FC Dordrecht

Towarzyski
GN Bouw Stadion

Sob

04.07

14:30

---

---
---

---

---

---

Zapowiedź meczu: AZ-Feyenoord

03.04.2015 00:29; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ FR12.nl / Źródło: whoscored.com

W niedzielę czeka na nas pojedynek 3 drużyny z 4. Feyenoord zmierzy się na wyjeździe z AZ Alkmaar. Obie drużyny walczą o trzecie miejsce w Eredivisie. 

Zespół 'Kalmarów' przed dwoma tygodniami miał niemałe problemy w pojedynku z SC Cambuur. Dopiero w doliczonym czasie gry Henriksen zapewnił AZ komplet punktów. Gospodarze niedzielnej konfrontacji mają obecnie 50 punktów po 28. kolejkach, co daje czwarte obecnie miejsce w stawce. Feyenoord ma o cztery 'oczka' więcej. 

W ostatnich pięciu występach, AZ dopisało na swoje konto dziewięć punktów. Wygrana w niedzielę może piłkarzy z Alkmaar znacznie przybliżyć do podium. W dotychczasowych spotkaniach u siebie, zawodnicy z AFAS Stadion wywalczyli 24 punkty w 14 pojedynkach na własnym terenie. Bilans bramkowy to 23 bramki strzelone i 20 straconych. Na statystykę składa się siedem zwycięstw, trzy remisy i cztery porażki. 

Ostatnia konfrontacja obu drużyn odbyła się w grudniu ubiegłego roku na De Kuip. Wtedy padł remis 2-2. Poniżej skrót tego spotkania.  

Feyenoord tymczasem przed przerwą reprezentacyjną pokonał u siebie PSV 2-1 i dzięki temu pewnie trzyma się na trzecim miejscu. Obecnie Portowcy mają 54 punkty po 28 występach. Drugi Ajax ma o osiem punktów więcej, zaś przewaga nad czwartym miejscem to cztery punkty.

Ostatnie dwa tygodnie były spokojne, chociaż wyjaśniło się najważniejsze. Nikogo nie nurtuje już pytanie, kto będzie następcą Freda Ruttena. A będzie to jego asystent, Giovanni van Bronkhorst. Poinformowano też o przedłużeniach i rozwiązaniu kontraktów z poszczególnymi zawodnikami. 

Największy znak zapytania przed meczem z AZ to Jordy Clasie. Kapitan z urazem wrócił ze grupowania reprezentacji Holandii. Media podają jednak, że jego występ nie jest zagrożony. 

PRZYPUSZCZALNE SKŁADY:

1

SYTUACJA KADROWA:

AZ Alkmaar:
Celso Ortiz - John van den Brom nie ma wielu problemów z kontuzjami. Na liście mających problemy zdrowotne jest jedynie pauzujący już od dawna Celso Ortiz. Chociaż możliwe, że może on powrócić na boisko właśnie w niedzielę. Ale skład prawdopodobnie będzie taki sam, jak w meczu z SC Cambuur.

Feyenoord:

Jordy Clasie - to jeszcze nic pewnego, ale kapitan powinien być gotowy na wyjazd do Alkmaar.

Luke Wilkshire - boczny obrońca całkowicie wyleczył kontuzję i znów jest do dyspozycji Ruttena.

Colin Kazim-Richards - napastnik także jest już zdolny do występu od początku.

CIEKAWOSTKI:

AZ Alkmaar nie może ograć Feyenoordu już od 3 meczów we wszystkich rozgrywkach. 

AZ Alkmaar zdobyło co najmniej dwa gole w każdym z ostatnich 5 meczach u siebie. 

Feyenoord wygrał swoje ostatnie 3 mecze w Eredivisie.

AZ strzelało średnio 2,5 bramki w ostatnich 3 meczach w Eredivisie.

Feyenoord strzelał średnio 2,5 bramki w ostatnich 3 meczach w Eredivisie.

Feyenoord w pojedynkach z AZ jest niepokonany już od 6 spotkań we wszystkich rozgrywkach. 

Feyenoord zdobył co najmniej 2 gole w ostatnich trzech występach. 

HISTORIA OSTATNICH POJEDYNKÓW OBU DRUŻYN:

22

AZ ALKMAAR - FEYENOORD ROTTERDAM

NIEDZIELA, 5 KWIETNIA, GODZ. 12:30, AFAS STADION

SĘDZIA: BJORN KUIPERS

TRANSMISJA: BRAK

Komentarze (0)

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

15-21 czerwieca

Oficjalnie Giovanni van Bronckhorst został nowym trenerem Feyenoordu.

Video

Konferencja nowego trenera

Giovanni van Bronckhorst spotkał się z mediami, ponownie jako trener Feyenoordu Rotterdam.

Live chat

DamianM

Taa, rano się budzę, patrzę Algieria w ryj, a jednak wygrali

Gość

Messi, Mbappe i Haaland cisną po tytuł któla strzelców.

Gość

trafiłem wynik - mówiłem że 3-0 im starczy i będą się oszczędzać :D jest 3-0.

DamianM

ile ona trwała? dobrze, że zasnąłem, z godzinę albo i dwie

Gość

Burza i przerwa.

DamianM

Zaczęli

Gość

3-0 starczy im - będą się oszczędzać jak hiszpania.

DamianM

zaraz Francja, typuje gładkie 4,5-0

DamianM

Klimat z MLS go trzyma. On Klose to pobije ostro, jak Argentyna nie odwali czegoś, strzelam coś koło 20 goli się zakręci w sumie, licząc gole na MŚ

Gość

Jak odpalił? miał świetny sezon w usa - w 2026 sezonie 14 meczu 12 goli 7 asyst

poprzedni sezon 2025 - 34 mecze, 35 goli, 23 asysty -miazga. On cały czas jest w formie.

DamianM

ale powiem wam że i tak jestem zaskoczony tym, jak odpalił, wiaodmo, klasa tak czy siak był, ale jednak

Gość

Musi być gwiazdą, w końcu mundial w Stanach, a on to twarz MLS

Gość

mega słabo grał tracił kupe piłek ale i tak mógł 4 bramki strzelić. Niesamowite.

DamianM

poleciał ostro, trzeba mu oddać, na MŚ odpalił sie konkretnie

Gość

Messi 2 mecze 5 goli - zapytajmy co Ronaldo o tym sądzi :D

DamianM

Kuyt odszedł z Dordrechtu, nieźle

Gość

DUP - nazwa adekwatna :-)

DamianM

afera jest taka, ze szkoda słów. Stramer, chwilę później on, jest wywrót totalny

DamianM

List otwarty z przeprosinami, który sir Jeffrey Donaldson napisał do kobiety, którą jako dziecko wykorzystał seksualnie, podważył jego twierdzenia o niewinności na sali sądowej.

Były przywódca Partii Unionistów Demokratycznych (DUP) dopuszczał się nadużyć wobec dwóch dziewczynek przez ponad 20 lat, w przestępstwach ukrywanych przez jego żonę.

DamianM

yep, i oczywiście zaraz rządu nie będzie zaś, więcej go nie ma niż jest, bo tu jest taki problem, że ptotestanci i katolicy chcą tyl;e samo miejsc itp, żeb ywszystko po pół czy coś, i wiecznie sie dogadac nie mogą. Wybuchla za to inna afera, bo jakis znany polityk, uduowdniono mu dzisiaj, gwalty czy tam napaści, także dzieje sie

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.