14.04

14:30

0:1

Triumf na początek: PEC 0-2 Feyenoord

12.09.2020 22:17; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Rijnmond.nl

Po długich miesiącach przerwy, Feyenoord otworzył nowy sezon w sobotni wieczór wygraną nad PEC Zwolle. Na stadionie MAC³PARK dwa trafienia kapitana Stevena Berghuisa wystarczyły do triumfu 0:2.

Spotkanie rozpoczęło się od szansy byłego napastnika Excelsioru, Mike'a van Duinena, ale niedługo potem, bo już w piątej minucie, Steven Berghuis znakomicie przymierzył z okolic dwudziestego piątego metra i umieścił piłkę w dolnym rogu bramki. Lepszego startu Feyenoord nie mógł sobie wyobrazić. Szybkie prowadzenie jednak nie było zwiastunem kolejnych trafień i perfekcyjnej gry. Portowcy nieco spuścili z tonu i w niektórych minutach to PEC mocno dominowało, stwarzając sobie przy tym kilka okazji.

Warto tutaj wspomnieć o szansie Jespera Drosta z dwudziestej minuty oraz o tym, gdy niedługo później to Reza Ghoochannejhad napędził stracha Feyenoordowi. Również Thomas Lam mógł mówić o pechu, gdy jego próba minimalnie zakończyła się obok bramki. Tuż przed przerwą w końcu doczekaliśmy się składnej akcji Feyenoordu. Wszystko zaczęło się od debiutanta Marka Diemersa, ale Nicolai Jørgensen przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

Początek drugiej połowy był podobny. Feyenoord nie zachwycał, ale PEC dalej nie potrafiło z tego skorzystać. Po około dziesięciu minutach PEC znów miało bardzo dobrą szansę na wyrównanie, ale na nasze szczęście, Drost ponownie się pomylił. To zdecydowanie nie był jego dzień.

Feyenoord grał nieco ostrożniej niż w większej części pierwszej połowy, a to spowodowało, że na pierwszą sytuację bramkową czekaliśmy aż dwadzieścia minut. I tak od razu przyniosła efekt, ponieważ Orkun Kökcü został pociągnięty w polu karnym i wywalczył rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił niezawodny Berghuis. Ekipa ze Zwolle jeszcze walczyła, ale nie potrafiła nawiązać walki. W ostatnich minutach Berghuis mógł skompletować hattricka, ale uderzył wprost w bramkarza z bliskiej odległości.

Ostatecznie Feyenoord wygrywa 0-2 i bardzo pozytywnie rozpoczyna sezon 2020-2021.

PEC ZWOLLE 0-2 FEYENOORD

5' Steven Berghuis 0-1

68' Steven Berghuis 0-2

Feyenoord: Bijlow; Nieuwkoop (81' Johnston), Geertruida, Senesi, Haps; Fer, Diemers, Kökcü (85' Toornstra); Berghuis, Jørgensen (81' Bozeník), Linssen