FC Utrecht

Eredivisie
Galgenwaard

Nie

08.02

12:15

PSV Eindhoven

Eredivisie
Philips Stadion

Nie

01.02

14:30

3:0

Włoskie kluby chcą sprzątnąć Steijna sprzed nosa Feyenoordowi

21.04.2025 17:21; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ fc twente / Źródło: FR12.nl

Feyenoord intensywnie pracuje nad pozyskaniem Sema Steijna jako jednego z kluczowych wzmocnień na nadchodzący sezon. Pomocnik FC Twente jest jednym z głównych celów transferowych klubu z Rotterdamu, jednak na horyzoncie pojawiła się poważna konkurencja — i to z najwyższej półki. Jak poinformował w niedzielę De Telegraaf, zainteresowanie 23-letnim Holendrem wykazują również dwa włoskie kluby: AS Roma oraz Inter Mediolan.

Steijn rozgrywa fenomenalny sezon w barwach Twente, zdobywając aż 23 bramki w Eredivisie — co czyni go obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Szczególne wrażenie robi jego skuteczność jako środkowego pomocnika, co sprawia, że stał się jednym z najbardziej pożądanych zawodników na rynku. Jego świetna forma nie uszła uwadze zagranicznych obserwatorów, a według źródeł zbliżonych do klubu z Enschede, zarówno Roma, jak i Inter wyraziły już poważne zainteresowanie sprowadzeniem zawodnika do Serie A.

Feyenoord nie czekał z reakcją i złożył już pierwszą oficjalną ofertę za piłkarza. Klub z Rotterdamu wydaje się być na dobrej drodze, by dopiąć transfer, jednak propozycja finansowa nadal nie spełnia warunków klauzuli odstępnego, która została zawarta w kontrakcie zawodnika w grudniu ubiegłego roku. Mówi się, że klauzula opiewa na kwotę dziesięciu milionów euro.

Klauzula umożliwia szybki transfer

Steijn przedłużył swój kontrakt z Twente pod koniec 2023 roku — nowa umowa obowiązuje do połowy 2028 roku. W porozumieniu uwzględniono jednak możliwość letniego transferu na określonych warunkach. Pomocnik trafił do Enschede latem 2022 roku na zasadzie wolnego transferu z ADO Den Haag i od tego czasu wyrósł na kluczową postać drużyny. Zarówno sam zawodnik, jak i klub otwarcie deklarują gotowość do rozstania po zakończeniu obecnego sezonu.

Komentarze (0)

Wyniki 22. kolejka

Gospodarz

Gość

NAC Breda

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

Heracles Almelo

PEC Zwolle

? - ?

FC Volendam

FC Twente

? - ?

SC Heerenveen

Fortuna Sittard

? - ?

Sparta Rotterdam

FC Utrecht

? - ?

Feyenoord Rotterdam

AZ Alkmaar

? - ?

Ajax Amsterdam

Go Ahead Eagles

? - ?

SC Telstar

FC Groningen

? - ?

PSV Eindhoven

Zdjęcie Tygodnia

1-8 lutego

Feyenoord skompromitował się w Eindhoven w sposób, który trudno ubrać w dyplomatyczne słowa.

Video

PSV 3-0 Feyenoord

W spotkaniu z PSV można było zobaczyć obraz nędzy i rozpaczy, jaki zaprezentowali Stadionowi.

Live chat

Gość

Zbyt wiele rzeczy w Feye nie działa. Czas na zmiany u góry.

Gość

To że dali Larinowi numer 10 to skandal. Nie dość że nie gracz o takie charakterystyce to jeszcze wypożyczeniec.

Gość

Żeby u nas byli tylko tacy zawodnicy jak Valente...szacunek chłopaku, a reszta to się nadaje do tarcia chrzanu. No może poza Moussą, Readem

Gość

Myśle że w brazylii jest kilka perełek które cały kraj śledzi - Endrick czy Estevao pewnie są takimi. Tak jak u nas ten Pietuszewski - wiąże się z nim spore nadzieje, tak samo tam z tamtymi.

DamianM

a Turcja? To jest powalone też, też potrafią

Gość

Brazylijczycy ładnie nabijają wyświetlenia :D

Gość

Jak Endrick nie strzelił to do 300 tys :D endrick strzela = milion + :D

DamianM

to jak japończycy gdzieś ida, albo ci z indonezji bodaj, czy malezji, co do lechii przyszedł i miliony wszystkiego

Gość

Lyon w skrótach meczów na youtube zwykle od kilkadziesiąt do kilkaset tysięcy wyświetleń - przyszedł endrick i są miliony :D Z Metz 4.9 mln na youtube :D

Gość

Latem nie zauważono że Oxlade-Chamberlain był bez klubu - można było go do pomocy zakontraktować - teraz bierze go celtic.

Gość

Aż śmieszne że prezydent ingeruje w takie bzdury. :D

DamianM

Takie rzeczy tylko w Serbii. Prezydent kraju zablokował zwolnienie nieudolnego trenera Partizana Nenada Stojakovicia który sabotuje drużynę aby nie zagrażała Crvenej zvezdzie. Zarząd Partizana go zwolnił na zebraniu ale przyszedł telefon od prezydenta.

Gość

Zobaczcie pudło Luisa Suareza ze Sportingu w 108 minucie w dogrywce. Nie trafił z metra do pustej bramki XDDD ale za to gol Catamo na 3-2 palce lizać ;)

Gość

i jest 0-5 - a atalanta 3-0 powiozła juve.

Gość

Benzema jaki debiut - hattrick i asysta.

Gość

potężby betis po godzinie gry 0-4 z atletico u siebie - a mówiłem po meczu z nami że gdyby betis tak grał z barcą czy realem jak z nami to dostałby 0-5 - bo grali z nami tak na 30% a i tak wygrali.

Gość

miał zjazd jak Feye za van Persiego :D
https://x.com/tntsports/status/2019429695666659491

DamianM

taaa szkoda mega tych kontuzji, bo potencjał na jeszcze więcej goli był potęzny

Gość

Jorgensena lubie choć irytowała ta liczba jego kontuzji mięśni.

DamianM

Zawsze bawi. Defensywny napastnik. Top

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.