Poprzedni mecz
Eredivisie, 08.03.2020 13:30 Willem II Tilburg 2:0 De Kuip
KNVB Beker, 05.03.2020 20:45 NAC Breda 7:1 De Kuip
Eredivisie, 01.03.2020 14:30 PSV Eindhoven 1:1 Philips Stadion
TRZECH MŁODZIEŻOWCÓW Z KONTRAKTAMI! 17.05.2019 22:34, DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl
Image

Feyenoordowi udało się po raz kolejny zatrzymać duży talent z akademii. Abdel Belarbi (17 lat) podpisał umowę na De Kuip w piątek po południu, która połączyła go z Feyenoordem do połowy 2022 roku. Belarbi gra na Varkenoord od czterech lat. Wcześniej występował w amatorskich klubach SVV i CWO. W wywiadzie z 2015 roku powiedział: Feyenoord jest moim ulubionym klubem! Mam nadzieję, że uda mi się dojść do pierwszego zespołu i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby to osiągnąć. 

Cztery lata później dokonał pierwszego kroku w tym kierunku: pod czujnym okiem dużej liczby dumnych członków rodziny i przyjaciół napastnik w wypełnionej jednostce biznesowej w De Kuip podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. - Wspaniale jest podpisać umowę z tym dużym klubem, prawdziwe spełnienie marzeń. To także dla mnie bodziec na przyszłość - powiedział. Belarbi, który w tym sezonie grał dla U-17, ale i U-19, zdobył czternaście bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem. 

- Abdel doskonale odnajduje się w systemie z trzema napastnikami - powiedział dyrektor techniczny Martin van Geel. - Wierzymy, że pomimo młodego wieku ma wszystkie cechy, aby na stałe dołączyć do U-19 w następnym sezonie - dodał. Belarbi jest kolejnym zawodnikiem młodzieżowym Feyenoordu, który podpisał kontrakt w tym sezonie. Poprzedzili go Denzel Hall, Joey Koorevaar, Splinter de Mooij i Tein Troost. Ale na nich się to nie kończy. 

Dzisiaj Feyenoord ogłosił, że pierwsze zawodowe kontrakty podpisali też Giuliany Ben-David dos Santos i Shiloh ’t Zand. Obaj zawodnicy złożyli podpisy pod kontraktami do do połowy 2022 roku. Ben-David dos Santos przeszedł z młodzieżowej akademii Sparty Rotterdam w 2016 roku. W 2010 roku t Zand przeszedł z amatorskiego klubu Maasstad Tediro. 

- Shiloh i Giuliany to dwaj utalentowani, ofensywni gracze i cieszy nas, że będą na długo związani z naszym klubem - mówił dalej Van Geel. - Dajemy im możliwość dalszego rozwoju w Feyenoord w nadchodzących latach - podsumował. Obaj gracze, dumnie ubrani w nową koszulę wyjazdową, pozowali do kamery w piątkowe popołudnie. Ofensywny duet stanie się stałą częścią Feyenoordu U-17 od następnego sezonu.

Komentarze (0)
Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2020. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com