FC Dordrecht

Towarzyski
GN Bouw Stadion

Sob

04.07

14:30

---

---
---

---

---

---

Zapowiedź meczu: Feyenoord Rotterdam – Willem II Tilburg

17.11.2012 00:22; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Feyenoord.nl

Feyenoord chce kontynuować fantastyczną passę. Portowcy już od ponad roku nie przegrali na De Kuip i chcą to podtrzymać. W niedzielę do Rotterdamu stawi się ekipa Willem II Tilburg. Trójkolorowi w Rotterdamie po raz ostatni zwyciężyli 25 września 1994 roku. Przy obecności tylko 26.078 kibiców, Feyenoord poległ 0-2. Bramki strzelali Nabil Bouchlal i obecny dyrektor techniczny klubu z Tilburga, Marc van Hintum.

 

W poprzedniej serii spotkań, Feyenoord rozprawił się z Rodą JC 5-2. Portowcy byli skuteczni, ale wiele do życzenia pozostawia dalej gra defensywna. Mimo pełnej kontroli na boisku, zespół stracił dwie bramki i to po stałych fragmentach gry. W tym przypadku po rzutach rożnych. Jak zapewnił w piątek trener Ronald Koeman, piłkarze na przełomie mijającego tygodnia znacznie więcej pracowali nad tym. Szkoleniowiec już otwarcie mówił, że w ten sposób jego drużyna traci zbyt wiele bramek.

 

Wyraził jednak nadzieję, że się to zmieni. Feye uchodzi za zdecydowanego faworyta tego spotkania, ale Koeman z szacunkiem wypowiada się o kolejnym przeciwniku. Mimo, że ten zamyka ligową stawkę. Koeman odnosił się m.in. do meczu Willem z PSV, w którym Trójkolorowi prowadzili 0-2, ale ostatecznie i tak zeszli z boiska pokonani. Przed niedzielną potyczką coach ma prawdziwy problem luksusu, jeśli chodzi o meczową kadrę. Trener ma do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. Niezdolni do gry są już tylko Erwin Mulder i Sekou Cissé.


Rywal

 

Rozczarowanie było wielkie, gdy Willem II sezon 2010/2011 zakończyło na ostatnim miejscu w lidze. Oznaczało to, że klub po raz pierwszy od roku 1987 ponownie zszedł do zaplecza holenderskiej ekstraklasy.  Pobyt w Jupiler League okazał się krótkotrwały, bo po roku Willem ponownie zawitało do najwyższej klasy.

 

Chociaż po pierwszej połowie rozgrywek nie było to wcale pewne. Zimą drużyna trenera Jurgena Streppela przegrała wszystkie sześć spotkań. Dzięki pozytywnej serii w ostatnich miesiącach sezonu, klub zakończył zmagania na piątym miejscu i awansował do baraży o awans. W nich odprawili Spartę Rotterdam i FC Den Bosch i wywalczyli grę w Eredivisie.

 

To, że przed Willem trudny sezon, było więcej niż oczywiste. Od samego początku drużyna z Koning Willem Stadion okupuje ostatnie pozycje. Ostatnie klęski z FC Utrecht (1-5) i VVV (4-1) poskutkowały osiemnastym miejscem. Szczególnie porażka w ważnym meczu przeciwko Venlo wywołała zaniepokojenie w szeregach zespołu Streppela.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że przed zimową przerwą oprócz Feyenoordu, czekają na nich starcia z AZ i Ajaxem. Chociaż nie będą to mecze o wszystko, to już do drugiej części rozgrywek Trójkolorowi mogą przystąpić w naprawdę mocno skomplikowanej sytuacji.

 

Feyenoord – Willem II
Niedziela, 18 listopada. godz.14:30, De Kuip
Arbiter: Delferiere


Przypuszczalne jedenastki:
Feyenoord: Lamprou; Janmaat, De Vrij, Mathijsen, Martins Indi; Clasie, Immers, Vilhena; Verhoek, Pellè, Schaken.
Willem II: Meul; Van Buuren, Akouili, Peters, Pique; Haemhouts, Mulder, Vossebelt; Snijders, Brands, Höcher.


STATYSTYKI


DOM
17/04/2011 Feyenoord  – Willem II 6-1      
19/12/2009 Feyenoord  – Willem II 1-0      
24/01/2009 Feyenoord  – Willem II 1-1      
01/09/2007 Feyenoord – Willem II 2-0
18/03/2007 Feyenoord – Willem II 0-0


WYJAZD
05/12/2010 Willem II – Feyenoord 1-1       
13/09/2009 Willem II – Feyenoord 2-3       
19/10/2008 Willem II – Feyenoord 1-0       
13/04/2008 Willem II – Feyenoord 3-1       
12/11/2006 Willem II – Feyenoord 3-5

Komentarze (0)

Gospodarz

Gość

Zdjęcie Tygodnia

1-7 czerwiec

Oficjalnie Robin Van Persie został zwolniony z funkcji trenera Feyenoordu.

Video

TOP 10 goli w 2025-2026

ESPN przygotowało kompilację dziesięciu najładniejszych bramek zdobytych przez rotterdamski klub w minionych rozgrywkach.

Live chat

Gość

Hahahaha - na tym kolejnym mundialu mają zagwarantowane miejsce Argentyna, Urugwaj i Paragwaj, bo po jednym meczu tam będzie rozegrane.
Jprdl XD

Gość

Kurde, ten lewy obrońca z Utrechtu - Souffian El Karouani - podpisał u arabów umowę. Szkoda :-/

Gość

Jak ma być inny, skoro nawet z 3 miejsca można awansować XD

DamianM

te mecze co póki co obejrzałem, nooo poziom taaaaaki sobie

DamianM

niedziękuję, nagrodę pocieszenia wezmę jak jest hahaha

Gość

Damian trafił wynik - wygrałeś nagrodą wywiad z Robinem van Persim.

Gość

48 drużyn, to ta pierwsza seria spotkań chyba ponad tydzień będzie trwała XD

Gość

Widać poziom tego "mundialu"... XDDD

Gość

no chaos jak bym Feyenoord oglądał

Gość

bośnia 2-1 wygra

DamianM

daje remis 1-1

Gość

bośnia 1-0

Gość

W Bośni na łąwie siedzi jakiś Bazdar gracz Jagiellonii.

DamianM

nie bo miał być dyrektor pierw, czyli Rangnick, i dupa, dał sobie spokój chyba przez Zlatana, wiec :D

Gość

To ten Glasner tam jeszcze nie podpisał?

DamianM

a takie było pewne, już trenera miał zatwierdzać :)

DamianM

Moretto: Rangnick nie trafi do Milanu. Również Ibrahimović był czynnikiem, który zniechęcił Niemca

DamianM

W Milanie też grubo. Miał być dyrektor, Rangnick, trener, a tu jeb, jednak nie będzie ani tego ani tego

DamianM

Jak ktoś o tym pisał, to nie FM.

DamianM

No ale to z dnia na dzień nie będzie, moder jest kontuzjowany, Hwang na MŚ. Trenera analizują, niech działają, a nie jak z Priske i zaś narzekanie będzie. Ja tam uważam, że bardzo dużo już zrobili plus stadion jest nasz.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.