FC Dordrecht

Towarzyski
GN Bouw Stadion

Sob

04.07

14:30

---

---
---

---

---

---

Zapowiedź meczu: FC Groningen - Feyenoord

08.03.2014 01:19; DamianM, 1 komentarzy, Foto @ FR12.nl / Źródło: Feyenoord24.net

Będący w kryzysie Feyenoord zmierzy się w niedzielę z FC Groningen. Co więcej, Portowcy w czterech kolejnych spotkaniach będą musieli radzić sobie bez swojej gwiazdy, Graziano Pelle, który został zawieszony.

Feyenoord tydzień temu przegrał z Ajaxem 1-2 i mistrzowskie nadzieje trzeba odłożyć na kolejny rok. Obecnie Feyenoorder są na czwartym miejscu z 45 punktami. Sytuacja staje się co raz gorsza i Feye czuje już na plecach oddech PSV.

Boeren tymczasem odnieśli już pięć zwycięstw z rzędu i są tylko jeden punkt za Feyenoordem. W pojedynku z Ajaksem Feyenoord zawody rozpoczął dobrze. Portowcy nawet pierwsi prowadzili, ale później było już to, do czego gracze Koemana nas przyzwyczaili i ostatecznie odnieśli zasłużoną porażkę.

Ronald Koeman po tym sezonie opuszcza De Kuip, a jego miejsce (nieoczekiwanie) zajmie Fred Rutten, który będzie chciał kontynuować projekt. Przebił on tym samym kandydatury Adriaanse i van Gaala.

I jak wspominaliśmy na początku, Graziano Pelle następne kilka spotkań obejrzy z wysokości trybun. Jego ostatnie wybryki poskutkowały zawieszeniem i pozbawieniem opaski kapitańskiej. Do końca sezonu rolę lidera zespołu będzie pełnić Jordy Clasie.

Warto zaznaczyć, że w spotkaniach wyjazdowych Feyenoord zdobył w tym sezonie 19 punktów. Zespół z Rotterdamu wygrał pięć meczów i cztery gry zakończyły się remisem. Pozostałe cztery spotkania zostały przegrane. Portowcy w 13 spotkaniach strzelili 25 bramek, a 21 stracili.

FC Groningen w ostatniej kolejce straciło dwa punkty na własnym stadionie, tylko remisując 1-1 z Go Ahead Eagles. Po tym pojedynku ekipa z Euroborg jest na dziewiątym miejscu w lidze, zdobywając do tej pory 33 punkty w 26 występach.

Trener Erwin van der Looi nadal kontynuuje walkę o wywalczenie miejsca w barażach do europejskich pucharów. W ostatnich 5 meczach FC Groningen zdobyło tylko 5 punktów. W 25. kolejce 'Trots van het Noorden' mieli zainkasować komplet 'oczek', ale misja się nie powiodła.

Prowadzenie co prawda dał Tjaronn Chery, ale później Groningen opadło z sił i oddało też 3 punkty. W tych rozgrywkach Zielono-biali są mocnym zespołem u siebie.

W trzynastu występach na własnym terenie zdobyli 23 punkty, przegrywając tylko dwa razy. Na mecz z Feyenoordem niezdolni będą do gry Nick Bakker, Henk Bos i Michael de Leeuw. Obrońca Michael Kieftenbeld jest zawieszony.

FC GRONINGEN - FEYENOORD

NIEDZIELA, 8 MARCA, GODZ. 14:30, EUROBORG

Komentarze (1)

Norbi

U nas spore roszady w składzie się zapowiadają, bo Janmaat nie pewny jest gry, do tego Pelle (zawieszenie), nie wiadomo też czy Schaken zagra od pierwszych minut czy Armenteros. Zdaje się, że jak ugramy remis to będzie dobrze.

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

15-21 czerwieca

Oficjalnie Giovanni van Bronckhorst został nowym trenerem Feyenoordu.

Video

Konferencja nowego trenera

Giovanni van Bronckhorst spotkał się z mediami, ponownie jako trener Feyenoordu Rotterdam.

Live chat

DamianM

taa, zobaczymy co Kurakao wyczaruje

Gość

Inne afrykańskie kraje mają przecież swoich szamanów ;-)

Już nie mówiąc o Jamajce i Voodoo ;-PPP

Gość

Gdyby te klątwy działały go ghana byłaby tyle razy mistrzem choćby afryki :D

DamianM

Szaman Nanu Kwaku opublikował video, w którym ściągnął klątwę z Harrego Kane'a :)

"Jestem najpotężniejszym spirytualistą na świecie.
Teraz uwolnię Harry'ego Kane'a, żeby mógł strzelić gola w następnym meczu Anglii"

Szaman twierdzi, że przed meczem Anglia - Ghana rzucił klątwę na Harrego Kane'a aby pomóc swej drużynie narodowej.

Gość

Hahahaha - wiecie, że Paragwaj ma dwustronną flagę?
Ma awers i rewers XDDD różni się symbolem w środku na białym pasku XD

DamianM

Mniej już nigdy nie będzie. Mistrzostwo świata to będzie dosłownie świata zaraz i wszyscy zagrają

Gość

W przyszłym roku jeszcze nie, ale na następnym mundialu za 5 lat i u kobiet będzie 48 zespołów... XD
Tam to dopiero będzie poziom

DamianM

I tych zmian. Rozwala mnie, wkurwia wręcz, że raz sędzia i var dają karnego, a za tydzień, za to samo, nie ma

Van den Graaf

Za dużo zespołów. Ale patrząc na to że awansuje się z 3 miejsca.... To 3 kolejki gramy ... Aby wyrzucić najgorszego z grupy.... Dlatego uważam, że 32 to max. Ale wiadomo FIFA ... Kasa... To niech dadzą 64 i po grupowej połowa do domu....

Gość

Ja oglądam mniej bo po północy nie oglądam - generalnie średnio - ale już starszy jestem i generalnie wszystkie rozgrywki mi sie nudzą od ładnych paru lat.

DamianM

Ja to ogólnie, jakoś ten mundial aury nie ma. Nie wiem przez co w sumie, ale jakoś tak oglądasz to czasem i straszne sleepery, przerwy co chwilę

Gość

chyba sobie żarty robisz? :D może niech wszystkie kraje zagrają... to żeś wymyślił. 32 to maks ile powinno być drużyn.

Van den Graaf

Zamiast tej parodii to bym wolał zwiększenie do 64 drużyn i po 2 tylko awans... Bo na zmniejszenie do 32 nie ma co liczyć...

Gość

na 12 drużun z 3 miejsc tylko 4 nie wejdą. Kompletne zniszczenie rozgrywek - wszystko zrobione by było jak najwięcej meczów na siłe by ta mafia złodziei wysysał jak najwięcej pieniędzy dla siebie.

Gość

jest tak niski poziom że z 3 punktami możesz wejść do następnej rundy - tu jest urfa żenada.

Gość

Gdy jest tyle fatalnych drużyn to oczywiste że najlepsi z najfatalniejszych też wejdą. To troche jak liga konferencji jest.

Gość

Tak wszyscy lali z RPA po pierwszym meczu, a oni wyszli z grupy z drugiego miejsca XDDD

DamianM

To samo, w tak wilgotnym klimacie to czy grubo ponad 30, lipa straszna. Leje źle, świeci źle :D

Gość

belfast widze pogoda wczesno jesienna - u mnie w niedziele 38 :D masakra. 30 jeszcze zniose ale 38 to nie wiem - dawno nie było tyle.

DamianM

Korea jak poleciała też

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.