Rayo Vallecano

Towarzyski
De Kuip

Nie

26.07

14:00

Sporting Charleroi

Towarzyski
Varkenoord

Pią

17.07

13:30

3:1

Zapowiedź meczu: Feyenoord Rotterdam - NEC Nijmegen

28.09.2012 21:17; DamianM, 6 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Feyenoord.nl/NEC-Nijmegen.nl

Dwa razy z NEC Nijmegen w ciągu kilku dni. Ma to swoje zalety, tak stwierdził trener Ronald Koeman na piątkowej konferencji prasowej. W pierwszym spotkaniu w środę lepsi okazali się Portowcy, którzy po dogrywce pokonali Cesarskich i awansowali do następnej rundy. Szkoleniowiec w sobotę dysponować będzie identyczną kadrą jak w ubiegłą środę.  Lucas Woudenberg, który usiadł na ławce w spotkaniu Pucharu Holandii, będzie jedynym z nieobecnych. Obrońca znalazł się w składzie na piątkowy pojedynek Feyenoordu A1 z Ajaksem A1. Jego miejsce zajmie Omar Elabdellaoui.

 

Niedostępny będzie też bramkarz Ronald Graafland. Oznacza to, że na ławce ponownie zasiądzie młokos Michel Franken. Kostas Lamprou ponownie rozpocznie spotkanie jako podstawowy golkiper. Na liście kontuzjowanych przebywają ponadto jeszcze Joris Mathijsen, Stefan de Vrij, Erwin Mulder, Mitchell Te Vrede i John Goossens. Mathijsen, który jest w trakcie rehabilitacji po kontuzji ścięgna udowego, możliwe, że w przyszłym tygodniu rozpocznie treningi z drużyną. Trener Koeman zakłada jednak, że na spotkanie z FC Groningen dysopnować będzie tym samym zestawieniem.

 

Rywal:

 

Wielkim rozczarowaniem dla obozu Nijmegen okazał się mecz w KNVB Beker z Feyenoordem. NEC pożegnało się z pucharem po 120 minutach, kiedy dosłownie w ostatnich sekundach na 2-3 trafił Lex Immers. Tym bardziej, że zawody znakomicie zaczęły się dla gospodarzy, którzy już po pół minucie objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Terenca Kongolo. NEC nie może zwyciężyć od kilku gier, ale poza Goffertstadion wciąż jest niepokonane w tym sezonie.

 

Po pewnym ograniu PEC Zwolle 0-4, Cesarscy podzielili się punktami z VVV Venlo i Willem II. Przedwczesne pożegnanie się z krajowym pucharem sprawił, że NEC skupi się tylko na lidze, w której zajmuje obecnie dziesiąte miejsce. Również Alex Pastoor w sobotę będzie mógł skorzystać z niemal wszystkich zawodników. Kontuzjowani są Yoeri Loen i Rémy Amieux a po zawieszeniu wraca do gry Kevin Conboy.

 

Piłkarze z przeszłością:


W ekipie NEC gra tylko jeden zawodnik z przeszłością w Rotterdamie. To bramkarz Gabor Babos, który w drużynie z De Kuip spędził sezon 2004-2005. W drużynach młodzieżowych występował jeszcze Evander Sno, ale nigdy nie przebił się do pierwszego zespołu. W Feyenoordzie z kolei obecny jest John Goossens. Pomocnik latem opuścił po czterech sezonach Nijmegen i na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Feye.

 

Historia:


Spośród 36 spotkań w Rotterdamie, aż 24 razy zwyciężał Feyenoord, osiem razy padał wynik remisowy i czterokrotnie triumfowało NEC.  Trzy z tych czterech zwycięstw gości miało miejsce w ciągu ostatnich czterech lat. 2 marca 2008 Cesarscy pod wodzą Mario Beena ograli 1-3 Portowców Berta van Marwijka. Wynik otworzył  Brett Holman, niebawem wyrównał Giovanni  van Bronckhorst. Do siatki trafiali jednak jeszcze Jonas Olsson i Jeremain Lens. Również w zeszłym sezonie NEC triumfowało. Trzy punkty zapewnił  Nick van der Velden, który zdobył gola po kilkumetrowym spalonym.

 

Feyenoord – N.E.C.
Sobota, godz. 19:45, De Kuip, Rotetrdam
Arbiter: Nijhuis

Przypuszczalne jedenastki:
Feyenoord
: Lamprou; Janmaat, Kongolo, Martins Indi, Nelom; Leerdam, Immers, Clasie; Schaken, Pellè, Cissé.
N.E.C.: Babos; Breuer, Cmovs, Van Eijden,Conboy; Sno, Roorda, Koolwijk; Foor, Platje, Rieks.

STATYSTYKI:

Wyjazd:

26/09/2012 NEC - Feyenoord 2-3
05/02/2012 NEC - Feyenoord 0-2
26/09/2010 NEC - Feyenoord 3-0
28/03/2010 NEC - Feyenoord 0-0
01/02/2009 NEC - Feyenoord 1-0


Dom:
05/11/2011 Feyenoord - NEC 0-1
15/05/2011 Feyenoord - NEC 1-1
02/08/2009 Feyenoord - NEC 2-0
05/10/2008 Feyenoord - NEC 0-2

Komentarze (6)

Feijenoord

Skromnie 1-0. Najważniejsze 3 punkty.

furtok13

Po walce 3-1 a niech mają jedną

FlatroN

2-1

Eli

Rewanż razy dwa będzie. 4-0.

Norbi

Tak spalony był jak byk, ale łajza liniowa nie chciała i nie widziała tego, teraz będzie inaczej. Tym razem za typuję nie sprawdzone 1:1.

DamianM

Jak sobie przypomnę ten mecz z tym spalonym to krew mnie zalewa. I dobrze, wyeliminowali ich za to wtedy, a teraz urwą punkty. Późno, ale jednak. 2-0.

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

12-19 lipca

Feyenoord zanotował drugie zwycięstwo podczas letnich przygotowań do sezonu 2026/27.

Video

Feyenoord vs Club Brugge 3-1

Feyenoord Rotterdam w drugim sparingu pokonał mistrza Belgii 3-1.

Live chat

Gość

Beka w sumie: XD
https://www.facebook.com/share/p/192EbAhCRH/

Gość

Moussą interesuje sie sporo klubów : sporting, como, paris fc, sunderland, lille, marsylia,

targalline interesują się : lyon, monaco, lens

DamianM

Już ogólnie pomału Ligi będą wracać chyba

DamianM

W końcu, też obejrzę

Gość

Dziś zaczyna się ekstraklasa, na początek Legia-Pogoń.

Gość

raków ma koszulki jak fc basel.

Gość

Nie przejdą pewnie. Słowacy to nasz nemezis.

Gość

Hapoel/Ludogorets to następny rywal Katowic, o ile przejdą. Z taką grą to nic pewnego, piach totalny

DamianM

Łudogorec chyba też niespodzianka

Gość

benfica i twente porażki.

DamianM

Hibernian też grubo

DamianM

hit

Gość

st gallen 2-1

DamianM

Benfica chyba się nie śpieszy

Gość

1-3 ajax no to przeszli - trzeba trzymać kciuki by ajax wszedł do ligi konfy - zawsze lepiej jak będą grać w środku tygodnia niż gdyby mieli tydzień wolny na odpoczynek.

Gość

zilina gieksa 1-1

Gość

Zerrouki i van den Belt grają w Twente.

DamianM

Piekne są te eliminacje, 23 lipca, w w komentarzach u niektórych już wkurw jak w kwietniu/maju/ Jazdaaaa :D

DamianM

Kopenhaga też popisy

Gość

Lyon rozbił to Maccabi 0-6 :D

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.