---

---
---

---

---

---

Vitesse Arnhem

Eredivisie
De Kuip

Nie

28.05

14:30

0:1

Te Kloese odrzucił ofertę Tottenhamu

21.05.2023 11:31; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ screen / Źródło: FR12.nl

Tottenham Hotspur FC próbował sprowadzić w swoje szeregi obecnego dyrektora generalnego Feyenoordu, Dennisa Te Kloese. Działacz pozostaje jednak lojalny wobec portowego klubu. 

- Nie zaprzeczę, że była oferta, ale powiem od razu, że nie skłoniło mnie to do rozważenia ponownego spakowania rzeczy z rodziną i przeprowadzki. Dołączyłem do Feyenoordu, aby zbudować coś fajnego i robimy to razem. Mamy świetny start i chcemy osiągnąć jeszcze więcej. Dziwnie byłoby tak szybko przestać pracować w Feyenoordzie. 

Tottenham Hotspur planował zatrudnić Te Kloese na stanowisko dyrektora technicznego jeszcze zanim londyński klub rozważał mianowanie Slota trenerem. Tuż przed zakończeniem starcia Feyenoordu o tytuł, Te Kloese został zapytany, czy od 1 lipca przejmie odpowiedzialność za politykę techniczną w klubie, który nie zdobył mistrzostwa od ponad 60 lat.

Te Kloese był dzisiaj gościem w programie Goedemorgen Eredivisie i poruszył przy okazji więcej tematów. - Sukces klubu doprowadził do tego, że pojawiło się zainteresowanie kilkoma osobami z organizacji. Nie mogę zaprzeczyć, że w Europie, a na pewno tam, gdzie pracowałem w Meksyku - gdzie zawsze panuje panika, muszę być szczery - ludzie pytają, czy jestem zainteresowany rozmową na ten temat. Jeśli chodzi o tak lub nie, odpowiedź brzmi nie! Nie interesuje mnie to. 

- Świadomie wybrałem pracę dla Feyenoordu. Myślę, że to niesamowity zaszczyt. Przede mną jeszcze dużo pracy. Myślę, że zrobiliśmy dobry krok we właściwym kierunku, jeśli chodzi o sukcesy sportowe. Więc mówienie teraz, że mam ucho nastawione na inny kierunek, absolutnie mnie nie interesuje. W tej chwili nie jest to dla mnie opcją. 

- Pod względem zawodowym uważam, że w Feyenoordzie jest jeszcze wiele do zrobienia. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zrobić to, co do mnie należy. Moja rodzina dobrze zintegrowała się w Holandii, częściowo dzięki Feyenoordowi, który poświęcił jej wiele uwagi. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dzielić ten moment z rodziną. Chcę postawić sprawę jasno: zostaję. 

Tottenham nie zgłosił się oficjalnie po Slota

- Nie. Mogę być również bardzo otwarty i jasny w tej sprawie. W zeszłym roku rozmawialiśmy o przedłużeniu kontraktu z jego przedstawicielami i Arne. Pewne umowy zostały zawarte z myślą o długiej współpracy i wyciągnięciu z Feyenoordu tego, co najlepsze. Ostatni rok i tak był fantastyczny. Kiedy jest sukces, pojawia się zainteresowanie, ale muszę szczerze powiedzieć, że przedłużyliśmy kontrakt mając jasne intencje. 

Tylko Leeds United zabiegało o Slota, ale nie był to odpowiedni moment. - W lutym pojawiło się konkretne zainteresowanie ze strony angielskiego klubu. Wtedy nie wydawało mi się to odpowiednie, nieodpowiednie dla klubu. W porozumieniu z Arne powiedzieliśmy "nie". Teraz również czytam wiadomości. Myślę, że współpraca, którą nawiązaliśmy z Arne jest bardzo dobra. Wierzę, że Feyenoord staje się coraz silniejszy zarówno na poziomie sportowym, jak i finansowym. To wielka zasługa Arne, jego sztabu i ludzi wokół niego. 

Slot nie może rozmawiać osobiście z Tottenhamem

Te Kloese potwierdził, że Slot nie może osobiście prowadzić rozmów z angielskim klubem bez zgody Feyenoordu. - Nie, Arne Slot jest związany kontraktem z Feyenoordem. Sam również zaznaczył, że ma dwuletni kontrakt. Czy jego agent ma do tego prawo? On oczywiście wykonuje tylko swoją pracę. Nie mogę jemu mówić, co może, a czego nie może robić. Poszliśmy razem z Arne pewną drogą i jest on z nami związany kontraktem. 

Te Kloese dodał, że Arne Slot zdecydował się nie przechodzić do Leeds United w lutym i że nie ma klauzuli w jego kontrakcie, któa obowiązuje tego lata. Ta wejdzie w życie za rok. 

Komentarze (0)

Gospodarz

Gość

Zdjęcie Tygodnia

28-4 czerwca

Feyenoord Rotterdam na zakończenie sezonu 2022-2023 przegrał 0-1 z Vitesse Arnhem.

Video

Feyenoord 0-1 Vitesse

Porażką Feyenoord zakończył mistrzowski sezon.

Live chat

Kris

Znając życie za Kökcu przyjedzie ten Bergvall

Gość

Może za Kökcu - Gregor Krychowiak...
Hahahahahahahahaha

Gość

Teraz byle wafel po jednym dobrym sezonie w Ligue1 w średniej drużynie jest sprzedawany za 30 mln

DamianM

Ja wiem, że to psg, ale wymieniane kwoty to jest jakiś kosmos ,a my Kokcu za 30

DamianM

No Romano tam realcjonuje - PSG will pay €60m to Sporting

Kris

A skąd info o Ugarte? Nigdzie nic nie widzę?
Kökcu dużo lepszy od urugwajca

DamianM

Nie wiemy co było za kulisami, czemu się pośpieszyli itp. Może sam Kokcu chciał. To SPORTING sprzedał Ugarte za 60 baniek. A to nie był najlepszy zawodnik ligi, również młody pomocnik, ligi zbliżone..

Kris

Benfica nie ma większego potencjału niż Ajax, po prostu dobrze wały kręci. Jak zakończy się prokuratorskie śledztwo, to lizbończycy będą cienko piszczeć... ;)

Gość

Liga portugalska nie jest lepsza niż holenderska ale Benfica ma większy potencjał niż nawet ajax więc jest to krok naprzód jakby nie patrzył. No i finansowo widać że Benfica stoi wyżej niż holenderskie kluby. To jak benfica sprzedaje to jest wzór, do którego jak widać Feyenoord nie chce dążyć...

Kris

Gaston Togni - warto wziąć go pod uwagę na lewe skrzydło, ale transfer raczej zimą dopiero.

Van den Graaf

Powinno być 60 minimum, Feye sprzedałby 1,2 graczy i jest za co skład wzmacniać...

DamianM

no trzy razy więcej będzie zarabiał i też dostanie dychę na koszulce

Kris

Kökcu poszedł do Benfiki, bo tam ma prawie pewny pierwszy skład. "Orły" do tego praktycznie zawsze grają w LM, dodatkowo dostanie kupę kasy na kontrakcie.
Być może też nie chciał grać w Anglii, gdzie co drugi wirtuoz potrafi co najwyżej rywalowi kości połamać...

Van den Graaf

Może chce tam pograć 2,3 sezony i wystrzeli gdzieś wyżej. Gwarancja niemal gry co rok w LM i raczej pewne miejsce w składzie

DamianM

Powiem wam, zaskoczony jestem, że wybrał Benfikę, nie umniejszam im, duży klub, ale, dla mnie, niespodidzanka

DamianM

no to też trzeba brać poprawkę na te media, bo dokłądnych danych się nie doczekamy i nie poznamy, ale niepokojące są te doniesienia. A sam Kokcu jest już w lizbonie

Gość

A tu zaraz się okaże że plotki medialne i kokcu zostaje na kolejny rok :-D

DamianM

teraz wracam, patrzę a PSV go weźmie za 8, TOP

GAV

Z Pepim to jest drugą wtopa na dziś moim zdaniem

DamianM

mówię, dla nas był za 11 i 20%

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.