Eredivisie, 16.12.2018 16:45 Fortuna Sittard De Kuip
KNVB Beker, 20.12.2018 20:45 FC Utrecht De Kuip
Eredivisie, 23.12.2018 14:30 ADO Den Haag Cars Jeans Stadion
Poprzedni mecz
Eredivisie, 09.12.2018 14:30 FC Emmen 1:4 De Oude Meerdijk
Eredivisie, 06.12.2018 20:00 VVV Venlo 4:1 De Kuip
Eredivisie, 02.12.2018 14:30 PSV Eindhoven 2:1 De Kuip
Wypowiedzi 15.04.2018 19:58, DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl
Image

GIOVANNI VAN BRONCKHORST: Bardzo trudno gra się przeciwko Utrechtowi. Zdobyliśmy gole w odpowiednich momentach, to było bardzo ważne. A co więcej, były to ładne gole. Mamy teraz osiem punktów przewagi i trzy mecze do rozegrania, więc w środę możemy już oficjalnie przypieczętować czwarte miejsce na koniec sezonu. To jest na razie najważniejsze, chociaż wiesz, że ludzie w koło już są myślami przy finale Pucharu Holandii.

JENS TOORNSTRA: Chcieliśmy przejąć od razu inicjatywę na boisku, ale pierwsze dziesięć minut należało do Utrechtu. Mamy nad nimi przewagę, ale sezon wciąż trwa. Nadal nie jesteśmy pewni tego czwartego miejsca. Musimy dać z siebie sto procent i zapewnić sobie je w środę, a później ze spokojną głową podejść do finału.

ROBIN VAN PERSIE: Mamy osiem punktów więcej od Utrechtu i powinno to wystarczyć. Rozumiem, że wielu ludzi koncentruje się już na finale pucharu przeciwko AZ, ale dla nas najważniejsze było to spotkanie. To zwycięstwo jest więc również ważne. W zasadzie nie ma złych momentów na zdobycie gola, ale dzisiaj naprawdę strzeliliśmy w odpowiednich minutach. Przed końcem pierwszej połowy zdobyłem gola na 2-1. Fajna bramka, ale szczególnie ważna. Ten gol dał nam trochę spokoju. Nie zaprzątam sobie głowy tym, że nie gram dziewięćdziesiąt minut. Dla niektórych jest to temat do dyskusji, ale nie dla mnie. Dla mnie liczą się po prostu minuty, bycie ważnym i wygrywanie.