzą za jednego z głównych kandydatów do zdobycia tytułu przed własną publicznością.

Ostatni triumf Maroka na tym turnieju miał miejsce w 1976 roku, dlatego oczekiwania wobec obecnej generacji piłkarzy są szczególnie wysokie. Trzon drużyny tworzą m.in. Brahim Díaz, Ismael Saibari, Achraf Hakimi, Sofyan Amrabat oraz Youssef En-Nesyri – zawodnicy, którzy w ostatnich latach nadawali ton marokańskiej piłce. Maroko rozpocznie zmagania 21 grudnia meczem z Komorami, a w dalszej części fazy grupowej zmierzy się jeszcze z Mali oraz Zambią.

Dla Feyenoordu powołanie Targhalline nadchodzi w wyjątkowo trudnym momencie. Marokańczyk stał się bowiem kluczową postacią środka pola, a sztab w Rotterdamie od tygodni boryka się z prawdziwą plagą kontuzji właśnie w tej formacji. Pewne jest już, że pomocnik nie wystąpi w zaplanowanym na przyszły tydzień spotkaniu pucharowym z sc Heerenveen oraz w ligowej rywalizacji z FC Twente. A ponieważ reprezentacja Maroka uchodzi za faworyta do końcowego triumfu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Targhalline wróci do klubu dopiero po dłuższej nieobecności.

Jeżeli Maroko dotrze do finału, który zaplanowano na 18 stycznia, absencja pomocnika jeszcze się wydłuży. W takim scenariuszu Targhalline – podobnie jak kontuzjowany Sem Steijn – opuści pierwsze ligowe spotkania po zimowej przerwie, w tym mecze ze sc Heerenveen oraz Spartą Rotterdam. Jego udział w pojedynku ze Sturmem Graz nie jest wykluczony, lecz zależy od liczby dni odpoczynku, jakie otrzyma po turnieju. Na razie jednak pozostaje poczekać, jak daleko zajdzie jeden z głównych pretendentów do tytułu.

Choć dla samego Targhalline powołanie jest bez wątpienia wyjątkowym momentem w karierze, w Rotterdamie budzi ono mieszane uczucia. Do tej pory pomocnik dostawał w reprezentacji jedynie krótkie epizody, przez co – przynajmniej w teorii – był dla Feyenoordu znacznie bardziej potrzebny niż dla kadry narodowej. Jeśli jednak podczas turnieju otrzyma większą liczbę minut, może to bardzo pozytywnie wpłynąć na jego wartość rynkową.

Terminarz Targhalline podczas fazy grupowej PNA:

Niedziela, 21 grudnia, godz. 20:00 – Maroko – Komory

Piątek, 26 grudnia, godz. 21:00 – Maroko – Mali

Poniedziałek, 29 grudnia, godz. 20:00 – Zambia – Maroko

Komentarze (0)

Wyniki 16. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Telstar

? - ?

NEC Nijmegen

FC Groningen

? - ?

FC Volendam

PSV Eindhoven

? - ?

Heracles Almelo

PEC Zwolle

? - ?

Fortuna Sittard

Sparta Rotterdam

? - ?

SC Heerenveen

Ajax Amsterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Twente

? - ?

Go Ahead Eagles

AZ Alkmaar

? - ?

Excelsior Rotterdam

NAC Breda

? - ?

FC Utrecht

Zdjęcie Tygodnia

6-14 grudnia

Feyenoord w sobotni wieczór nie pozostawił żadnych złudzeń. Rotterdamski zespół pokonał PEC Zwolle aż 6:1.

Video

Feyenoord 6-1 PEC Zwolle

Ayase Ueda robi w Feyenoordzie furorę. Japoński napastnik w sobotni wieczór bez najmniejszych trudności znajdował drogę do bramki rywala.

Live chat

DamianM

nie no te czasy do Koemana to był jakiś kosmos, bo od Koemana chyba sie polepszylo

Gość

a wtedy mieliśmy taki bilans - 5 wygranych, 4 remisy, 8 porażek czy dramat totalny.

DamianM

dłużej chyba funckjonuje tylko parma, juvepoland, lazio długo też było, ale chyba już nieaktuwlizowane

Gość

Ja wpadłem nanią 26 grudnia - właśnie po tym meczu. Feye-NAC 3-1

DamianM

gość - no wiem, brzmi dziwnie, ale no za 20 minut ta strona będzie miała 17 lat.

DamianM

ten skład, Mols, Erasmus, Biseswar, Watamaleo, Janota też był swego czasu, matko ależ flashbacki

Gość

Dziś syn Amoaha co wtedy strzelił gra w akademii Feye.

Gość

Co to za ściema?!

17 lat temu nie było internetu... ;-PPP

Gość

ten mecz
https://www.youtube.com/watch?v=cNlP0xUdh_A

Gość

nie, jedna Fer 2 strzlił a 1 biseswar
https://www.espn.com/soccer/match/_/gameId/249398/nac-breda-feyenoord-rotterdam

DamianM

tak dokładnie te okolice

Gość

w 2 dzień świąt bożego narodzenia był ten mecz i wtedy wpadłem na tę stronę. 2008

Gość

nie wiem czy pierwszy mecz nie był Feye-NAC 3-1 gdzie pamiętam biseswar 2 strzelił w tym jedną taką łądną w okno.

DamianM

tak i tam chyba Vlemmings przyszedł albo na odwrót

Gość

Ta strona była u schyłku pracy Verbeeka.

DamianM

co tych starszych tylu było i podpaliliśmy stadion podczas meczu z Nancy i mieliśmy takie złote stroje, 100lecie, to te okolice

DamianM

ja zaczynałem w połowie tego zaciągu maakaye, de clecy itp

Gość

Guyon był po 10-0 z psv - chyba wtedy co Guidetti - ale Guyon nigdy się nie przebił tak naprade.

Gość

Nieeee - to było kilka lat później - wtedy to chyba Makaay był.

Gość

17 lat temu to były czasy.naszym napadziorem był wtedy Hujon Fernandez z Curacao

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.