Excelsior Rotterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

15.03

14:30

NAC Breda

Eredivisie
Rat Verlegh Stadion

Nie

08.03

16:45

3:3

Zapowiedź meczu: Feyenoord - Roda Kerkrade

05.11.2010 18:26; DamianM, 7 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło:

Feyenoord Rotterdam ma nadzieję, że najbliższe tygodnie pomogą wyjść drużynie na prostą i opuścić dolne rejony ligowej tabeli. A chodzi oczywiście o dwa mecze u siebie - z Rodą JC Kerkradę już w tą niedzielę i tydzień później z SC Heerenveen.

"Oba mecze trzeba wygrać" - powiedział trener Mario Been w piątek. "Nie możemy zaprzepaścić tej szansy. Roda oczywiście notuje bardzo dobrą serię, ale jesteśmy również przekonani do swej wartości". Najważniejszą informacją dnia był oczywiście zatwierdzenie do gry Rona Vlaara. Portowcy musieli radzić sobie bez kapitana w ostatnich tygodniach i wyraźnie było widać jego brak.

Feyenoord odpadł przede wszystkim z rozgrywek o Puchar Holandii właśnie z Górnikami i historycznie przegrał w Eindhoven 10-0. Oznacza to więc, że Vlaar ponownie stworzy duet środkowych obrońców wraz z Andre Bahią. Na lewej stronie defensywy ponownie zaś zobaczymy Stefana de Vrija.

Po drobnych problemach do gry wraca również Kamohelo Mokotjo, jednak nie jest on wystarczająco gotowy i zasiądzie na ławce. Jego miejsce zajmie, podobnie jak przed tygodniem w Alkmaar Ricky van Haaren. W środku pola będzie operował on z Karimem El Ahmadim, zaś Georginio Wijnaldum zacznie na swej ulubionej poycji, czyli za plecami napastników.

W meczowej kadrze zabraknie z kolei Fedora Smolova Rosyjski napastnik nabawił się problemów ze ścięgnem podczas poniedziałkowego meczu Jong Feyenoord/Excelsior. Tym samym ma przed sobą krótką przerwę od gry. Ile dokładnie ona potrwa, nie jest jeszcze jasne. Jak się ponadto okazuje, od pierwszych minut wystąpi Diego Biseswar i wydaje się, że spór snajpera z trenerem został zażegnany i ponownie wrócił do łask trenera.

Przed laty klub z Limburgii borykał się z ogromnymi kłopotami. Pod każdym względem. Teraz wydaję się, że nad Rodą słońce świeci co raz mocniej. Mimo ograniczonych środków finansowych, Duma Południa w tym sezonie zaskakuje wszystkich. Ruchy kadrowe i techniczne wyszły na dobre i nie przypadkowo są obecnie piątą drużyną ligi. Sternik Rody, Harm Van Veldhoven trzyma się klasycznej taktyki 4-4-2, w której istotną rolę odgrywa pomocnik Willem Janssen.

To głównie on przyczynia się do wyników, jednak nie potrwa to długo. Niedawno media poinformowały, że związał się on już kontraktem z FC Twente i po sezonie za darmo przeniesie się do Enschede. Górnicy nie wygrali od dwóch spotkań. Tydzień temu ledwie zremisowali z ostatnim Willem II Tilburg 2-2 a wcześniej również podzielili się punktami w pojedynku z NEC Nijmegen (1-1). Trener Van Veldhoven nie narzeka na problemy kadrowe i drużyna do  Rotterdamu stawi się w bardzo silnym składzie.

Nie zabraknie najlepszego strzelca  Madsa Junkera, wspomnianego  Willema Janssena, marzącego o grze w Feyenorodzie  Pa Modou Kaha jak i golkipera z Polski Przemysława Tytonia. Przed nami więc bardzo ciekawie zapowiadające się starcie, z którego miejmy nadzieję wyjdziemy zwycięsko i zemścimy się za pucharową potyczkę.

Feyenoord – Roda JC Kerkrade
Niedziela, 7 listopada. godz. 14.30, De Kuip

Sędzia: Vink

Przypuszczalne wyjściowe jedenastki:

Feyenoord: Van Dijk; De Vrij, Vlaar, Bahia, De Cler; Van Haaren, Wijnaldum, El Ahmadi; Biseswar, Castaignos i Bruins.

Roda JC Kerkrade: Tyton; De Fauw, Kah, Wielaert, Bodor; Delorge, Vormer, W.Janssen, Sutchuin; Huysegems i Junker.

STATYSTYKI:

Dom:
22/09/2010 Kerkrade 1-1(KNVB Beker)
23/08/2009 Feyenoord - Roda JC 4-0
05/10/2009 Feyenoord - Roda JC 3-0
27/04/2008 Feyenoord - Roda JC 2-0 (KNVB Beker)
20/04/2008 Feyenoord - Roda JC 3-0

Wyjazd:
07/03/2010 Roda JC – Feyenoord 2-4
02/11/2008 Roda JC – Feyenoord 0-4
16/09/2007 Roda JC – Feyenoord 1-3
29/10/2006 Roda JC – Feyenoord 1-2
10/11/2005 Roda JC – Feyenoord 2-3

 

[feyenoord.nl]

Komentarze (0)

Wyniki 27. kolejka

Gospodarz

Gość

PEC Zwolle

1 - 1

FC Groningen

FC Volendam

? - ?

Fortuna Sittard

PSV Eindhoven

? - ?

NEC Nijmegen

SC Heerenveen

? - ?

SC Telstar

Ajax Amsterdam

? - ?

Sparta Rotterdam

FC Twente

? - ?

FC Utrecht

AZ Alkmaar

? - ?

Heracles Almelo

Feyenoord Rotterdam

? - ?

Excelsior Rotterdam

Go Ahead Eagles

? - ?

NAC Breda

Zdjęcie Tygodnia

8-15 marca

Niedzielne popołudnie miało być formalnością, a stało się gwoździem do trumny obecnego projektu sportowego.

Video

NAC Breda 3-3 Feyenoord

Po remisie 3:3 z NAC Breda – jedenastym przypadku utraty punktów w tym sezonie – ponownie rozgorzała dyskusja na temat przyszłości Robina van Persiego.

Live chat

DamianM

Valente może jedynie na siłę, widać po kim że jest inny. Widać po nim to COS czego nie widzę u innych.

Gość

Teraz nie ma nawet 1 piłkarza z charakterem. No może ten Read ale jest kontuzjowany - był kapitanem holandii młodzieżowej i został mistrzem europy. Nie widze u nas żadnego lidera - dodatkowo te wypowiedzi to skandal - i tez się nie zgadzam z ekspertami holenderskimi że timber był dobrym kapitanem - haha timber nawet nie biegał i nie walczył na boisku on spacerował + jego wypowiedzi po porażkach to też był absurd.

DamianM

Tez oglądałem ten mecz bo kobita z Legnicy :D

DamianM

Teraz takich piłkarzy i nas nie ma. Tego zespołu nie da się lubić, kibicować bo obrzydzili totalnie i ciężko mieć kogo mocno wspierasz, za wygsfywanie głupot

Gość

wczoraj oglądałem meczyk Wisełki, wreszcie zwycięstwo i Rodado jest uwielbiany przez kibiców jak kiedyś Gimenez , łza się zakręciła w oku , piękne czasy były , a teraz cytat z filmu dotyczący działaczy Feyenoord - " debil na górze, debil na dole"

DamianM

Ja nikogo na razie nie chce, skoro ma dalej odpowiadać za to ten sam człowiek, to jest skandal, że nie ma dyrektora technicznego, a mamy połowę marca.

Gość

Kostons 11 goli 6 asyst - chciałem go u nas jak grałz van bommelem i tym belgiem w maastricht. Gość ma potencjał.

DamianM

w końcu, to akurat cieszy, ciekawe czy ktoś jeszcze ciekawy wróci, Cambuur strzelam, a trzeci utrzyma się w Eredivisie przez baraże z obecnych, mój typ

Gość

ADO blisko awansu. 3 punkty im starczy jak dziś wygrają. Może mniej jak Graafschap się potknie.

DamianM

Piękne nazwiska, co za czasy to byly. Zwłaszcza dym i Verbeeka że starszyzną

Gość

Jeżeli chodzi o liczbe porażek
-2025/26 - już 7 porażek - 8 meczów do końca
-2014/2025, 2015/16, 2018/19 - po 9 porażek
-2017/19 - 8 porażek
-2010/11 - 14 porażek (been)
-2008/09 - 13 porażek (verbeek, vlemings)

Gość

Nie no bez jaj - been grał dzieciakami z akademii bez żadnego ogrania, a ten ma skład "wzmocniony" (tylko teoretycznie niestety - ale kto wie czy ci piłkarze grają tak słabo bo są słabi czy dlatego że oni ich trenuje - stawiałbym na 2) za prawie 60 mln euro.

DamianM

Tylko Been nie dysponował takimi możliwościami, moim zdaniem wtedy to będzie większa katastrofa niż u Beena. No ale widzicie konferencje, nie zauważycie po nich, że jest fatalnie

Gość

Straciliśmy na tym etapie tyle goli co w całym poprzednim sezonie - zbliżamy się do sezonu 2018/19 gdzie straciliśmy ostatniraz minimum 40 goli a konkretnie 41.

Kto wie może nawet dobijemy do żenady Beena 2010-11 wówczas straciliśmy 54. 42 gole to już będzie najgorszy wynik po 2010/11.

DamianM

Niezle fikołki znowu, beka

Gość

"Myślę, że mamy dobre momenty w defensywie," - hahahahahah może na treningach.

DamianM

Gotowi na nowe cytaty z konferencji? Jedziemy ;-)

Gość

Nie będzie, bo ma nie za dobre liczby. Zobaczmy paixao o ile miał lepsze a poszedł za 30. a jest tylko 2 lata młodszy od niego. Stawiam gdzieś 20 góra 25 mln - znamy te klose u niego prawie zawsze promocja.

Gość

Cena wywoławcza za Hadj Moussę powinna zaczynać się od 35 milionów, a dla Anglików od 40...

DamianM

Proste że tak :D

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.