---

---
---

---

---

---

Vitesse Arnhem

Eredivisie
De Kuip

Nie

28.05

14:30

0:1

ZAPIS KONFERENCJI PRASOWEJ: Fakty i mity. Arne Slot komentuje

26.05.2023 15:48; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Konferencja prasowa

Dzisiaj ogłoszono, że Arne Slot przedłuży kontrakt z Feyenoordem. Tuż po ogłoszeniu, trener pojawił się na konferencji prasowej, na której poruszono mnóstwo tematów. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem i tym, co miał do powiedzenia nasz trener. 

Konferencję Slot zaczął od tego, że nie ma już klauzuli odstępnego w jego kontrakcie, o czym pialiśmy już tutaj. Następnie trener przeszedł do drugiego tematu, czyli dlaczego postanowił zostać. 

- Oczywiście jest kilka powodów, dla których podjąłem taką decyzję. Nie tylko gra w Lidze Mistrzów i fantastyczna praca z ludźmi, zarówno sztabem, jak i zawodnikami. Chodzi też o rodzinę, która świetnie się tutaj czuje. A także budowanie i budowanie na ostatnich dwóch sezonach. Zestawiłem wszystko i postanowiłem zostać. Natychmiast powiadomiłem o tym członków sztabu. Mój agent powiedział o tym zainteresowanym klubom.

Od jakiegoś czasu mówiło się o przedłużeniu kontraktu. - Myślę, że jakieś sześć tygodni przed końcem ligi Dennis chciał ze mną porozmawiać. I do tej rozmowy doszło. Zawsze odpowiadałem, że podejmę decyzję po tym, jak prawdopodobnie zostaniemy mistrzami. Więc szum przed tym absolutnie nie powinien istnieć, w jakiejkolwiek formie.

Arne Slot rozmawiał z "kilkoma zainteresowanymi klubami", zanim podjął decyzję w zeszły wtorek i ogłosił, że zostaje. Z szacunku dla tych klubów, Slot odmówił podania konkretnych nazw podczas konferencji prasowej. To, że Tottenham Hotspur należy do tej grupy, wydaje się jednak oczywiste. Zarówno w Holandii, jak i w Anglii media w ostatnich tygodniach szeroko rozpisywały się o tym zainteresowaniu.

- Było sporo klubów zainteresowanych, ale rozmawiałem tylko z dwoma z nich o ich projektach. To wszystko. Żaden klub nie był na tyle poważnie zainteresowany, żeby rozmawiać o transferze. Żaden klub nie zgłosił się do Feyenoordu i żaden klub nie pytał, ile muszą za mnie zapłacić. 

- W środę rano usłyszałem w radiu, że mój agent jest w drodze do Rotterdamu, aby dogadać transfer, mimo że swoją decyzję o pozostaniu ogłosiłem we wtorek rano - mówił dalej Slot, który dodawał też, że był zaskoczony tym wszystkim, co pojawiało się w mediach. - Środowe i czwartkowe rozmowy dotyczyły tylko przedłużenia kontraktu. 

- Planowaliśmy ogłosić wszystko dzisiaj, ale ze względu na wszystkie plotki i historie, które nie były prawdziwe, zdecydowaliśmy się opublikować komunikat już w czwartek rano. 

Informacji, głównie nie prawdziwych było tak dużo, że do trenera zaczęli pisać już nawet sami zawodnicy. - 'Trenerze, nie odchodzisz, prawda?' Pisali. Zwłaszcza w środę. To, co wtedy wysłałem - chociaż wiedziałem, że nie odchodzę - to to, że nie powinni wierzyć we wszystko, co jest w mediach. To ich jednak do końca nie uspokoiło.  

- Dennis (te Kloese, red.) zasługuje na uznanie za wszystko, co dzieje się w tym klubie, ale jedyną osobą, która zdecydowała, że nadal jestem w Feyenoordzie, jestem ja. Nie ma ma nikogo innego za to odpowiedzialnego. Jestem zadowolony, że wszystko tak się skończyło i myślę, że kibice też. 

Trener ma nadzieję, że Orkun Kökcü zostanie jeszcze na co najmniej rok. - Orkun jest świetnym piłkarzem. Na pewno poradzi sobie na najwyższym poziomie, ale my, jako Feyenoord, też będziemy grali w Europie. Jest to więc dla niego świetna okazja i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby go zatrzymać. To mój zawodnik, którego naprawdę doceniam, jako człowieka i jako zawodnika. To nie znaczy, że nie może żyć beze mnie. Wybór należy do niego, jeżeli zdecyduje inaczej, na pewno Feyenoord dużo na nim zarobi. 

Trener dodał też: - Mam bardzo silny skład i mam przeczucie, że nie stracimy tylu graczy, co zeszłego lata. 

Komentarze (0)

Gospodarz

Gość

Zdjęcie Tygodnia

28-4 czerwca

Feyenoord Rotterdam na zakończenie sezonu 2022-2023 przegrał 0-1 z Vitesse Arnhem.

Video

Feyenoord 0-1 Vitesse

Porażką Feyenoord zakończył mistrzowski sezon.

Live chat

Kris

Znając życie za Kökcu przyjedzie ten Bergvall

Gość

Może za Kökcu - Gregor Krychowiak...
Hahahahahahahahaha

Gość

Teraz byle wafel po jednym dobrym sezonie w Ligue1 w średniej drużynie jest sprzedawany za 30 mln

DamianM

Ja wiem, że to psg, ale wymieniane kwoty to jest jakiś kosmos ,a my Kokcu za 30

DamianM

No Romano tam realcjonuje - PSG will pay €60m to Sporting

Kris

A skąd info o Ugarte? Nigdzie nic nie widzę?
Kökcu dużo lepszy od urugwajca

DamianM

Nie wiemy co było za kulisami, czemu się pośpieszyli itp. Może sam Kokcu chciał. To SPORTING sprzedał Ugarte za 60 baniek. A to nie był najlepszy zawodnik ligi, również młody pomocnik, ligi zbliżone..

Kris

Benfica nie ma większego potencjału niż Ajax, po prostu dobrze wały kręci. Jak zakończy się prokuratorskie śledztwo, to lizbończycy będą cienko piszczeć... ;)

Gość

Liga portugalska nie jest lepsza niż holenderska ale Benfica ma większy potencjał niż nawet ajax więc jest to krok naprzód jakby nie patrzył. No i finansowo widać że Benfica stoi wyżej niż holenderskie kluby. To jak benfica sprzedaje to jest wzór, do którego jak widać Feyenoord nie chce dążyć...

Kris

Gaston Togni - warto wziąć go pod uwagę na lewe skrzydło, ale transfer raczej zimą dopiero.

Van den Graaf

Powinno być 60 minimum, Feye sprzedałby 1,2 graczy i jest za co skład wzmacniać...

DamianM

no trzy razy więcej będzie zarabiał i też dostanie dychę na koszulce

Kris

Kökcu poszedł do Benfiki, bo tam ma prawie pewny pierwszy skład. "Orły" do tego praktycznie zawsze grają w LM, dodatkowo dostanie kupę kasy na kontrakcie.
Być może też nie chciał grać w Anglii, gdzie co drugi wirtuoz potrafi co najwyżej rywalowi kości połamać...

Van den Graaf

Może chce tam pograć 2,3 sezony i wystrzeli gdzieś wyżej. Gwarancja niemal gry co rok w LM i raczej pewne miejsce w składzie

DamianM

Powiem wam, zaskoczony jestem, że wybrał Benfikę, nie umniejszam im, duży klub, ale, dla mnie, niespodidzanka

DamianM

no to też trzeba brać poprawkę na te media, bo dokłądnych danych się nie doczekamy i nie poznamy, ale niepokojące są te doniesienia. A sam Kokcu jest już w lizbonie

Gość

A tu zaraz się okaże że plotki medialne i kokcu zostaje na kolejny rok :-D

DamianM

teraz wracam, patrzę a PSV go weźmie za 8, TOP

GAV

Z Pepim to jest drugą wtopa na dziś moim zdaniem

DamianM

mówię, dla nas był za 11 i 20%

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.