AZ Alkmaar

Eredivisie
AFAS Stadion

Nie

21.09

16:45

Fortuna Sittard

Eredivisie
De Kuip

Śro

17.09

20:00

2:0

Valente woli Feyenoord mimo oficjalnej oferty z Włoch

21.05.2025 16:23; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ FC Groningen / Źródło: FR12.nl

Luciano Valente wzbudza coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym. Choć FC Groningen otrzymało w ostatnich dniach oficjalną ofertę od jednego z włoskich klubów, sam zawodnik jednoznacznie opowiedział się za przenosinami do Feyenoordu. Jak informuje Dagblad van het Noorden, młody pomocnik marzy o grze w barwach zespołu z Rotterdamu i to właśnie na De Kuip chciałby kontynuować swoją karierę.

Feyenoord od dłuższego czasu prowadzi rozmowy z Valente i jego otoczeniem, a negocjacje wkroczyły już w konkretną fazę. Klub z Rotterdamu złożył pierwszą ofertę – cztery miliony euro podstawy plus dodatkowy milion w formie bonusów. FC Groningen odrzuciło tę propozycję, licząc na dalszy wzrost zainteresowania zawodnikiem i tym samym wyższą kwotę odstępnego.

21-letni pomocnik odbył niedawno bezpośrednią rozmowę z trenerem Feyenoordu, Robinem van Persiem, a w poniedziałek został oprowadzony po nowoczesnym kompleksie treningowym 1908. Wszystko wskazuje na to, że działacze znad Mozy w najbliższym czasie złoży lepszą, bardziej konkurencyjną ofertę, aby sfinalizować transfer jeszcze przed startem letniego okna.

Według holenderskich mediów, FC Groningen oczekuje za swojego zawodnika kwoty mieszczącej się w przedziale od sześciu do dziesięciu milionów euro. Sam Valente chciałby mieć jasność co do swojej przyszłości przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy U-21, na które został powołany. Dla klubu z Groningen natomiast turniej ten może być okazją do zwiększenia wartości piłkarza i podbicia ceny, dlatego rozważają wstrzymanie się z decyzją o sprzedaży do czasu jego zakończenia.

Komentarze (0)

Wyniki 3. kolejka

Gospodarz

Gość

Go Ahead Eagles

0 - 3

Sparta Rotterdam

PSV Eindhoven

4 - 2

FC Groningen

SC Telstar

2 - 2

FC Volendam

SC Heerenveen

1 - 2

FC Twente

FC Utrecht

4 - 1

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

3 - 0

NAC Breda

Ajax Amsterdam

2 - 0

Heracles Almelo

Feyenoord Rotterdam

2 - 0

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

PEC Zwolle

Zdjęcie Tygodnia

14-21 września

Mnóstwo sytuacji bramkowych, nieuznane gole, czerwone kartki i kontrowersyjne decyzje arbitra – w tym spotkaniu naprawdę nie brakowało emocji.

Video

Feyenoord 1-0 SC Heerenveen

W sobotni wieczór w Rotterdamie podopieczni Robina van Persiego pokonali sc Heerenveen 1:0.

Live chat

Gość

Jak Valente zagra w miejsce Steijna, to można go przesunąć do ataku za Uedę. Przynajmniej można spróbować jak to wyjdzie

Gość

"Feyenoord pozwolił tylko na pięć celnych strzałów" - to nie zasługa Feyenoordu że rywale kopią jak sieroty.Dziś 2 strzały powinny być zamienione na bramki ale Fortuna je zmarnowałą. To nie tak że nasza obrona jest szczelna, ona przecieka. Poprostu mamy szczęście. Moim zdaniem dziś karny się należał fortunie po faulu marokańczyka.

DamianM

I fajnie ta młodzież uzupełnia się się z Watanabe Ahmedhodžić. Trochę szkoda Steijna, bo widać że Rvp jeńców nie bierze i naprawdę jeszcze ze 2*3 mecze I Valente zagra za Steijna

DamianM

I osobiście uważam, że duet środkowych obrońców naprawdę można na nich polegać. Minusem moim zdaniem są teraz skrzydła. Niestety, Sauera przerosło. A Moussa wiadomo.

DamianM

Z drugiej strony, pozwalamy na wiele, zależy czego. Widziałem post, że "Feyenoord pozwolił tylko na pięć celnych strzałów (tj. między słupki) w pierwszych pięciu meczach ligowych. To najniższy wynik w historii jakiegokolwiek klubu po pięciu meczach od czasu szczegółowej analizy Eredivisie (2010/11).

Gość

Gra jest naprawde słaba i zostawiamy rywalom za dużo miejsca na boisku - póki co się udaje te punkty ciułać - zobaczymy w niedziele - pierwszy poważny test ligowy. Wyjazd do Alkmaar.

DamianM

ten simeone, teraz widze hahahahahahahahahah jaki to jest as

DamianM

ogólnie przyznam, że Van Persie osatnimi wywiadami i faktycznie tym co robi, plusuje. I że gra młodzież i że wchodzi Sliti zamiast Diarry np, że potarfi ściagnąć Steijna mimo, że jest kapitanem. To na duży plus na pewno. Fakt, gra musi być lepsza, ale...

Gość

Sliti to mocno przypomina młodego van Persiego jak zaczynał na De Kuip. Podobny sposób prowadzenia piłki. van Persie też zaczynał na skrzydle i Wenger zrobił z niego napastnika dopiero.

Gość

"– Oceniam zawodników wyłącznie na podstawie tego, co pokazują na treningach i w meczach. Jeden kosztował 300 tysięcy, inny trzy miliony, kolejny jeszcze więcej – to naprawdę nie ma dla mnie większego znaczenia. Liczy się to, co prezentują tu i teraz."

To się chwali van Persiemu że się nie przywiązuje do nazwisk.

Gość

van Dijk jak prawdziwy kapitan ratuje zespół.

Gość

powtórka z de kuip :D

Gość

simeone się rzucił na kibiców :D

Gość

3-2 haha

DamianM

Jutro wielki Kairat ogoli Sporting

Gość

nieuznany

DamianM

Pieżdzi lekko jedzie

Gość

chelsea 3-2 - 3-3 i ja trafie wszystkie wyniki :D

DamianM

Hancko na ławce, to ciekawe też jest

Gość

na 2-3 sorloth strzeli.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.