14:30

1:2

Van Persie junior zapewnia zwycięstwo w mini-Klasyku

14.05.2022 13:55; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: FR12.nl

Feyenoord U-16 dobrze spisał się w sobotni poranek. Drużyna z Rotterdamu rozegrała ważny mecz u siebie z liderującym Ajaksem U-16. Zadanie było proste i jasne: wygrać, aby zachować szansę na zdobycie mistrzostwa.

Pierwsza połowa była otwartą grą, w której obie drużyny miały świetne okazje do zdobycia bramki otwierającej wynik spotkania. I tą w końcu zdobyli Portowcy. Shaqueel van Persie uderzył głową po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Po tej akcji młodzi piłkarze Feyenoordu już aż tyle nie atakowali, ale bardziej skupili się na defensywie, chociaż ofensywnych akcji też nie zabrakło.

Feyenoord U-16 zgarnął ostatecznie trzy punkty. Po pięciu meczach drużyna U-16 ma 12 punktów i zrównała się z drużyną Ajaksu U-16, choć Amsterdamczycy rozegrali jeden mecz więcej. Feyenoord zagra jeszcze z AZ i Vitesse. Ajax musi jeszcze zmierzyć się z PSV.