Następny mecz
Eredivisie, 24.02.2021 18:45 FC Groningen Hitachi Capital Mobility
Eredivisie, 28.02.2021 16:45 AZ Alkmaar AFAS Stadion
Eredivisie, 06.03.2021 16:30 VVV Venlo De Kuip
Poprzedni mecz
Eredivisie, 21.02.2021 12:15 FC Twente 2:2 De Grolsch Veste
KNVB Beker, 17.02.2021 18:45 SC Heerenveen 4:3 Abe Lenstra Stadion
Eredivisie, 14.02.2021 14:30 Willem II Tilburg 5:0 De Kuip
Zapowiedź meczu: Excelsior - Feyenoord 18.08.2017 11:21, DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: własne
Image

W niedzielę na Van Donge & De Roo Stadion rozegrane zostaną 175 ligowe derby Rotterdamu. Na przeciw siebie stanąekipy Excelsioru i Feyenoordu, które na inaugurację wygrały po 2-1. 

FEYENOORD

Feyenoord Rotterdam w nowy sezon może nie wszedł w imponującym stylu, ale co najważniejsze, zwycięsko. Portowcy w pierwszej kolejce Eredivisie pokonali na własnym terenie FC Twente 2-1. Premierowe bramki zdobywali Nicolai Jorgensen i Steven Berghuis. 

Ostatecznie w tamtym spotkaniu nie wystąpił Brad Jones. Weterana zastąpił dopiero wchodzący na piłkarskie salony Justin Bijlow. Młokos najpierw cieszył się z mistrzostwa klubu, potem rozegrał świetne Euro, a przed tygodniem zadebiutował w klubie, z którym mocno się utożsamia. 

Giovanni van Bronckhorst na piątkowym spotkaniu z mediami poinformował, że sytuacja zdrowotna Jonesa uległa poprawie i jest lepiej aniżeli w ostatnich dniach. W czwartek Brad wrócił do treningów, ale dzisiaj nie dowiedzieliśmy się, czy będzie zdolny do występu w derbach. Okaże się po dzisiejszym i sobotnim treningu. 

(Van Bronckhorst o poprawie stanu zdrowia Jonesa, ale decyzja o jego występie dopiero zapadnie)

Jeśli chodzi o pozostałych nieobecnych. Kenneth Vermeer jest na dobrej drodze, zaś z kolei Bart Nieuwkoop co prawda realizuje już zaplanowane programy, ale Gio spodziewa się jego powrotu dopiero po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej. 

Na konferencji poruszono też tabu, czyli sztuczną trawę, na której rozegrane zostaną derby i która jest przeklęta dla większości. W tym Feyenoordu, który ma ogromne problemy z grą na niej. I właśnie ze względu na to trener rozważa zmiany w składzie właśnie specjalnie na pojedynek na takiej nawierzchni. 

 

EXCELSIOR

Sensacyjny pojedynek z 7 maja tego roku jest wciąż w pamięci wielu. Jednak to będzie zupełnie inny mecz, Mitchell van der Gaag podkreślił ponownie po piątkowym treningu. W przedostatniej kolejce ubiegłego sezonu Portowcy mogli zapewnić sobie mistrzostwo, ale niespodziewanie wysoko przegrali na sztucznej trawie. 

- Cała otoczka wokół naszego stadionu wtedy dodawała dreszczyku emocji. Feyenoord mógł przypieczętować tytuł, zaś my utrzymanie. Teraz to będzie inny mecz. Normalny ligowy mecz. Oczywiście 7 maja wspominaliśmy, ale już o tym nie mówimy - powiedział opiekun gospodarzy. 

 (Przed pierwszym gwizdkiem pożegnany oficjalnie zostanie były już prezes)

- Dobrze było zacząć sezon od wygranej (Excelsior pokonał Willem II 1-2). Teraz przed nami wyjątkowe spotkanie. Widać to po zawodnikach. Każdy chce grać w nim. Nawet mimo łagodnych problemów. Są też emocje, to logiczne. 

W niedzielę z gry wykluczeni są Mike van Duinen i Lorenzo Burnet. Na boisko nie wybiegnie też nowy nabytek, Khalid Karami, który musi nadrobić zaległości. - Chodzi o drobne szczegóły - dodał trener. 

KILKA FAKTÓW PRZED MECZEM

- Na Van Donge & De Roo Stadion dojdzie do 20 konfrontacji pomiędzy Excelsiorem i Feyenoordem. Mistrzowie triumfowali szesnastokrotnie, zaś gospodarze czterokrotnie. Nigdy nie padł remis. 

- Excelsior 7 maja ograł Feyenoord 3-0 i przedłużył oczekiwania na mistrzostwo. Bramki zdobywali wtedy Nigel Hasselbaink, Stanley Elbers i Ryana Koolwijk.

- W ostatnich pięciu ligowych konfrontacjach z Excelsiorem, Feyenoord zdobywał średnio 4,6 bramki na mecz. Średnią podnoszą przede wszystkim okazałe zwycięstwa z sezonów 2014-2015 (2-5) i 2015-2016 (2-4).

- Ostatni raz, jeszcze na stadionie zwanym Woudenstein, Feyenoord wygrał w sobotę, 28 listopada 2015 (2-4). Hattricka zaliczył Michiel Kramer, a czwarte trafienie dołożył Dirk Kuyt. 

- W swojej karierze Kramer w sumie pięciokrotnie pokonywał bramkarza Excelsioru. Taką samą statystykę ma też Jens Toornstra. To dla obu najlepszy przeciwnik. 

HISTORIA OSTATNICH KONFRONTACJI

EXCELSIOR - FEYENOORD

Niedziela, 20 sierpnia, godz. 12:30, Van Donge & De Roo Stadion

Komentarze (0)
Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2021. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com