Go Ahead Eagles

Eredivisie
De Kuip

Nie

15.02

12:15

FC Utrecht

Eredivisie
Galgenwaard

Nie

08.02

12:15

0:1

W tym meczu Feyenoord może zostać mistrzem

03.04.2023 11:31; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: 1908.nl

Feyenoord jest o krok od pierwszego mistrzostwa od 2017 roku. Drużyna Arne Slota wygrała w niedzielę derby miasta ze Spartą (1-3), podczas gdy najbliższy rywal Ajax stać było tylko na 0-0 z Go Ahead Eagles. Rotterdamczycy mają teraz osiem punktów przewagi, co rodzi pytanie: kiedy jest możliwy mecz o mistrzostwo?

W Eredivisie rozegrano 27 kolejek, a 7 jeszcze zostało. Feyenoord prowadzi z 64 punktami i ma o 8 więcej niż Ajax i PSV (po 56 punktów). Ekipy z Eindhoven i Amsterdamu zmierzą się jeszcze ze sobą w bezpośrednim pojedynku. 

Z ośmiopunktową przewagą prosta kalkulacja pokazuje, że Rotterdamczycy tytuł mogą przyklepać na dwa mecze przed końcem. Jeśli Feyenoord i PSV lub Ajax wygrają wszystko od teraz, to mecz o mistrzostwo odbędzie się przeciwko Go Ahead Eagles na De Kuip 14 maja 

Po tym zostaną jeszcze pojedynki przeciwko FC Emmen (na wyjeździe) i Vitesse (u siebie). Jeśli Feyenoord starci punkty po drodze w innych spotkaniach, wtedy mistrzostwo stanie się faktem w jednym z wymienionych dwóch spotkań.

Z kolei jeśli to goniący pogubią punkty w najbliższym czasie, a Feyenoord będzie dalej wygrywał, Portowcy mogą zostać mistrzami podczas derbów miasta przeciwko Excelsiorowi 7 maja.

Komentarze (0)

Wyniki 18. kolejka

Gospodarz

Gość

AZ Alkmaar

1 - 0

FC Volendam

FC Twente

1 - 1

PEC Zwolle

PSV Eindhoven

5 - 1

Excelsior Rotterdam

FC Groningen

0 - 0

NAC Breda

SC Heerenveen

2 - 2

Feyenoord Rotterdam

Go Ahead Eagles

2 - 2

Fortuna Sittard

SC Telstar

2 - 3

Ajax Amsterdam

Sparta Rotterdam

2 - 0

Heracles Almelo

NEC Nijmegen

1 - 3

FC Utrecht

Zdjęcie Tygodnia

8-15 lutego

Feyenoord miał w niedzielę wreszcie powód do świętowania. Na stadionie De Galgenwaard rotterdamski zespół pokonał FC Utrecht 1:0.

Video

FC Utrecht 0-1 Feyenoord

Feyenoord odniósł dziś skromne, ale cenne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe FC Utrecht 1:0.

Live chat

Gość

Arsenal uwalił mecz i już tylko 4 pkt przewagi nad city.

DamianM

Aaaaaaaa no tak

Gość

2 mecz jeszcze ale może 5% szans barcy.

DamianM

Już easy win. Kto został w grze, Atletico i?

Gość

Nieuznany 4-0 dalej

Gość

5 minut sprawdzają var haha

Gość

4-1 zaczynajom remuntade :D

DamianM

4-0 wtf

Gość

4-0 w 1 połowie - miazga. A będzie więcej.

Gość

To teraz nie ma uja - latem bierzemy Robercika XDDDDD

Gość

Miał być Lingard, wzięli Sterlinga... XDDD

Gość

3-0 minimalny wynik.

Gość

Atletico 13 lat czeka na puchar hiszpanii. W tym roku może się udać bo rywalem w finale bilbao lub sociedad. Trzeba tylko Barce przejść.

DamianM

Chociaż prowadzi, to spokojny pewnie

DamianM

Someone rzuca już garniakiem? 'D

Gość

Atleti już 4-0 powinno prowadzić - ale barca otwarta jak agencja towarzyska.

Gość

Atleti 2-0 - tak jak się spodziewałem będzie meczycho. Rok temu też było.

Gość

van Persie będzie liczył że Sterling mu uratuje posadę.

Gość

bramkarz barcy się zakręcił :D

Gość

atlet 1-0

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.