Fortuna Sittard

Eredivisie
Fortuna Sittard Stadion

Nie

03.05

14:30

FC Groningen

Eredivisie
De Kuip

Sob

25.04

16:30

3:1

Zapowiedź meczu: PEC Zwolle - Feyenoord

11.09.2020 20:48; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl

Po długich miesiącach, w końcu doczekaliśmy się powrotu ligowej piłki w Holandii. Feyenoord Rotterdam w sobotni wieczór zmierzy się na inaugurację z PEC Zwolle. 

Przygotowania obu drużyn

Przygotowania Feyenoordu do nowego sezonu rozpoczęły się od meczu ze Spartą Rotterdam. W pierwszym pojedynku padły dwie bramki Róberta Bozeníka, który zapewnił w poprzednim sezonie triumf z PEC oraz Crysencio Summerville'a. Następnie odbyły się zakończone bezbramkowymi remisami mecze z FC Twente i Arminią Bielefeld. Na koniec, piłkarze Dicka Advocaata przegrali z Hamburgerem SV 1-0, co pod wodzą Advocaata jest rzadkością. 

PEC tymczasem zaczynało od wyjazdowego meczu w SC Cambuur. Drugoligowcy byli już w grze i to znalazło odzwierciedlenie na boisku, ponieważ Zwolle poległo 2-0, ale potem wygrało na wyjeździe z AZ i Heraclesem Almelo 0-1. Kolejne wyniki to zwycięstwo 0-2 z FC Groningen i 0-1 FC Emmen. Następny mecz u siebie, pierwszy na nowej murawie, z FC Utrecht, najbliżsi rywale przegrali 0-2. 

Roszady w składzie PEC

We wspomnianych spotkaniach PEC musiał radzić sobie jeszcze bez Slobodana Tedica. Wypożyczony z Manchesteru City napastnik nie mógł się w pełni zaprezentować z powodu obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny i pozwolenia na pracę. Nową twarzą w zespole jest też Rico Strieder. Pomocnik był już wcześniej wypożyczony z FC Utrecht, a ostatecznie został wykupiony i podpisał 2-letni kontrakt. W tej chwili jednak Niemiec nie jest dostępny, ponieważ doznał kontuzji w Groningen. Jesper Drost również wrócił do Zwolle, po pięciu latach grał w innym miejscu w Eredivisie. Zawodnik, który awansował z PEC w 2012 roku i zdobył puchar dwa lata później został pozyskany z Heraclesa Almelo. Pożegnano tymczasem Vito van Crooija, który wrócił do VVV oraz Ziana Flemminga, teraz już zawodnika Fortuny. 

Puzzle Advocaata

Advocaat już ujawnia, że Lutsharel Geertruida w Zwolle przejmuje miejsce zawieszonego Erica Botteghina w samym sercu obrony, więc Bart Nieuwkoop prawdopodobnie będzie działał jako prawy obrońca. W okresie przygotowawczym, Wouter Burger był wystawiany w defensywie, ale w lidze to Geertruida zagra na środku. - Burger jest pomocnikiem, nie chcę bombardować go grą w obronie. Chcę najpierw z nim poważnie o tym porozmawiać - mówi trener. 

Jednocześnie Advocaat podkreśla, że Nicolai Jørgensen będzie napastnikiem numer jeden na Początku sezonu. - Czuje się doskonale, a tego nie było już dawno. Sam to przyznawał już. Teraz będzie od niego zależało, czy będzie numerem jeden - mówił w piątek Boss. Do dyspozycji szkoleniowca nie są dalej Sven van Beek, Tyrell Malacia, Luis Sinisterra i Christian Conteh. 

Ciekawostki

- PEC Zwolle wygrał tylko jeden z ośmiu ostatnich pojedynków w Eredivisie z Feyenoordem (dwa razy remis, pięć porażek), z ostanich ośmiu spotkań ligowych z zespołem z Rotterdamu. 

- W ostatnich trzech meczach Eredivisie pomiędzy PEC i Feyenoord w Zwolle padło aż 18 bramek: dwa razy Feyenoord triumfował 4-3, raz PEC wygrał 3-1. 

- Feyenoord jest niepokonany od czternastu ligowych spotkań i może pozostać bez porażki po raz trzeci w tym stuleciu w co najmniej piętnastu kolejnych meczach ligowych (20 w 2003 i 22 w 2016). 

- Dick Advocaat w sobotę stanie się najstarszym trenerem w historii Eredivisie: 72 lata i 351 dni. Rekord jeszcze należy do Foppe de Haana (72 lata i 317, w maju 2016).

Ostatni pojedynek

Ostatnie spotkanie obu zespołów odbyło się w Zwolle i wtedy po zaciętym meczu wygrał Feyenoord 3-4. Poniżej przypomnienie tego spotkania. 

INFORMACJE MECZOWE:

Data: 12 września

Godzina: 20:00

Stadion: MAC3PARK Stadion

Sędzia: Bas Nijhuis

Transmisja: Powtórka meczu na Polsacie Sport News o 23:30

Komentarze (0)

Wyniki 32. kolejka

Gospodarz

Gość

FC Utrecht

? - ?

NAC Breda

FC Groningen

? - ?

Excelsior Rotterdam

Ajax Amsterdam

? - ?

PSV Eindhoven

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

FC Volendam

? - ?

SC Heerenveen

Fortuna Sittard

? - ?

Feyenoord Rotterdam

PEC Zwolle

? - ?

Heracles Almelo

AZ Alkmaar

? - ?

FC Twente

Sparta Rotterdam

? - ?

Go Ahead Eagles

Zdjęcie Tygodnia

26-3 maja

Po tygodniach rozczarowujących występów Feyenoord Rotterdam w końcu dał swoim kibicom powody do optymizmu.

Video

Feyenoord 3-1 FC Groningen

Feyenoord dość pewnie pokonał FC Groningen 3-1.

Live chat

Gość

W Legii czystka może być - w lipcu gasną kontrakty : nsame, krasniqi, jędza, augustyniak, mozie, elitim, kapustka, Pankkov, Kun, Lobiasz (nie będzie chyba fortuny :D),

Gość

Ajax też ma gówniany sezon ;-)

DamianM

Mieli być Ajaksem i odjechać x lat od reszty. Pamiętacie?

Gość

Ta Legia to niesamowite jak można marnować taki potencjał takiego klubu. Matko. Legia powinna być jak Crvena Zvezda a zobaczmy jak jest dziś.

Gość

Ale odyebał "czarny charakter" ;-)
https://transfery.info/aktualnosci/trzy-bledy-w-jednej-akcji-co-zrobil-tutaj-zawodnik-arki-gdynia/271363

Gość

Hahaha - Papszun bierze do Legii Arsenicia z Rakowa XDDD

Gość

United o punkt od powrotu do LM
Może z nimi zagramy ;-)
Carrick ich cichy bohater

Gość

Takie różowe stroje mają

Gość

Sabah Baku, to tam gdzie gra Tymek Puchacz XDDD
w końcu jakiś tytuł zdobędzie - miszcza stepów XD

DamianM

I rzekomo Galata ma odskoczyć NA LATA reszcie. Pewnie jak Legia za pieniądze z Ligi Mistrzów

DamianM

Fenerbahçe zwolniło tego trenera, ale jak człowiek poczyta, to tam jest taki burdel, że głowa mała. Też walka w środku o stołki jak u nas i walą w klub niesamowicie

Gość

W azerbejdżanie widzę sabah baku wygra 1 tytuł mistrza. Karabach nie da rady raczej.

Gość

Galatasaray o wygraną od tytułu, mają teraz trudny wyjazd, ale potem dwa mecze ze słabeuszami

Gość

Fenerbahce to debile XDDD
Zwalniają drugiego trenera w sezonie. Zero klasy i zero stabilizacji dla szkoleniowca i jego wizji.
Galatasaray zaraz czwarte mistrzostwo z rzędu, a Fener czeka od... 2014 roku XDDD

DamianM

To nie jest takie proste jak nam sięwydaje: że słuchaj, 100 baniek nie ruszasz się. To tak nie dziala.

DamianM

bo tym sie buduje historie sprzedazy, Feyenoord dopiero to buduje, zobacz jeszcze króciutkie kilka lat temu za ile sprzedawaliśmy, a pod jakie progi teraz podchodizmy. Tylko więcej i więcej. Takim czymś się buduje, Feyenoord jeszcze nie może sobie pozwolić na odrzucenie 35 baniek np. Jak tysiące innych klubów.

Gość

"Obecny kontrakt Pietuszewskiego z portugalskim klubem obowiązuje do połowy 2029 roku. Jest w nim klauzula odejścia ustalona na 60 mln euro. Portugalczycy podobno nie zamierzają rozmawiać o sprzedaży reprezentanta Polski za niższą kwotę. W perspektywie czasu zamierzają zaś podnieść wartość klauzuli przynajmniej do 80 mln euro."

Dlaczego porto może się domagać dobrych pieniędzy a Feyenoord się nie domaga?

DamianM

Fenerbahce:
Zgodnie z decyzjami podjętymi na posiedzeniu naszego zarządu;

Rozstajemy się z naszym trenerem Domenico Tedesco i jego sztabem technicznym. / Króciutko

DamianM

no tak, no to te kloese niech daje 15 baniek za niego i do monterrey go

Gość

Asystę miał z Porto ;-)

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.