SC Telstar

Eredivisie
De Kuip

Nie

22.02

20:00

Go Ahead Eagles

Eredivisie
De Kuip

Nie

15.02

12:15

1:0

Zapowiedź meczu: Feyenoord - Heerenveen

12.11.2010 17:48; DamianM, 3 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło:

Feyenoord podejmuje w ten weekend ekipę SC Heerenveen i chce godnie pożegnać się ze zmarłym przed kilkoma dniami Fredem Blankemeijerem. Właśnie podczas meczu z Dumą Fryzji, kibice będą mieli okazje upamiętnić ikonę klubu. Sami piłkarze zaś dzień wcześniej wezmą udział w uroczystości pożegnalnej po czym wrócądo ostatnich zajęć przed niedzielnym spotkaniem.

Wiadomą już jest, że Portowcy wybiegną na plac gry w takim samym zestawieniu jak przed tygodniem z Rodą JC Kerkrade. Oznacza to, że po raz kolejny człon drużyny tworzyć będą Diego Biseswar, Luc Castaignos Luigi Bruins, wspomagani przez ofensywnego pomocnika Georginio Wijnalduma. Takie rozwiązanie przyniosło poprawę, co było widać gołym okiem w meczu przeciwko Rodzie.

Między słupkami pojawi się tradycyjnie Rob van Dijk, którego występ w pewnym momencie stanął pod znakiem zapytania. W przeszłości były golkiper Heerenveen borykał się z urazem łokcia, ale ostatecznie zdąży w pełni wykurować się na niedzielę. Do dyspozycji Mario Beena nie są więc nadal Bart Schenkeveld, Jon Dahl Tomasson, Dani Fernández, Leroy Fer i Sekou Cissé.

Niepewny jest ponadto występ Fedora Smolova i decyzja o włączeniu go do meczowej kadry zostanie podjęta po sobotnich zajęciach. Młodzieżowy reprezentant dochodzi do zdrowia po urazie ścięgna, jakiego doznał podczas jednego z meczów drużyny Jong. Na ławce zasiądzie z kolei Kamohelo Mokotjo, bowiem i młokos nie mógł być pewny gry.

Tymczasem w drużynie Heerenveen znane są wszystkim cięcia finansowe. Sytuacja finansowa wniosła wiele niepewności na Abe Lenstra Stadion. W takiej sytuacji tamtejsi fani nie mogą liczyć na rozwój drużyny i muszą zadowolić się obecnym stanem rzeczy. Ostatnie zmiany mają także wpływ na kadrę Rona Jansa. W w niedalekiej przyszłości zespół ma zostać zredukowany.

Zmiany jednak nie wpływają mocno na formę obecnie dziewiątej drużyny Eredivisie. Ponadto Fryzowie mają za sobą dwa ligowe zwycięstwa, kolejno z Excelsiorem i Heraclesem Almelo. Goście do Rotterdamu stawią się w nie najlepszych humorach, bowiem we wtorek pożegnali się z rozgrywkami o Puchar Holandii. Na Abe Lenstra stawiła się NAC Breda i bez większych problemów wygrała 0-2.

Gospodarze byli wówczas faworytem pojedynku a obecnie wynika, że przed Heerenveen jeszcze dużo pracy, by osiągnąć przyzwoity pułap. Wiadomą już jest, że podopieczni Jansa przyjadą na De Kuip wziąć rewanż za wtorkowe niepowodzenie, ale i..zeszłoroczne lanie od Feyenoordu, kiedy w ostatnim meczu sezonu 2009/2010 Portowcy rozgromili Heerenveen aż 6-2.

Feyenoord – sc Heerenveen
Niedziela, 14 listopada, godz. 16:30, De Kuip

Arbiter: Liesveld

Przypuszczalne wyjściowe jedenastki:

Feyenoord: Van Dijk; De Vrij, Vlaar, Bahia, De Cler; Van Haaren, Wijnaldum, El Ahmadi; Biseswar, Castaignos i Bruins.

sc Heerenveen: Stuhr-Ellegaard; Koning, Breuer, Kruiswijk, Jong-A-Pin; Grindheim, Assaidi, Svec; Narsingh, Dost i Beerens.

STATYSTYKI:

Dom:
02/05/2010 Feyenoord - Heerenveen 6-2
20/01/2009 Feyenoord - Heerenveen 0-3 (KNVB beker)
26/10/2008 Feyenoord - Heerenveen 2-2
29/09/2007 Feyenoord - Heerenveen 2-0
03/12/2006 Feyenoord - Heerenveen 4-3

Wyjazd
:
12/12/2009 Heerenveen - Feyenoord 0-2
16/01/2009 Heerenveen - Feyenoord 3-1
30/12/2007 Heerenveen - Feyenoord 1-1
29/04/2007 Heerenveen - Feyenoord 5-1
07/04/2006 Heerenveen - Feyenoord 1-1

[feyenoord.nl]

Komentarze (0)

Wyniki 24. kolejka

Gospodarz

Gość

Fortuna Sittard

2 - 1

Excelsior Rotterdam

PSV Eindhoven

3 - 1

SC Heerenveen

NAC Breda

? - ?

FC Volendam

Ajax Amsterdam

1 - 1

NEC Nijmegen

FC Twente

? - ?

FC Groningen

FC Utrecht

? - ?

PEC Zwolle

Go Ahead Eagles

? - ?

Heracles Almelo

AZ Alkmaar

? - ?

Sparta Rotterdam

Feyenoord Rotterdam

? - ?

SC Telstar

Zdjęcie Tygodnia

15-22 lutego

Stadionowi co prawda sięgnęli po komplet punktów po raz drugi z rzędu, lecz poziom spotkania pozostawiał wiele do życzenia.

Video

Feyenoord 1-0 Go AHead Eagles

Feyenoord Rotterdam sięgnął w niedzielę po komplet punktów w starciu z Go Ahead Eagles.

Live chat

Gość

Pisałem ostatnio o Kopenhadze. Jeśli Viborg wygra jeden z dwóch ostatnich meczów, albo oni nie wygrają za tydzień swojego ostatniego, to zagrają w grupie spadkowej. XD Ładny zjazd jak na taki klub XD

Gość

Tobiasz ma umowę tylko do końca sezonu XDDD
Latem za darmo odejdzie XDDD

DamianM

Pisaliście o lidze belgijskiej, kto liderem (wtf???) a zobaczcie ligę duńską i gdzie jest Kopenhaga, to jest jest szok

DamianM

tobiasz grał bo Warszawiak i Mioduski robił wszystko, żeby go tylko sprzedać, pompował go mimo wszystko. No i się wypompował i zaraz sie okaze, że zamiast kilku baniek, będzie kilkaset tysięcy co najwyzej

Gość

A jakie lobiasz ma zasługi? no wybronił puchar polski finał daaawno temu - i poza tym nic.

Gość

Bo ten rumun myślał, że trzeba bronić stojąc na bramce, a Tobiasz bronił za zasługi... XDDD

Gość

Okazuje się że ten rumun w legii obronił więcej strzałów w 1 meczu niż tobiasz w 3. :D

Gość

No z nami to mogło być z 4-8 wynik

Gość

Ajax:NEC -> strzały 9-18, celne 3-9 ;-)
Posiadanie 48-52 dla Nijmegen
Nieźle to NEC gra w tym sezonie

DamianM

no to jutro znowu mecz za 6 punktów

Gość

super - wynik pod nas. Koniec.

DamianM

na razie remis w stolicy, jest dobrze. NA RAZIE

DamianM

Papszun GOAT po prostu :)

Gość

10 pkt do kwalifikacji LM :D

Gość

Legia po takiej serii tylko 9 pkt do pucharów :D coza liga.

Gość

ajax nec 1-1 i niech tak zostanie

Gość

82 chodyna wchodzi
83 chodyna strzela

Gość

No Legia blisko historycznej wygranej po prawie 5 miechach :D

Gość

nieuznany

Gość

0-1 nec

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.