---

---
---

---

---

---

PEC Zwolle

Eredivisie
MAC³PARK stadion

Nie

17.05

14:30

0:2

Zapowiedź meczu: PSV Eindhoven – Feyenoord Rotterdam

29.01.2013 23:28; DamianM, 2 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Feyenoord24.net

W środowy wieczór dojdzie do hitowego spotkania w ćwierćfinale Pucharu Holandii. Feyenoord podejmie na wyjeździe PSV Eindhoven. Bez wątpienia mecz kandyduje do spotkania finałowego, ale niestety dojdzie do niego dwie rundy wcześniej.

 

Po ostatniej kolejce ligowej, Boeren ponownie zostali liderami Eredivisie. Feyenoord bezbramkowo zremisował z FC Twente a Ajax przegrał z Vitesse. PSV z kolei w sobotę rozgromiło Herakles Almelo aż 1-5 i niedzielne spotkania piłkarze ze stadionu Philipsa mogli oglądać bardzo spokojnie.

 

W tym sezonie PSV wygrało 8 z 10 meczów u siebie. Tylko Vitesse (1-2) i PEC Zwolle (1-3) zdołali wygrać na tym terenie. Bilans bramkowy gospodarzy to aż 34 bramki strzelone a tylko 9 straconych. Chociaż w tym sezonie defensywa PSV jest mocno niestabilna. W Almelo zagrali ponownie Derijck i Marcelo a Zanka powędrował na ławkę.

 

W drodze do ćwierćfinału, PSV pokonywało trzy amatorskie ekipy. Zaczęło się od skromnego zwycięstwa 3-2 nad Achilles '29 a później 3-1 EHC/Norad. W poprzedniej rundzie PSV ograło Rijnburgse Boys.

 

Feyenoord w ostatnią niedzielę rozczarował i tylko zremisował z FC Twente. W tym spotkaniu Graziano Pelle wspierali Achahbar i Boetius. Obaj są jeszcze młodzi i wiele muszą się nauczyć. Wszystko wskazuje, że w środę też tak będzie. W linii obrony krytykowany Mathijsen ponownie zagrał naprawdę dobre zawody.

 

W tym sezonie Feyenoord wygrał cztery z dziesięciu spotkań wyjazdowych.  Dwa razy był remis i 4 porażki, w tym w październiku z PSV, było wtedy 3-0 w Eindhoven, po bramkach Toivonena, Narsingha i Wijnalduma. W dziesięciu występach Feyenoord zdobył tylko 12 bramek, a stracił 17.

 

W poprzednich rundach podopieczni Ronalda Koemana odprawiali NEC (2-3), Xerxes (0-4) i Heerenveen (2-2 po rzutach karnych).

 

PSV według bukmacherów jest zdecydowanym faworytem konfrontacji. I jest to uzasadnione. U siebie Boeren są niezwykle silni, przegrywając tylko dwa razy. Feyenoord tymczasem w topowych spotkaniach nie spisuje się już tak dobrze, jak w poprzednim sezonie.

 


PSV – Feyenoord
Środa, 30 stycznia, godz. 20:45, Philips Stadion
Arbiter: Blom

STATYSTYKI:

WYJAZD:
23/09/2012 PSV – Feyenoord 3-0
26/02/2012 PSV – Feyenoord 3-2
24/10/2010 PSV - Feyenoord 10-0
11/04/2010 PSV - Feyenoord 0-0
21/12/2008 PSV - Feyenoord 1-0



DOM:
04/12/2011 Feyenoord - PSV 2-0
24/04/2011 Feyenoord - PSV 3-1
20/09/2009 Feyenoord - PSV 1-3
15/03/2009 Feyenoord - PSV 1-0
12/01/2008 Feyenoord - PSV 0-1

Komentarze (2)

Jakub

Nie czarujmy się w tym sezonie w meczach z czołówką idzie nam fatalnie, tylko dwa remisy i to w dodatku u siebie, reszta w dupę i to często ostrą, z peeswerami nie gramy u siebie, więc niestety nasze szanse są nikłem, mój typ 3-1 dla żarów.

furtok13

Fernandez jak wejdzie zamiast przewracać się jak szpotlok niech tak wjedzie srajlandumowi minium otwarte złamanie,zobaczyć mój uśmiech bezcenne
Obstawiam skromne 0-3

Gospodarz

Gość

Zdjęcie Tygodnia

17-24 maja

Feyenoord zakończył sezon 2025-2026 wyjazdowym zwycięstwem 2:0 nad PEC Zwolle.

Video

Feyenoord 1-1 AZ

Feyenoord zremisował w ostatnim domowym meczu sezonu z AZ Alkmaar.

Live chat

Gość

Geertruida może pójść do Liverpoolu - ciekawe czy przypadają nam jakieś % z tej sprzedaży.

Gość

Piłkarze to nie to samo bo piłkarze grają na boisku.

DamianM

Te Kloese na papierze też jest dalej dyrektorem

DamianM

Papiery też, to fakt. Za porozumieniem chyba wcześniej po sezonie można czy cise, w Holandii np kontrakty obowiązują do kończą czerwca

Gość

Ma umowę i musi wypełnić. Piłkarze też muszą czekać do okna, nawet jeśli już teraz są dogadani

DamianM

Przecież to normalne, nie ma co też robić z tego dramy, chce odejść jak człowiek po prostu może

Gość

Też nie rozumiem dlaczego ten gościu musi czekać do końca sezonu by do nas przyjść? Brugia bez niego nie wygra?

DamianM

No to ciekawe czy wygrają

Gość

Brugia gra dziś już. Jak wygra w Mechelen, to mają mistrza.

Gość

Brugge teraz w weekend klepnie majstra

DamianM

lekko jada, a Brugia te mecze co tydzien w belgii grają czy coś szansa wcześnie jjest? Niech tego mistrza klepią

Gość

Ktoś z nim podpisał tę umowę. Sama się nie podpisała :D

Tymczasem AV 3-0 - typowałem 5-0.

DamianM

i to jest ***** normalne??

DamianM

Miłosz Kozak w Śląsku Wrocław ma inkasować ok. 60.000 PLN miesięcznie!

Klub nie widzi piłkarza w składzie i odesłał go do rezerw, ale oczywiście i tak musi mu płacić obiecaną pensję.

I teraz usiądźcie - Śląsk awansował do Ekstraklasy i tym samym umowa Miłosza Kozaka została AUTOMATYCZNIE PRZEDŁUŻONA, a sam piłkarz dostał PODWYŻKĘ

Gość

To także triumf van PErsiego bo przegrał z najlepszymi i tylko 0-2 :D powie że byli dzielni.

DamianM

a to finał dzisiaj? :) no popatrz hehe. Malutko o tym coś latało wam powiem, coś widziałem ,ale aura malutka

Gość

Ale bramy padają w tym finale. O_O

Gość

av juz 2-0 - skończy się 5-0

DamianM

To mówi też wszystko.

DamianM

26 mln złotych otrzymał Górnik Łęczna między rokiem 2022-2025 tylko od LW Bogdanka S.A. - spółki w której 65% akcji posiada spółka Skarbu Państwa Enea.
Łęczna spadła w weekend na 3 poziom rozgrywkowy.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.