Excelsior Rotterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

15.03

14:30

NAC Breda

Eredivisie
Rat Verlegh Stadion

Nie

08.03

16:45

3:3

Zapowiedź meczu: Feyenoord Rotterdam – AZ Alkmaar

08.02.2013 20:12; DamianM, 1 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Feyenoord24.net

Feyenoord wygrał w ubiegłą niedzielę z Willem II 1-3 i wciąż jest w mistrzowskim wyścigu. AZ Alkmaar doznało z kolei zaskakującej porażki 0-1 z FC Groningen, kończąc tym samym silną serię. Portowcy są nadal niepokonani w tym sezonie na De Kuip i w niedzielę Rotterdamczycy będą chcieli podtrzymać tą serię.

 

Feyenoorder w poprzedniej kolejce ograli ostatnie Willem i pozostali jednym z kandydatów do tytułu. Zespół Ronalda Koemana jest na 4 miejscu w lidze z 41 punktami w 21 meczach, tracąc tylko pięć oczek do liderującego PSV, z którym Feyenoord zmierzy się za dwa tygodnie. Jeśli w dwóch najbliższych grach Portowcy zainkasują komplet punktów, pojedynek z Boeren może się okazać niezwykle ważny.

 

Strzelaninę w Tilburgu rozpoczął tradycyjnie Graziano Pelle. Włoch zdobył swoją piętnastą bramkę, a po raz siódmy w tym sezonie otworzył wynik spotkania. Do przerwy utrzymywał się remis 1-1, ale w drugiej odsłonie dwukrotnie do siatki trafił Tonny Vilhena. Po tym spotkaniu trener Ronald Koeman na pewno będzie częściej korzystał z młokosa na pozycji typowej 'dziesiątki'. W końcówce na boisku pojawił się też John Goossens, który zagrał swój ostatni mecz ligowy 28 października 2012 u siebie z Ajaxem.

 

Feyenoord jest jedynym zespołem, który w tych rozgrywkach nie doznał goryczy porażki  przed własną publicznością. Jeszcze do poprzedniego weekendu podobnym bilansem mogli chwalić się piłkarze FC Twente, ale ci zostali rozbici przez FC Utrecht (2-4). Feyenoord jak dotąd siedmiokrotnie zwyciężał i trzykrotnie remisował (Ajax 2-2), Heerenveen (0-0) i FC Twente (0-0). Rotterdammer zdobyli 25 bramek, a stracili tylko 9.

 

Na mecz z AZ Koeman ma praktycznie do dyspozycji pełną kadrę. Dotychczasową kontuzję w pełni wyleczył Ruben Schaken. Do składu wraca też zawieszony ostatnio Lex Immers.

 

Rywal

 

Po letnim odejściu ważnych graczy jak Brett Holman, Rasmus Elm i Niklas Moisander, osłabienia szybko znalazły odzwierciedlenie w ligowej pozycji. Początek sezonu co prawda nie był aż taki zły, bowiem Kalmary wywalczyły osiem punktów w pięciu spotkaniach,  ale od połowy września do zimowej przerwy AZ odnotowało tylko dwa zwycięstwa. Zatem pierwsza piątka, w której ekipa z AFAS plasowała się w ostatnich latach, poważnie się oddaliła.

 

Zespół Gertjana Verbeeka znajdował się pod dużą falą krytyki, szczególnie za niezadowalające wyniki na własnym terenie. AZ nie potrafiło ograć nawet Willem II, VVV-Venlo i RKC Waalwijk, a zamiast europejskich pucharów, było im bliżej do spadku.  Styczeń jednak przywrócił w Alkmaar nadzieje. AZ wysoko zwyciężyło VVV i Vitesse, a ponadto wywalczyło awans do półfinału Pucharu Holandii. Drużyny nie opuścił też Adam Maher, a doszedł Willie Overtoom z Heraklesa Almelo.

 

Feyenoord – AZ
Niedziela, 10 lutego, godz. 14:30, De Kuip
Arbiter: Nijhuis

Statystyki

DOM:
29/04/2012 Feyenoord – AZ 1-0
02/04/2011 Feyenoord – AZ 0-1
07/02/2010 Feyenoord – AZ 1-2
13/12/2008 Feyenoord – AZ 0-1
30/01/2008 Feyenoord – AZ 2-2
 
WYJAZD:
25/11/2012 AZ – Feyenoord 0-2
25/09/2011 AZ – Feyenoord 2-1
31/10/2010 AZ – Feyenoord 2-1
08/11/2009 AZ – Feyenoord 1-1
22/03/2009 AZ – Feyenoord 0-0

Komentarze (1)

furtok13

4-0 bez Lexa z nim 1-0

Wyniki 27. kolejka

Gospodarz

Gość

PEC Zwolle

? - ?

FC Groningen

FC Volendam

? - ?

Fortuna Sittard

PSV Eindhoven

? - ?

NEC Nijmegen

SC Heerenveen

? - ?

SC Telstar

Ajax Amsterdam

? - ?

Sparta Rotterdam

FC Twente

? - ?

FC Utrecht

AZ Alkmaar

? - ?

Heracles Almelo

Feyenoord Rotterdam

? - ?

Excelsior Rotterdam

Go Ahead Eagles

? - ?

NAC Breda

Zdjęcie Tygodnia

8-15 marca

Niedzielne popołudnie miało być formalnością, a stało się gwoździem do trumny obecnego projektu sportowego.

Video

NAC Breda 3-3 Feyenoord

Po remisie 3:3 z NAC Breda – jedenastym przypadku utraty punktów w tym sezonie – ponownie rozgorzała dyskusja na temat przyszłości Robina van Persiego.

Live chat

DamianM

No dzisiaj dobre, ale chciałbym teraz zobaczyć taki Bayern przeciwko Barcelonie

Gość

4 mecze 17 goli. WOW.

Gość

Barca wciska 1-1.

Gość

Jprdl - dwa gole za darmo oddał Atletico

Gość

Hahahahahahahahahahahahahahahaha
Zobaczcie za co bramkarz Spurs dostał zmianę:
https://transfery.info/aktualnosci/katastrofa-tottenhamu-w-madrycie-bramkarz-antonin-kinsky-zmieniony-po-dwoch-babolach-wideo/267812

DamianM

Brawo NUFC

Gość

Ten trener Atalanty robi dobre wyniki no ale Bayern jest poprostu za mocny - to co robił ten Jurić to był skandal - teraz wyniki są lepsze.

Gość

Newcastle wcisnął.

Gość

Trenerem Atalanty jest były piłkarz: Palladino

Skąd my to znamy ;-)

Gość

Atalanta - Bayern:
Posiadanie: 29 - 71
Strzały: 5 - 24
Strzały na bramkę: 1 - 13
Kibice mogą być dumni z meczu u siebie... XDDD

DamianM

Powalony ten Bayern

Gość

atalanta zmiażdżona

Gość

Griezmann ależ to odegrał O_O

Gość

Ale kontra Atleti - ideał. Tak się gra a nie pińce podań do boku.

Gość

Nowy bramkarz coś broni :D

DamianM

Tam zmiana bramkarza była wtf

Gość

4-1

Gość

przypomina sie mecz z newcastle chyba sprzed 2 lat gdzie 5-0 było chyba w 21 minucie :D

Gość

jaja niesamowite :D ale miazga.

DamianM

O tottenham mi chodzi

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.