PEC Zwolle

Eredivisie
MAC³PARK stadion

Nie

17.05

14:30

AZ Alkmaar

Eredivisie
De Kuip

Nie

10.05

16:45

1:1

Zapowiedź meczu: Feyenoord - Sparta

02.08.2019 10:16; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: własne

Przed nami nowy sezon. Rozpoczyna się kampania 2019-2020, którą Feyenoord Rotterdam zainauguruje meczem domowym ze Spartą Rotterdam. A zatem już na wstępie czekają nas derby miasta! 

Ostatnie wyniki

Feyenoord Rotterdam ma za sobą nie najlepszy okres przygotowawczy. Jeszcze początek był obiecujący, ale niektórzy rywale byli albo z poziomu amatorskiego, albo z niższych lig. Gdy doszło do poważniejszego grania, Feyenoord prezentował się 50 na 50. Z jednej strony wiele stwarzanych okazji, posiadanie piłki, a z drugiej mnóstwo głupich błędów i wręcz skandalicznie dużo traconych bramek. Feyenoord przegrał w ostatnim czasie kolejno z Red Bull Salzburg, Panathinaikosem, czy ostatnio z Southampton. Zwłaszcza spotkanie z Grekami (0-3 na De Kuip, red.) pokazało, gdzie drużyna ma największe braki. A te są w defensywie. 

Sparta zaliczyła zdecydowanie lepszy presezon, chociaż rywali miała w swoim zasięgu. Piłkarze z Het Kasteel w przygotowaniach pokonali chociażby Den Bosch 0-3, NAC Breda 3-0, Willem II 0-3 czy 1-0 Zagłębie Lubin. Ulegli za to Maccabi Tel Awiw 1-2. Kampanię przygotowawczą Sparta zakończyła domowym pojedynkiem z FC Groningen. Gospodarze triumfowali 4-2. 

Historia pojedynków

Derbowe pojedynki ze Spartą mają długą historię. Oba zespoły we wszystkich rozgrywkach mierzyły się już 142 razy. Z tego Feyenoord wygrał 84, a 30 przegrał. 28 spotkań do tej pory kończyło się remisem. Największe zwycięstwo Feyenoordu u siebie miało miejsce w latach 1996-1997, 2016-2017, 1989-1990: 6-1. Tymczasem w latach 1956-1957 i 1958-1959 Portowcy notowali najwyższe porażki na własnym stadionie: 0-3. Na obiekcie rywala Feyenoord najwyżej wygrał w sezonie 2017-2018, kiedy pojedynek zakończył się wynikiem 0-7.

Sytuacja kadrowa

Feyenoord: Jaap Stam nie tak wyobrażał sobie start. Do jego dyspozycji nie jest wielu zawodników, a w klubie panuje istny szpital. Jedyny plus jest taki, że wykurować się zdążył Sam Larsson i zagra on w niedzielę. Na liście kontuzjowanych pozostają jednak dalej Jens Toornstra, Sven van Beek, Yassin Ayoub, Justin Bijlow i Nicolai Jorgensen. 

Sparta: Henk Fraser ma w czym wybierać. Problemów kadrowych nie ma, a dodatkowo do dyspozycji trenera są wszyscy sprowadzeni zawodnicy. Zadebiutować w derbach mogą Ariel Harush, Abdallah Aberkane, Khalid Karami, Jurgen Mattheij, Bryan Smeets, Dante Rigo i Denzel James.

Wypowiedzi trenerów

Jaap Stam: Celem jest pokazanie tego, czego chcemy od pierwszej minuty. Borykamy się z problemami kadrowymi i nie zawsze są to problemy mięśniowe, bo niektóre kontuzje się odnowiły. Każdy trener woli pracować z pełnym zespołem i mieć swoją pewną jedenastkę, ale taki jest futbol. W międzyczasie pokazali się inny i mam pomysł na ten zespół. 

Henk Fraser: Fakt jest taki, że Feyenoord to Feyenoord. Wielu moich chłopaków nie grało na takim stadionie przy takiej publice. Ale Feyenoord to też zespół, który można pokonać. Wiemy, co możemy zrobić na boisku i na co nas stać. Jestem fanem Feyenoordu, ale jestem bardzo dumny, że jestem trenerem Sparty i że awansowaliśmy. I z tego, że teraz podejmujemy wyzwanie pozostania w Eredivisie. 

Transmisja

W ten weekend Polsat nie będzie transmitował derbów na żywo. Dla kibiców zostanie jedynie powtórka na Polsacie Sport News o godzinie 18.

Informacje ogólne

Data: 4 sierpnia
Godzina: 14:30
Obiekt: De Kuip
Sędzia: Danny Makkelie

Komentarze (0)

Wyniki 34. kolejka

Gospodarz

Gość

AZ Alkmaar

? - ?

NAC Breda

FC Utrecht

? - ?

Fortuna Sittard

FC Volendam

? - ?

SC Telstar

Heracles Almelo

? - ?

FC Groningen

NEC Nijmegen

? - ?

Go Ahead Eagles

PEC Zwolle

? - ?

Feyenoord Rotterdam

PSV Eindhoven

? - ?

FC Twente

SC Heerenveen

? - ?

Ajax Amsterdam

Sparta Rotterdam

? - ?

Excelsior Rotterdam

Zdjęcie Tygodnia

10-17 maja

Remis 1:1 z AZ Alkmaar sprawił, że Feyenoord ostatecznie zapewnił sobie miejsce w Lidze Mistrzów.

Video

Feyenoord 1-1 AZ

Feyenoord zremisował w ostatnim domowym meczu sezonu z AZ Alkmaar.

Live chat

Gość

Sporting ma wicemistrza i za tydzień szansa na puchar.

A Benfica bez porażki w lidze i tylko 3 miejsce. XD

Gość

KONIEC SEZONU! żyjeMY!

Gość

u19 oczywiście uwalili tą wielką przewagę - coza pizdy.

DamianM

Ojj tak, to dopiero ekipa

Gość

Czekamy na La Corunie

DamianM

ooo Racing Santander wraca

Gość

Kórnik ;-)

Gość

No i to i dobrze. Lepiej Lech niż Kórnik Zabrze

Gość

lech 45 minut od mistrzostwa

DamianM

polsat to mi sie kojarzy z żurwskim i radomskim z nec, bundesligle, bardziej skróty miałem okazje tylko ogląda na niemieckich kanałach, i to było takie wow

Gość

na polsacie sport leciała bundesliga ponad 20 lat temu.

DamianM

Jeszcze Norymberga była spoko wtedy

DamianM

tak, za małolata ich pamiętam ze skrótów na niemieckich kanałach, jak Bielefeld, też

Gość

Jednak kłos nie grał ale kałużny tak.

Gość

Kiedyś Polacy tam grali - chyba kłos i ktoś jeszcze nie wiem czy nie kałużny.

DamianM

Energie Cottbus wraca do 2. Bundesligi

DamianM

Salah co znowu na sociale wrzucił posty, poddymił. Niby komentarz zwykły, ale między wierszami sporo można wyciagnąć

DamianM

ten sezon to te wyniki niektóre zdrowe:D

Gość

Viking w Norwegii przegrywał do przerwy z ostatnimi w tabeli 1-3, i wyszedł z tego na 6-3 XDDD

Gość

Semenyo łady gol z piętki na wage trofeum.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.