Atalanta

Towarzyski
De Kuip

Nie

02.08

15:00

Rayo Vallecano

Towarzyski
De Kuip

Nie

26.07

14:00

2:1

Zapowiedź meczu: RKC Waalwijk - Feyenoord Rotterdam

25.11.2011 18:19; DamianM, 1 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Feyenoord.nl

W ubiegły weekend Feyenoord Rotterdam nadspodziewanie łatwo poradził sobie z rewelacją tego sezonu, Vitesse  Arnhem. Feyenoorder wywieźli z trudnego terenu trzy punkty, wygrywając 0-4. Efektowne zwycięstwo sprawiło, że w piłkarzy ponownie wstąpiło zaufanie w korzystny wynik w kolejnym meczu. Rywalem w 14.kolejce będzie RKC Waawlijk.

 

Pozornie niegroźnie wyglądający zespół, z którym Portowcy nie powinni mieć większych problemów. Pozostaje jednak małe ale, o którym chyba już wszyscy mogli się przekonać. Feyenoord przyzwyczaił nas bowiem do tego, iż z silnymi rywalami oglądamy fantastyczne zawody, podczas gdy z ekipami z niższej półki wymęczamy punkty, lub w ogóle je tracimy. Zmienność zauważył nawet trener Ronald Koeman, o czym wspomniał na piątkowej konferencji prasowej, poprzedzającej mecz z RKC.

W kontekście spotkania w Waalwijk, Koeman będzie miał niemały ból głowy. Tym razem jednak ten bardziej pozytywny i dotyczący linii ataku. Pod koniec tygodnia treningi wznowił bowiem Ruben Schaken i teraz pozostaje pytanie, kto usiądzie na ławce? Trener już zapowiedział, że wracający po kontuzji kolana skrzydłowy wystąpi od pierwszych minut. W środku powinniśmy zobaczyć Johna Guidetti'ego. Znak zapytania zostaje zatem przy obsadzie jednego ze skrzydeł.

 

Wybór nie będzie należeć do najłatwiejszych, ponieważ zarówno Sekou Cisse tak i Jerson Cabral przed tygodniem rozegrali bardzo dobre zawody. W obwodzie pozostaje jeszcze Diego Biseswar, ale ten swoim występem w Arnhem utwierdził tylko w przekonaniu, że przed nim wiele pracy, by powrócić do formy. Ostateczną decyzję poznamy po sobotnich zajęciach. Na nich też okaże się, kto zastąpi Stefana de Vrija u boku Rona Vlaara.

Do dyspozycji Koemana na niedzielny mecz nie będą Guyon Fernandez (zawieszony) i kontuzjowani Stefan de Vrij, Darley, Gill Swerts i Kaj Ramsteijn. Bart Schenkeveld w ostatni wtorek w czasie meczu Jong powrócił na boisko po długiej przerwie, ale nie jest jeszcze w pełni gotowy.

RKC Waalwijk w tym sezonie zaskoczyło zarówno przyjaciół jak i wrogów. Klub z Mandemakers latem wrócił po roku nieobecności do najwyższej klasy rozgrywkowej i we wstępnej fazie ligi sprawił wiele niespodzianek. Piłkarze Roberta Brabera jednak nie wytrzymali ciśnienia i w kolejnych tygodniach notowali już słabsze wyniki. Po trzynastu jak dotąd rozegranych kolejkach, RKC jest dwunaste z 15 punktami na koncie. Cenny dorobek RKC zdołało ugrać zarówno na własnym terenie ale i też na wyjazdach.

 

Na obcym terenie Waalwijk zwyciężyło z Rodą JC Kerkrade i ADO Den Haag, podczas gdy u siebie nie dali szans NAC Bredzie i NEC Nijmegen. Ostatnie dwa mecze z ich udziałem kończyły się remisem 1-1, odpowiednio przeciwko FC Groningen i SC Heerenveen. Latem Waalwijk opuścił bezapelacyjnie najlepszy zawodnik drużyny, Derk Boerrigter, który odszedł do Ajaksu.

 

Z biegiem czasu można otwarcie stwierdzić, że jego brak nie jest aż tak odczuwany. A odpowiedzialna za to jest przede wszystkim przemyslana polityka transferowa. Na bramkę pozyskano na zasadzie wypożyczenia Jeroena Zoeta z PSV oraz Evandera Sno i Geoffreya Castilliona z Amsterdamu, którzy są już wyróżniającymi się postaciami w ekipie. W poszukiwaniu wzmocnień, RKC przybyło nawet na De Kuip skąd na sezon wypożyczono Adila Auassara. W Feyenoordzie na grę nie miał szans, Mandemakers Stadion jest siłą napendową.

Trener Ruud Brood, który spotkanie oglądać będzie z trybun (kara za wybryki w ostatnim meczu, red.) prawdopodobnie pośle podobne zestawienie do tego przeciwko Heerenveen. Oznacza to, że w środku obrony ponownie wystąpi Cuco Martina, zaś Guy Ramos usiądzie na ławce. Adil Auassar wraz z Aaronem
Meijersem kreować będzie grę w środku pola. Do gry wraca ponadto Robert Braber oraz Roald van Hout i były-Feyenoorder Mitchell Schet.

 

RKC Waalwijk – Feyenoord
Niedziela, 17 listopada, godz. 12:30, Mandemakers Stadion, Waalwijk
Arbiter: Blom
Przypuszczalne jedenastki:

RKC Waalwijk: Zoet; Bandjar, H. Drost, Martina, Van Peppen; Sno, Braber, Duits, Auassar; Castillion, Ten Voorde.

Feyenoord: Mulder; Leerdam, Vlaar, Martins Indi, Nelom; El Ahmadi, Clasie, Bakkal; Schaken, Guidetti, Cissé.
STATYSTYKI:

Wyjazd:
04/02/2010 RKC Waalwijk - Feyenoord 0-1
15/10/2006 RKC Waalwijk - Feyenoord 2-2
23/10/2005 RKC Waalwijk - Feyenoord 2-1
19/03/2005 RKC Waalwijk - Feyenoord 2-4
21/12/2003 RKC Waalwijk - Feyenoord 0-0
Dom:
03/10/2009 Feyenoord - RKC Waalwijk 3-0
28/01/2007 Feyenoord - RKC Waalwijk 3-1
12/03/2006 Feyenoord - RKC Waalwijk 1-1
24/10/2004 Feyenoord - RKC Waalwijk 4-0
21/03/2004 Feyenoord - RKC Waalwijk 1-0

Komentarze (1)

Norbi

Zwycięskiego składu się nie zmienia, ale Koeman widocznie inaczej patrzy. W obronie w miejsce De Vrija wpuścił bym Mokotjo, a czemu nie, także chętnie zobaczyłbym taki atak F: Cisse, Guidetti, Schaken. A co do RKC to z pewnością Auassar będzie chciał pokazać, że przeciwko Feye jest w stanie ustrzelić gola. A wszystko zweryfikuje boisko, tak naprawdę :).

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

19-2 sierpnia

Feyenoord pokonał Rayo Vallecano 2:1 w kolejnym meczu kontrolnym podczas przygotowań do sezonu.

Video

Feyenoord vs Club Brugge 3-1

Feyenoord Rotterdam w drugim sparingu pokonał mistrza Belgii 3-1.

Live chat

Gość

Tak samo ten Giakoumakis - w Górniku 3/4 gole - w Venlo 20 kilka i król strzelców :D

Gość

Za słaby na ekstraklasę XD

DamianM

Bukari już ruszył, gol w serbii

Gość

z Lipska

Gość

Jaki Diomande?

Gość

Diomande idzie do Realu za 100mln

Gość

Ja myśle że powinno być 15.

Gość

Za Sauera 10 to nie tak źle. 12 byłoby super, ale 10 też dobrze. A za Reada minimum 35. Tyle jest wart i kropka.

Gość

Niech udziela. Ma do tego prawo, a Feyenoord ma prawo rządać więcej.

DamianM

Jeszcze jedna oferta i ojciec Sauera zaraz wywiadu udzieli w mediach, o co się zakładamy? Typowe

Gość

Jazda jazda jazda Biała Gwiazda

Gość

2-1 gieksa

DamianM

anulowany anulowany

Gość

no 3-0 nieuznany

Gość

3 szybkie ciosy Wisły i po Katowicach.

DamianM

Ale co ofert odrzucone na początku, to przez dwa lata chyba tylu newsów nie napisałem na ten temat haha

DamianM

Co nie zmienia faktu że agent albo ktoś ładnie pograł jak faktycznie tylko na Forest się skończy

Gość

Nie ma co też ich o to winić - mają prawo :D

DamianM

Nie jest, ale VI i fr12 edytowali swoje newsy, Feyenoord celuje w więcej

Gość

25 mln na rękę (bez żadnych bonusów i śmiesznych umów) - to nie jest zła cena.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.