Ajax Amsterdam

Eredivisie
Johan Cruijff ArenA

Nie

14.12

14:30

FCSB

Liga Europy
National Arena

Czw

11.12

21:00

4:3

Tęczowej opaski nie będzie, ale Feyenoord wspiera przesłanie kampanii One Love

14.03.2023 12:30; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl

Podobnie jak w poprzednich edycjach, Feyenoord wspiera przesłanie stojące za kampanią One Love w przyszły weekend. Klub uważa, że ważne jest, aby wypowiedzieć się przeciwko dyskryminacji i rasizmowi na przestrzeni zbliżającej się kolejki Eredivisie. Feyenoord swoją wiadomość wyśle na kilka różnych sposobów. 

Feyenoord zwróci uwagę na ten problem poprzez swoje kanały medialne, a trener Arne Slot będzie będzie miał przypinkę One Love podczas wyjazdowego meczu z Ajaksem. Kapitan Orkun Kökçü również poprze przesłanie stojące za akcją podczas meczu, zakładając spersonalizowaną opaskę kapitańską. Na opasce znajdzie się tekst "Szacunek dla wszystkich". I tym razem Turek nie zagra zatem z opaską w kolorach tęczy. 

- W ten sposób chcę przyczynić się do podstawowego przesłania tej akcji, czyli oświadczenia przeciwko rasizmowi i dyskryminacji. Tekst na opasce kapitańskiej, którą założę z dumą w niedzielę, lepiej pokrywa dla mnie to przesłanie, a także bardziej mi odpowiada - wyjaśnił kapitan Feyenoordu. 

Kampania One Love została zapoczątkowana przez KNVB w 2020 roku. Od tego czasu zwraca na to uwagę kilka razy w trakcie roku piłkarskiego poprzez hasło "Nasza piłka nożna jest dla wszystkich". W ramach Międzynarodowego Dnia Przeciwko Rasizmowi 21 marca, akcja znów będzie miała miejsce. Związek Piłki Nożnej poprosił zainteresowane strony o wsparcie przesłania, podkreślając, że kluby i ich kapitanowie mają swobodę, w jakim stopniu inscenizują wyrażenia przewidziane wokół One Love.

Rezerwowy kapitan, Gernot Trauner również z całego serca popiera tę inicjatywę. Na przykład w poniższym wywiadzie skomentował: - My, piłkarze, mamy platformę do wypowiadania się przeciwko rasizmowi i dyskryminacji każdego rodzaju. Uważam, że ważne jest, abyśmy nadal to robili. Piłkarska szatnia jest świetnym przykładem tego, jak ludzie z różnych środowisk mogą żyć razem, a nawet tworzyć zgrany zespół. To jest coś, co chcielibyśmy propagować. 

Komentarze (0)

Wyniki 16. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Telstar

? - ?

NEC Nijmegen

FC Groningen

? - ?

FC Volendam

PSV Eindhoven

? - ?

Heracles Almelo

PEC Zwolle

? - ?

Fortuna Sittard

Sparta Rotterdam

? - ?

SC Heerenveen

Ajax Amsterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Twente

? - ?

Go Ahead Eagles

AZ Alkmaar

? - ?

Excelsior Rotterdam

NAC Breda

? - ?

FC Utrecht

Zdjęcie Tygodnia

6-14 grudnia

Feyenoord w sobotni wieczór nie pozostawił żadnych złudzeń. Rotterdamski zespół pokonał PEC Zwolle aż 6:1.

Video

Feyenoord 6-1 PEC Zwolle

Ayase Ueda robi w Feyenoordzie furorę. Japoński napastnik w sobotni wieczór bez najmniejszych trudności znajdował drogę do bramki rywala.

Live chat

Van den Graaf

Sto lat. I kolejnych sukcesów.

Gość

Sto lat! I niech to się to trzyma bo chłopaki dobrze robią :))) W przyszłym roku wchodzimy w pełnoletniość!

DamianM

Ależ jestem poirytowany. Masakra co oni zrobili

Van den Graaf

Jaki trener taka gra.... Wczorajszy mecz to parodia...

DamianM

nie no te czasy do Koemana to był jakiś kosmos, bo od Koemana chyba sie polepszylo

Gość

a wtedy mieliśmy taki bilans - 5 wygranych, 4 remisy, 8 porażek czy dramat totalny.

DamianM

dłużej chyba funckjonuje tylko parma, juvepoland, lazio długo też było, ale chyba już nieaktuwlizowane

Gość

Ja wpadłem nanią 26 grudnia - właśnie po tym meczu. Feye-NAC 3-1

DamianM

gość - no wiem, brzmi dziwnie, ale no za 20 minut ta strona będzie miała 17 lat.

DamianM

ten skład, Mols, Erasmus, Biseswar, Watamaleo, Janota też był swego czasu, matko ależ flashbacki

Gość

Dziś syn Amoaha co wtedy strzelił gra w akademii Feye.

Gość

Co to za ściema?!

17 lat temu nie było internetu... ;-PPP

Gość

ten mecz
https://www.youtube.com/watch?v=cNlP0xUdh_A

Gość

nie, jedna Fer 2 strzlił a 1 biseswar
https://www.espn.com/soccer/match/_/gameId/249398/nac-breda-feyenoord-rotterdam

DamianM

tak dokładnie te okolice

Gość

w 2 dzień świąt bożego narodzenia był ten mecz i wtedy wpadłem na tę stronę. 2008

Gość

nie wiem czy pierwszy mecz nie był Feye-NAC 3-1 gdzie pamiętam biseswar 2 strzelił w tym jedną taką łądną w okno.

DamianM

tak i tam chyba Vlemmings przyszedł albo na odwrót

Gość

Ta strona była u schyłku pracy Verbeeka.

DamianM

co tych starszych tylu było i podpaliliśmy stadion podczas meczu z Nancy i mieliśmy takie złote stroje, 100lecie, to te okolice

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.