FC Groningen

Eredivisie
De Kuip

Sob

25.04

16:30

NEC Nijmegen

Eredivisie
Goffertstadion

Nie

12.04

14:30

1:1

Zapowiedź meczu: Holandia - Węgry

10.10.2013 14:19; Jakub, 1 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło:

Pewna awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata Holandia już jutro podejmie na Amsterdam Arena reprezentację Węgier. Mimo zapewnionego udziału w brazylijskim czempionacie, dwa ostatnie eliminacyjne mecze będą kluczowe dla rozstawienia Holendrów w turnieju. Obecnie Oranje znajdują się poza czołową ósemką rankingu, walka w końcówce eliminacji toczyć będzie się więc o coś więcej, niż prestiż. O swoje walczyć będą również Węgrzy, którzy zajmują obecnie drugie miejsce w grupie D, jednak z zaledwie punktem przewagi nad Turcją i Rumunią.

 

Obie reprezentacje mierzyły się już ze sobą czterokrotnie od czasu ostaniego mundialu, w każdym z pojedynków górą byli Holendrzy, którzy wygrywali pewnie 6-1, 4-0, 5-3, 4-1. Jednakże patrząc na ostatnie słabsze występy podopiecznych Louisa van Gaala i determinację Węgrów o podobny wynik może być zdecydowanie trudniej.

 

Pod znakiem zapytania stoi występ największej gwiazdy “pomarańczowych” – Robina van Persiego. Zawodnik Manchesteru narzekał na uraz palca i nie jest pewne czy dojdzie on do pełni sprawności fizycznej, w takim wypadku zastąpi go prawdopodobnie Dirk Kuyt, który w takim wypadku pozostanie jedynym napastnikiem w kadrze. Możliwe jednak, że goniący rekord Patrick Kluiverta, van Persie będzie starał się zagrać w piątkowym spotkaniu.

 

W barwach reprezentacji Węgier wystąpią zawodnicy znani fanom Eredivisie – Krisztian Nemeth i Balasz Dzsudzsak.

 

Holendrzy mają patent na Węgrów, mimo słabszych ostatnich meczów, podobnie powinno być w piątek, przed meczem na Arenie jest jednak kilka niewiadomych – czy Dirk Kuyt jest w stanie zastąpić Robina van Persiego i czy Kevin Strootman odda miejsce w składzie powracającemu do kadry Nigelowi de Jongowi?

 

Prawdopodobne jedenastki:

Holandia - Vorm, Janmaat, Blind, De Vrij, Martins-Indi, Sneijder, Van der Vaart, Strootman, Lens, Robben, Van Persie

Węgry - Bogdan, Guzmics, Vanczak, Kadar, Korcsmar, Hajnal, Elek, Varga, Koman, Dzsudzsak, Nemeth

Komentarze (1)

DamianM

Bardzo slabo wygląda reprezentacja Węgier obecnie, pamiętam mieli naprawdę niezły skład, a teraz ta jedenastka wygląda anonimowo. Pewna wygrana Holandii 0-4.

Wyniki 30. kolejka

Gospodarz

Gość

FC Twente

2 - 1

FC Volendam

FC Utrecht

4 - 1

SC Telstar

Sparta Rotterdam

0 - 2

PSV Eindhoven

FC Groningen

0 - 0

Go Ahead Eagles

Heracles Almelo

0 - 3

Ajax Amsterdam

Fortuna Sittard

? - ?

NAC Breda

NEC Nijmegen

1 - 1

Feyenoord Rotterdam

PEC Zwolle

? - ?

Excelsior Rotterdam

AZ Alkmaar

? - ?

SC Heerenveen

Zdjęcie Tygodnia

5-12 kwietnia

Niemoc Feyenoordu trwa. Drużyna z Rotterdamu po raz kolejny zaprezentowała się bardzo słabo, nie potrafiąc wywieźć kompletu punktów z terenu piętnastej ekipy Eredivisie.

Video

FC Volendam 0-0 Feyenoord

Krytyka pod adresem Feyenoordu oraz trenera Robina van Persiego narasta już od dłuższego czasu, a remis z FC Volendam tylko ją spotęgował.

Live chat

DamianM

Gözübüyük powiedział, że nie dał czerwonej kartki bo bramkarz był za blisko

Gość

Tottenham 16 porażka - i zostają w strefie spadkowej.

Gość

To profesjonalny klub do ch#ja, a nie Football Manager!!!

Gość

Zero pomysłu, zero wiedzy, to i zero gry...

Gość

Poziom tych piłkarzy to jest jeszcze większa katastrofa niż taktyka rvp. To jest poprostu dno dna.

Van den Graaf

Robin na każdym kroku widać, że tego nie ogarnia....

DamianM

W ogóle, tylko on zaczął kombinować, zaczęło się dziać. Od 60 minuty kaplica. Zmiany kaplica.

DamianM

nie chce nic mówić bo on młody, ale obejrzcie sobie kiedy to, i niestety, ale znowu w coś złego zamieszany jest też sliti. Chłop nie daje nic kompletni, ani w ataku ani wo bronie, okres ochronny pomału tez sie konczy.

Gość

Wczoraj legia tak samo została pokarana.

DamianM

oczywiście 90% pisze o sędziach, ale szacun dla trzeźwo siedzących: TO NASZA WINA. wiadomo, sędziowanie dramat, ale to co my robimy, jeszcze większy!!!

Gość

Całą drugą połowę graliśmy jak tchórze - zachowawczo - by iutrzymac 0-1. I zaśłużenie dostajemy gola.

Gość

Współczuję Damian opisywania tego dna

Gość

Nie uwaliliśmy przez zmiany a przez to debilne bronienie jakbyśmy grali w 9. Przez twórzostwo tej bandy chuja.

Gość

Grali na remis to mają. Za tydzień znów wtopa z Groningen, potem max remis w Sittard (pewnie nas Iharatten załatwi jak dziś Danilo), baty od AZ (choć oni będą chyba po finale Bekkera, w tym nadzieja dla nas) i może wygrana w Zwolle, o ile będą już pewni utrzymania wtedy. Tak to widzę

DamianM

muszę ochłonąć, muszę dawać przykład jako admin, ale musze sie hamowac. Japierdole, ale złość kipi, matkoooo

Gość

Kto normalny wprowadza w samej końcówce dwóch dennych środkowych obrońców, jeszcze jeden z nich pierwszy raz w tym sezonie piłkę powąchał

Gość

To nie tylko trener - to te kurwy piłkarzyny tak samo. 80% do wyjebania.

Norbi

to są pokraki...won wszystkich pogonić, a nie jeszcze im płacić za taką kopaninę....to lepsze granie nie raz w niższych klasach jest...

Gość

PSV to jebnie z beki. Spokojnie ponad 20 pktów im wyjdzie nad drugim miejscem

Gość

Całą 2 połowe pracowali by przegrać ten mecz.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.