Ajax Amsterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

22.03

14:30

Excelsior Rotterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

15.03

14:30

2:1

Zapowiedź meczu: Feyenoord – Heerenveen

15.03.2014 02:10; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ FR12.nl / Źródło: Feyenoord24.net

Feyenoord zwyciężył w ważnym wyjazdowym meczu z FC Groningen (0-2) i nadal utrzymuje się na czwartym miejscu. Zespół Ronalda Koemana wciąż walczy o drugie miejsce, chociaż w czołówce jest bardzo duży ścisk.

Portowcy zdobyli 48 punktów w 27 spotkaniach i mają cztery 'oczka' straty do drugiego Vitesse. Zaś przewaga nad piątym PSV to tylko jeden punkt. Feyenoord w ten weekend może ugrać bardzo dużo, oprócz wygranej z Heerenveen, naprzeciw siebie staną ekipy Vitesse i PSV.

Do akcji przeciwko Groningen, Feyenoorder przystąpili bez nowego reprezentanta Holandii, Jeana-Paula Boetiusa. Trener Ronald Koeman odstąpił od tradycyjnej formacji 4-3-3 i zdecydował się na 5-3-2, z Rubenem Schakenem i Mitchellem te Vrede w ataku oraz Svenem van Beekiem w obronie.

Nowa formacja przyniosła bardzo dobry efekt, ale możemy się spodziewać, że z Heerenveen Feyenoord ponownie zagra 4-3-3. W konfrontacji z Dumą Fryzji nie wystąpi jeszcze zawieszony napastnik, najlepszy strzelec klubu, Graziano Pelle. Jego miejsce wypełni Te Vrede (11/2).

Ponadto do wyjściowego ustawienia wraca Daryl Janmaat. Doświadczony eks gracz Heerenveen przegapił ostatni mecz z Groningen z powodu choroby. W tym sezonie Feyenoord złapał 26 punktów w 13 meczach u siebie. Rotterdammer ośmiokrotnie zwyciężyli i trzykrotnie przegrali. Pozostałe dwa spotkania zakończyły się remisem. Drużyna z De Kuip w tych pojedynkach strzeliła 30 bramek, a 16 straciła.

SC Heerenveen w ubiegłą sobotę łatwo uporało się z PEC Zwolle, wygrywając 3-0 i w związku z tym Fryzowie plasują się na 6. miejscu w lidze. Z 43 punktami po 27 występach podopieczni Marco Van Bastena są na najlepszej drodze do wywalczenia baraży.

Opiekun Heerenveen jeszcze przez około cztery tygodnie nie będzie mógł powoływać się na Mitchella Dijksa. Wypożyczony z Ajaksu zawodnik podczas meczu z PEC doznał dość groźnego urazu pachwiny i dlatego na boisku pojawi się on dopiero za kilka tygodni.

Ponadto na liście kontuzjowanych są Anthony Lurling (kolano), Jukka Raitala (palec) i Ramon Zomer (kolano). W tej Kampanii piłkarze z Abe Lenstra wpisali na swoje konto 19 punktów w 13 meczach wyjazdowych. Złożyło się na to pięć zwycięstw i cztery remisy. Tylko cztery razy Heerenveen przegrało (Cambuur, Ajax, NEC i FC Utrecht). W tych pojedynkach wicemistrzowie Holandii z sezonu 2008/2009 zdobyli 22 bramki i 20 stracili.

FEYENOORD - HEERENVEEN

NIEDZIELA, 16 MARCA, GODZ. 14:30, DE KUIP

Komentarze (0)

Wyniki 28. kolejka

Gospodarz

Gość

Heracles Almelo

? - ?

Excelsior Rotterdam

Fortuna Sittard

? - ?

FC Twente

Sparta Rotterdam

? - ?

FC Volendam

PEC Zwolle

? - ?

NAC Breda

NEC Nijmegen

? - ?

SC Heerenveen

FC Utrecht

? - ?

Go Ahead Eagles

Feyenoord Rotterdam

? - ?

Ajax Amsterdam

FC Groningen

? - ?

AZ Alkmaar

SC Telstar

? - ?

PSV Eindhoven

Zdjęcie Tygodnia

15-22 marca

Derby Rotterdamu w wykonaniu Feyenoordu trudno uznać za widowisko, które na długo pozostanie w pamięci kibiców z powodów sportowych.

Video

Feyenoord 2-1 Excelsior

Wymęczone, ale rotterdamskie derby wygrał Feyenoord.

Live chat

Gość

I bardzo dobrze, niech się arabusy pałują

Gość

I słusznie.

DamianM

Trener Senegalu Pape Thiaw zabrał Puchar Narodów Afryki do bazy wojskowej – stoi teraz w centrum obozu pod ochroną żołnierzy. Senegal odmawia oddania trofeum Maroku. I okej :D

DamianM

Kurde AZ co dało popalić Priske

Gość

To ten sezon i ranking do czego się liczą? W tabeli ekstraklasy są dwa miejsca w LM na przyszły sezon, a na transfery.info jest, że od sezonu 27/28 będą dwa miejsca w LM

Gość

Lyon 13 meczów z rzędu wygranych - teraz już 7 meczów z rzędu bez wygranej. Zobaczymy jak daleko zajdą :D

Gość

wiedziałem że jak strzelą 0-2 to przestaną strzelać - tak samo jak jaga - i hop 1-2 :D typowe lamusy z Polski.

Gość

Oby weszli. Zwycięzca tej pary gra ćwierćfinał z AZ Alkmaar

Gość

Lech w celnych strzałach ma 6-0

DamianM

Wina stadionu będzie, Szachtar powie jak coś ;-)

Gość

Lech odrobił aktualnie - 0-2

Gość

0-2 lech

Gość

Raków przygłupy, teraz Lech już 1-0 XDDD

DamianM

A miało być tak pięknie ;-)

DamianM

No to poszło, hit

Gość

i nara.

DamianM

teraz gaz i 2

Gość

Jazdaaaa

Gość

Gol Raków! 1-0 :-)

Gość

Niakhate najgorzej wydane 32 mln przez Lyon ever. Wywalił Lyon z pucharu francji i teraz czerwona w 1 połowie z Celtą i prawdopodobnie wywali Lyon z ligi europy.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.