Sporting Charleroi

Towarzyski
Varkenoord

Pią

17.07

13:30

Club Brugge

Towarzyski
De Kuip

Sob

11.07

12:00

3:1

Zapowiedź meczu: NEC Nijmegen - Feyenoord Rotterdam

01.03.2013 15:33; Jakub, 0 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: własne

Już w niedzielę ciąg dalszy walki Feyenoordu o mistrzostwo Holandii. Tym razem podopieczni Ronalda Koemana zagrają na De Goffert, terenie dla „Portowców” trudnym, niczym Stadion Phillipsa i Amsterdam Arena.

 

NEC Nijmegen – gospodarze niedzielnego spotkania, w ostatniej kolejce pokonali 2-3 Willem II, dla „Cesarskich” było to czwarte zwycięstwo w ostatnich pięciu spotkaniach. Drużyna prowadzona przez Aleksa Pastora, ma świetną serię, która odzwierciedla się w pozycji NEC w ligowej tabeli. Zespół z Nijmegen zajmuje siódme miejsce w tabeli z 36 punktami zgromadzonymi w 24 meczach. Gospodarze niedzielnego spotkania mają 7 punktów przewagi nad dziewiątym Groningen i wydaje się, że pewnie zmierzają do zajęcia miejsca gwarantującego udział w play-offach o awans do Ligi Europy.

 

Przeciwko Willem II, NEC rozegrało świetną pierwszą połowę, po której prowadzili 1-3, w drugiej połowie drużyna z Tillburga zdobyła kontaktową bramkę i kilkukrotnie zagroziła bramce Babosa, golkiper NEC świetnymi interwencjami wybronił jednak zwycięstwo swojemu zespołowi.

 

Alex Pastor w niedzielę nie będzie mógł skorzystać z usług Yoeriego Loen, Sorena Rieksa i Evandera Sno.

 

Feyenoord po pierwszej wygranej nad klubem z czołówki i po awansie na trzecie miejsce w tabeli, traci już zaledwie 3 punkty do lidera. W ostatnich pięciu spotkaniach zdobył 10 punktów. Po świetnym meczu (a zwłaszcza drugiej połowie) z PSV i kolejnym domowym spotkaniu bez porażki, “Portowcy” szykują się do ciężkiego meczu wyjazdowego. W 12 wyjazdowych spotkaniach Feyenoord wygrywał zaledwie 5 spotkań, strzelając przy tym 17 bramek i tracąc ich 21.

 

Ronald Koeman, w niedzielę, będzie miał do dyspozycji prawie całą kadrę, pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Bruno Martinsa Indi, który doznał urazu w meczu z PSV. Reprezentanta Holandii w składzie zastąpi prawdopodobnie Miquel Nelom, który według trenera i fachowców dobrze zastąpił Indiego. Do treningów z grupą powrócił za to Terence Kongolo. 19-letni obrońca pauzował kilka miesięcy z powodu kontuzji kolana.

 

W tym sezonie Feyenoord zmierzył się z NEC dwukrotnie, na De Kuip w meczu ligowym “Portowcy” wygrali 5-1, a w meczu pucharowym na De Goffert, po dogrywce, 2-3. W poprzednim sezonie w Nijmegen również zwycięski był Feyenoord, zespół z Rotterdamu wygrał wtedy 0-2 po bramkach Otmana Bakkala i Guyona Fernandeza.

 

NEC Nijmegen – Feyenoord Rotterdam

03.03.2013; 12:30; De Goffert

 

Feyenoord - prawdopodobny skład:

Mulder; Janmaat, De Vrij, Mathijsen, Nelom; Clasie, Immers, Vilhena; Schaken, Pellè, Boëtius

 

Transmisja “na żywo” na kanale Polsat Sport Extra

Komentarze (0)

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

29 czerwca-5 lipca

Oficjalnie Robert Eenhoorn przejął w Feyenoordzie obowiązki dyrektora generalnego.

Video

Konferencja nowego trenera

Giovanni van Bronckhorst spotkał się z mediami, ponownie jako trener Feyenoordu Rotterdam.

Live chat

DamianM

ABOLA potwierdza news o Hwangu, czyli to już nie fake, że Porto go chce

DamianM

elegancko, do newsa nie wrzucam, żeby klub nie szukał afery, ale dla zainteresowanych, 5 minut skrótu meczu pod tym linkiem

Gość

skrót feye
https://www.youtube.com/watch?v=lVvur2td2q8&t=204s

Gość

Zwycięstwo Feye cieszy bardzo, ale napastnicy jacyś niemrawi , nie zachwycili, reszta poprawnie

Gość

Mjallby kolejna porażka. 5 mecz bez wygranej z rzędu.

Gość

paok-twente jednak gra - tylko później - po 16 zaczeli. Grali też z niemieckim Lotte. Pewnie sa na 1 obozie przygotowawczym bo oni zaczynają wcześniej bo mają puchary.

Gość

Ten Smal to też się zrobił szkło niestety. A szkoda bo dobry lewy obrońca do ataku.

DamianM

To teraz wiemy, że lewa strona będzie też nowa, LO i lewy skrzydłowy

DamianM

Bos przeszedł operację tego ranka i zabieg przebiegł pomyślnie. Oczekuje się, że przez kilka miesięcy nie będzie mógł grać.
pizdiet

Gość

Besiktas co się wkurwił... XD
Nübel, dwóch Turków, jeden z Basaksehir, drugi z Borussii Dortmund, jakiś młody obrońca z Afryki z Monaco i podobno Trossard z Arsenalu XD
Oni i Fenerbahce się zbroją, a dopiero początek lipca XD

Gość

Jayden Adams nie żyje. Dopiero co grał w kadrze RPA na mundialu. 25 lat

DamianM

Pewne jest, że Feyenoord szuka też LO. Smal wraca już, ale trzeba kogoś niestety. Szkoda tego Bosa

Gość

Dobrze, że są chętni na Hwanga. Jeszcze Porto chce się osłabić... XDDD

Gość

Smal wciąż kontuzja? Czy na wylocie jak Moder i inni niektórzy?

DamianM

mam nadzieję, że Gio i Hulshoff widzą to, zaróno ci co prezentują sie spoko, ale i tych, bardziej tego, Deijla, że to max 3 opcja na prawą stronę

DamianM

nie pasuje kompletnie do tego zespołu, od razu zaczęliśmy w 10 grać

Gość

deijl powinien byc sprzedany - absurdem było go sprowadzanie od początku.

DamianM

jedynie ten Dijl do bana póki co, sam mecz naprawdę spoko, fajnie, że te stałe fragmenty gry działają już, plus nowi od razu też pozytywnie

DamianM

niee, sliti i plug idą i slory

Gość

nie odsłyłajmy van persiego czy kraaijevelda na wypożyczenie

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.