---

---
---

---

---

---

Excelsior Rotterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

19.05

14:30

4:0

Te Kloese odrzucił ofertę Tottenhamu

21.05.2023 11:31; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ screen / Źródło: FR12.nl

Tottenham Hotspur FC próbował sprowadzić w swoje szeregi obecnego dyrektora generalnego Feyenoordu, Dennisa Te Kloese. Działacz pozostaje jednak lojalny wobec portowego klubu. 

- Nie zaprzeczę, że była oferta, ale powiem od razu, że nie skłoniło mnie to do rozważenia ponownego spakowania rzeczy z rodziną i przeprowadzki. Dołączyłem do Feyenoordu, aby zbudować coś fajnego i robimy to razem. Mamy świetny start i chcemy osiągnąć jeszcze więcej. Dziwnie byłoby tak szybko przestać pracować w Feyenoordzie. 

Tottenham Hotspur planował zatrudnić Te Kloese na stanowisko dyrektora technicznego jeszcze zanim londyński klub rozważał mianowanie Slota trenerem. Tuż przed zakończeniem starcia Feyenoordu o tytuł, Te Kloese został zapytany, czy od 1 lipca przejmie odpowiedzialność za politykę techniczną w klubie, który nie zdobył mistrzostwa od ponad 60 lat.

Te Kloese był dzisiaj gościem w programie Goedemorgen Eredivisie i poruszył przy okazji więcej tematów. - Sukces klubu doprowadził do tego, że pojawiło się zainteresowanie kilkoma osobami z organizacji. Nie mogę zaprzeczyć, że w Europie, a na pewno tam, gdzie pracowałem w Meksyku - gdzie zawsze panuje panika, muszę być szczery - ludzie pytają, czy jestem zainteresowany rozmową na ten temat. Jeśli chodzi o tak lub nie, odpowiedź brzmi nie! Nie interesuje mnie to. 

- Świadomie wybrałem pracę dla Feyenoordu. Myślę, że to niesamowity zaszczyt. Przede mną jeszcze dużo pracy. Myślę, że zrobiliśmy dobry krok we właściwym kierunku, jeśli chodzi o sukcesy sportowe. Więc mówienie teraz, że mam ucho nastawione na inny kierunek, absolutnie mnie nie interesuje. W tej chwili nie jest to dla mnie opcją. 

- Pod względem zawodowym uważam, że w Feyenoordzie jest jeszcze wiele do zrobienia. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zrobić to, co do mnie należy. Moja rodzina dobrze zintegrowała się w Holandii, częściowo dzięki Feyenoordowi, który poświęcił jej wiele uwagi. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dzielić ten moment z rodziną. Chcę postawić sprawę jasno: zostaję. 

Tottenham nie zgłosił się oficjalnie po Slota

- Nie. Mogę być również bardzo otwarty i jasny w tej sprawie. W zeszłym roku rozmawialiśmy o przedłużeniu kontraktu z jego przedstawicielami i Arne. Pewne umowy zostały zawarte z myślą o długiej współpracy i wyciągnięciu z Feyenoordu tego, co najlepsze. Ostatni rok i tak był fantastyczny. Kiedy jest sukces, pojawia się zainteresowanie, ale muszę szczerze powiedzieć, że przedłużyliśmy kontrakt mając jasne intencje. 

Tylko Leeds United zabiegało o Slota, ale nie był to odpowiedni moment. - W lutym pojawiło się konkretne zainteresowanie ze strony angielskiego klubu. Wtedy nie wydawało mi się to odpowiednie, nieodpowiednie dla klubu. W porozumieniu z Arne powiedzieliśmy "nie". Teraz również czytam wiadomości. Myślę, że współpraca, którą nawiązaliśmy z Arne jest bardzo dobra. Wierzę, że Feyenoord staje się coraz silniejszy zarówno na poziomie sportowym, jak i finansowym. To wielka zasługa Arne, jego sztabu i ludzi wokół niego. 

Slot nie może rozmawiać osobiście z Tottenhamem

Te Kloese potwierdził, że Slot nie może osobiście prowadzić rozmów z angielskim klubem bez zgody Feyenoordu. - Nie, Arne Slot jest związany kontraktem z Feyenoordem. Sam również zaznaczył, że ma dwuletni kontrakt. Czy jego agent ma do tego prawo? On oczywiście wykonuje tylko swoją pracę. Nie mogę jemu mówić, co może, a czego nie może robić. Poszliśmy razem z Arne pewną drogą i jest on z nami związany kontraktem. 

Te Kloese dodał, że Arne Slot zdecydował się nie przechodzić do Leeds United w lutym i że nie ma klauzuli w jego kontrakcie, któa obowiązuje tego lata. Ta wejdzie w życie za rok. 

Komentarze (0)

Gospodarz

Gość

Zdjęcie Tygodnia

19-26 maja maja

Feyenoord Rotterdam zakończył sezon 2023-2024 wygraną w derbach 4-0.

Video

Fortuna Sittard 0-1 Feyenoord

Feyenoord na wyjeździe w Sittard przypisał sobie kolejne 3 punkty

Live chat

Gość

Benita gra ale to chudzina taka - czemu oni mu nie każdą jeść więcej - to samo mówił Beelen że mu kazali - nabrał masy mięśniowej i jest w podstawie. Często widze u tych naszych z akademii włąśnie niedożywienie - chudzinki takie a potem dziwota że się nie przebijają. No nie przebijają się jak trzeba grać z mężczyznami to nie mają siły.

Gość

Marsman broni w ADO. To znaczy udaje że broni bo na razie dostał 2 strzały i 2 gole.

Gość

Driouech gol i asysta.

Gość

2-0 - jadą jak z furą haskiego gnoju :D

Gość

prawie 2 - excelsior pozamiata te play offy. Są za silni mimo wszystko.

Gość

exc 1-0

DamianM

No w sumie haha :D

Gość

Damian ten Valk jest podobny do Toornstry. Jakiś jego nieślubny syn?

Gość

W polsce środowisko około piłkarskie się podnieca byle czym.

Gość

To żaden prestiż - był finał LE w Gdańsku i co? i nic.

Gość

W 2026 r. Finał Ligi Europy na stadionie Besiktasu, a rok później na tej samej arenie finał LKE.
Ależ mają plecy...
/Kris/

Gość

Nie wiadomo - informacja świeża - może zmienią zdanie i przyjdzie ericzek.

DamianM

Nie będzie w Ajaksie. Ten z Nice tam będzie

Gość

Zgodnie z oczekiwaniami - ten hag zwolniony po finale. Pewnie zaraz będzie w ajaksie.

Gość

ado-excelsior dziś - 2 lata temu to był finał play offów i to był epicki mecz chyba 4-4 i karne.

Gość

*Kris

Gość

Czy mi się wydaje, czy przy newsie o Valku jest zdjęcie Toornstry? :)

Gość

Nirmalne - kto by do lyonu chciał iść - w monaco ma LM.

DamianM

Mikautadze podobno najbliżej teraz do Monaco

Gość

luiz henrique czy jakmutam.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.