Excelsior Rotterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

15.03

14:30

NAC Breda

Eredivisie
Rat Verlegh Stadion

Nie

08.03

16:45

3:3

Zapowiedź meczu: Feyenoord - Vitesse

30.01.2014 17:21; DamianM, 3 komentarzy, Foto @ FR12.nl / Źródło: Goal.com

Nie często Feyenoord rozpoczyna ligowe rozgrywki. Można powiedzieć, że taka sytuacja zdarza się raz, maksymalnie dwa razy na sezon. Tak będzie jutro, gdy Portowcy zmierzą się na De Kuip z mocnym w tym sezonie Vitesse. 

W minionej serii Portowcy przegrali z ADO Den Haag i wydaje się, że piątkowa konfrontacja będzie decydująca dla piłkarzy Ronalda Koemana. Przynajmniej w kontekście walki o mistrzostwo. 

Ogranie dobrze dysponowanych gości nie będzie łatwe, ale trzy punkty w tym meczu pozwolą zapomnieć o poprzednich wpadkach i nieco podnieść nastroje w Rotterdamie. 

Ronald Koeman w jutrzejszym meczu nie będzie mógł skorzystać z Jorisa Mathijsena i Ruuda Vormera. Środkowy obrońca pauzuje z powodu problemów z okiem, zaś Vormer jest w drodze powrotnej po kontuzji pachwiny. Tonny Vilhena jest zdolny do gry. 

Z obozu rywala

Tydzień temu w Arnhem narosło ogromne rozczarowanie, gdy Vitesse mierzyło się z NEC Nijmegen. Podopieczni Petera Bosza nie wykorzystali niepowtarzalnej okazji i nie zdołali pokonać odwiecznego rywala dwa razy w jednym sezonie. Co więcej, Ajax odskoczył na dwa punkty, zaś Twente ma okazję się zbliżyć. Chociaż padł tylko remis to dla Vitesse był to już jedenasty mecz z rzędu bez porażki. 

W zespole rywali wystąpi eks Portowiec, Kelvin Leerdam. - Oczywiste, że będzie to specjalny powrót. Miło będzie zagrać przeciwko kuzynowi, Miquelowi Nelomowi i byłym kolegom z drużyny - powiedział Leerdam dla NUsport. 

Feyenoord i Vitesse spotkali się w lidze na początku sezonu. A Arnhem Portowcy wygrali 1-2. 

Feyenoord - Vitesse
piątek 31 stycznia o godzinie 20:00 na De Kuip 
Sędzia: Gözübüyük

Ostatnie pięć spotkań

DOM
21/04/2013 Feyenoord - Vitesse 2-0 
02.12.2012 Feyenoord - Vitesse 3-1 
29/08/2010 Feyenoord - Vitesse 4-0 
31/03/2010 Feyenoord - Vitesse 2-1 
01.03.2009 Feyenoord - Vitesse 2-2

WYJAZD
10.06.2013 Vitesse - Feyenoord 1-2 
01.09.2012 Vitesse - Feyenoord 1-0 
20/11/2011 Vitesse - Feyenoord 0-4 
06/02/2011 Vitesse - Feyenoord 1-1 
09/08/2009 Vitesse - Feyenoord 0-0

Komentarze (3)

EdekSilva9

W takie cuda należy wierzyć do końca, a dzisiaj tylko 3 pkt!

furtok13

Bruno dokładnie mistrzostwo to cud ale wygrana z żydaksem to mi wystarczy żeby sezon był na plus

Norbi

Wiadome, że chciałbym mistrzostwo Feye, ale powiedzmy sobie szczerze, że raz - nie zanosi się na to już, a dwa, graniczy z cudem, więc najwyżej znów możemy walczyć o wicemistrzostwo, niestety, albo stety. A z vitkami będzie pomimo, że na De Kuip i tak nie łatwo - typuje remis.

Wyniki 26. kolejka

Gospodarz

Gość

NEC Nijmegen

3 - 0

FC Volendam

FC Groningen

3 - 1

Ajax Amsterdam

Heracles Almelo

0 - 0

FC Utrecht

PSV Eindhoven

2 - 1

AZ Alkmaar

Excelsior Rotterdam

1 - 2

SC Heerenveen

Sparta Rotterdam

1 - 1

PEC Zwolle

Fortuna Sittard

1 - 4

SC Telstar

Go Ahead Eagles

1 - 4

FC Twente

NAC Breda

3 - 3

Feyenoord Rotterdam

Zdjęcie Tygodnia

1-8 marca

To miał być kolejny krok naprzód, tak przynajmniej próbuje wmawiać między wierszami sam trener, a okazał się bolesnym potwierdzeniem regresu.

Video

FC Twente 2-0 Feyenoord

Feyenoordu ponownie zaprezentował się fatalnie i zasłużenie przegrał z FC Twente.

Live chat

Gość

Nadzieja już w klasyku, wpuerdolu i zadymie na stadionie.

Gość

Nadzieja już w klasyku, wpuerdolu i zadymie na stadionie.

Gość

Nadzieja już w klasyku, wpuerdolu i zadymie na stadionie.

Gość

Nadzieja już w klasyku, wpuerdolu i zadymie na stadionie.

DamianM

im te drugie miejsce oczy kompletnie zalepiło i ten te kloese, ja juz sie nie chce denerwowac, ale teraz dwa domowe mecze, bedzie ciekawie.

Gość

Nie no bez jaj :D maks do końca sezonu i nara. To idzie do nikąd i każdy to wie - ci na górze też ale nie chcą pokazać że się pomylili.

DamianM

Jak go kie zwolnili po tym co jest, obawiam się że to trener na lata.

Gość

Po klasyku też nie zostanie zwolniony - według mnie dogra sezon i może po sezonie... może.

DamianM

Nadzieja już w klasyku, wpuerdolu i zadymie na stadionie.

DamianM

Czegoś takiego nie widziałem jeszcze. Trener z zagranicy zostałby zwolniony trzy razy już

DamianM

Bez niespodzianek

Gość

Naiwni wierzyli.

Gość

RvP narazie zostaje :(

Gość

Poleciał wraz z Sahinem.

DamianM

No jak, przecież miał być w kadrze Polski, BVB dłużej, klubie Ekstraklasy, w ogóle połączenie Kloppa i Guardioli ;-)

Gość

Piszczek 8 meczów w tychach bez wygranej i go zwalniają - miękkie faje jak on i van persie nie radzą sobie jako trenerzy.

DamianM

Dzień dałem news na teraz, czekamy na efekt

DamianM

Chodzi o stołek te kloese. Nie broni go od tak. On wie z czym się wiąże wyjebanie rvp. Czekamy

Gość

Nie rozumiem po co czekać - on i tak straci to 2 miejsce. Mamy mecze z trudnymi rywalami jeszcze a on nie umie ograć NAC.

Gość

Pewnie zrobią tak, że mecz z Excelsiorem będzie meczem o posadę, bo tego się nie da przegrać.
Wygramy fartem 4-3 i robinek znuf bendzie cacy...

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.