SC Cambuur

Towarzyski
Kooi Stadion

Sob

05.07

15:00

SC Heerenveen

Eredivisie
Abe Lenstra Stadion

Nie

18.05

14:30

2:0

Vitesse w poważnych tarapatach – klub może stracić licencję zawodową. Mało prawdopodobne, by skorzystał na tym Feyenoord

23.05.2025 13:57; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ własne / Źródło: FR12.nl

Vitesse Arnhem stoi na krawędzi upadku jako klub zawodowy. Holenderska federacja piłkarska KNVB poinformowała, że klub nie spełnia już wymogów koniecznych do utrzymania licencji na grę w profesjonalnych rozgrywkach. Jeśli decyzja zostanie utrzymana, Vitesse zostanie zdegradowane do lig amatorskich, co w praktyce oznaczałoby koniec jego obecności w zawodowym futbolu w Holandii – informuje Algemeen Dagblad.

Przeciągające się problemy i niepewna przyszłość

Problemy klubu z Arnhem nie są nowe. Już w ubiegłym roku Vitesse cudem uniknęło degradacji dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu odwołania przez komisję licencyjną KNVB. Teraz klub ponownie ma możliwość złożenia odwołania, a w razie niepowodzenia może jeszcze skierować sprawę na drogę sądową. Jednak szanse na pomyślny finał stają się coraz mniejsze.

Kluczową przeszkodą w uzyskaniu licencji jest brak postępów w procesie przejęcia klubu przez nowych właścicieli. Pięciu inwestorów już od dłuższego czasu prowadzi rozmowy w sprawie przyszłości Vitesse, ale według KNVB pojawiło się zbyt wiele zastrzeżeń, by można było zaakceptować obecną sytuację i przyznać licencję.

Konsekwencje dla Keuken Kampioen Divisie i Jong Feyenoord

Jeśli Vitesse faktycznie zostanie usunięte z rozgrywek zawodowych, nowy sezon Keuken Kampioen Divisie (drugi poziom rozgrywek w Holandii) najprawdopodobniej rozpocznie się z udziałem zaledwie 19 zespołów – podobnie jak w minionym sezonie, gdy inne kluby również stanęły na krawędzi utraty licencji.

Wśród kibiców pojawiły się głosy nadziei, że wolne miejsce mogłoby zostać przyznane rezerwowej drużynie Feyenoordu – Jong Feyenoord lub jak kto woli U-21. Jednak taki scenariusz jest, według doniesień, mało realistyczny. Już w poprzednim sezonie KNVB wykluczyło możliwość awaryjnego dopuszczenia kolejnego zespołu rezerwowego do rozgrywek.

W dłuższej perspektywie federacja dąży co prawda do przywrócenia parzystej liczby drużyn w lidze, ale nie przewiduje się, by rozwiązaniem miało być włączenie kolejnego zespołu młodzieżowego. Wciąż istnieje duży opór wobec obecności tzw. „beloftenteams” w strukturze rozgrywek KKD. Obowiązuje też zasada, że maksymalnie cztery takie drużyny mogą uczestniczyć w lidze.

Komentarze (0)

Gospodarz

Gość

Zdjęcie Tygodnia

18-25 maja

Feyenoord przegrał w niedzielne popołudnie 0:2 z SC Heerenveen w ostatnim meczu sezonu Eredivisie.

Video

sc Heerenveen 2-0 Feyenoord

Feyenoord sezon 2024-2025 zakończył porażką we Fryzji.

Live chat

Gość

Dodatkowo "jednym z priorytetów powinno być zatrzymanie Gernota Traunera" - beka. On oglądał te mecze? trauner co mecz coś na wywija - z heerenveen karnego.

Gość

Ten van Hanegem ma coś z głową?
Po chooj nam Miernot Trauner??? Jprdl
Leśne dziadki do lasu XDDDDD

Gość

Napoli to powinno mieć derby z Montpellier.
Bo Neapol to "miasto śmieci", a jak Montpellier zdobywało ten ich historyczny tytuł to ich właścicielem był "król śmieci" - szef największego przedsiębiorstwa śmieciowego we Francji. XD

Gość

Jak to bylo? "na zachodzie sobie poradzili" :D

DamianM

Tymczasem Telstar cieszyło się z awansu, a na murawę wpadli z den bosch: https://x.com/edwarddekkerrtv/status/1926015540029518238

Gość

Ciekawe kogo wybiorą zawodnikiem sezonu w serie a - ja bym McTominaya wybrał - ile on meczów im wygrał to chyba z 10.

DamianM

w tym milanie to już burdel jak w United zaczyna być, chociaż tyle nie wydają. I zaś trener zły

Gość

Conte mówili że do Milanu ma iść to byłby 2 przypadek że trener Napoli odchodzi po mistrzostwie. 2 lata temu to samo było. Zobaczymy czy to plotki czy faktycznie pójdzie do Milanu. Oby nie.

Gość

McTominay się rozpłakał - "wreszcie coś wygrałem po latach posuchy u frajerów" :D

DamianM

Napoli mistrz, ależ takie kluby, takie miasta żyją takimi momentami. Uwielbiam

Gość

sory, rbc 9 pkt - den bosch spadł w sezonie 2004/05

DamianM

9 punktów :D

Gość

2005/6 - den bosch - 9 pkt :D 1 wygrana 6 remisów 27 porażek.

DamianM

no właśnie chyba ten sezon mi świta, bo wtedy brat Koemana był, coś tych lat okolice

Gość

albo oni albo den bosch- oni tak spadli rok po roku.

Gość

Oni chyba spadli z rekordową niską liczbą punktów - nie wiem czy nie 2005/06

DamianM

z RBC to pamiętam jeszcze jako tako jak graliśmy, za Koemana to chyba było, jeszcze Kalou na pewno grał

Gość

Dordrecht ostatnio przegrał wyjazd z najgorszą ekipą ligi - jong utrecht.

Gość

W Como czerwoną dostał Pepe Reina. 43 lata.
Z jakiego go oni muzeum odkurzyli??? XDDD

Gość

Dordrecht jutro wygra 2-3, Willem to banda miękkich faj

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.