W środku zatłoczonej sali na stadionie De Kuip, John Guidetti nagle wykonał wielki ukłon. Stał przy nim jego rodak, Ove Kindvall, który między 1966 a 1971 rokiem w 144 meczach ligowych zdobył 129 bramek dla Feyenoordu. Dzisiaj szwedzka legenda odebrała pierwsze egzemplarze książki 'De Kuip 75'.
Skandynawowie najpierw uścisnęli sobie dłonie, a później żywiołowo rozmawiali. - Osobiście jeszcze nigdy nie spotkałem się z Johnem – mówił później płynnie po niderlandzku Kindvall. 68-letni Szwed spędzi w Holandii kilka dni.
- To pracowity tydzień, oglądałem trening, dzisiaj odbierałem książkę, a jutro obejrzę mecz z NAC. W niedzielę lecę z powrotem do Szwecji. Minęły dwa lata odkąd po raz ostatni widziałem na żywo, jak pracuje Feyenoord. Wykonują doskonałą robotę, byłem bardzo ciekawy– mówił Kindvall.
Guidetti w sobotę rozegra 21 mecz, mając na koncie 20 bramek. Jako pierwszy Feyenoorder od 25 lat, dobił do granicy dwudziestu bramek tak szybko. W tym czasie, Pierre van Hooijdonk mógł pochwalić się podobną statystyką, ale on do zdobycia 20 goli potrzebował 26 występów.
Komentarze (0)