Real Betis

Liga Europy
La Cartuja

Czw

29.01

21:00

Heracles Almelo

Eredivisie
De Kuip

Nie

25.01

16:45

4:2

Zapowiedź meczu: SC Cambuur – Feyenoord

24.10.2014 15:16; DamianM, 0 komentarzy, Foto @ FR12.nl / Źródło: Feyenoord24.pl

Piłkarze Feyenoordu nie mają ani chwili wytchnienia i po czwartkowej porażce w Chorwacji, Portowców w niedzielę czeka mecz ligowy. Przeciwnikiem będzie SC Cambuur.

Cambuur Leeuwarden w ostatnią niedzielę zdobyło punkt w derbowym spotkaniu z SC Heerenveen. Na Abe Lenstra Stadion padł remis 2-2 i piłkarze Henka de Jonga pozostali na wysokiej, trzeciej pozycji w lidze.

Z 16 punktami po dziewięciu meczach, Cambuur ma jeden punkt przewagi nad odwiecznym rywalem z Heerenveen, a strata do liderów wynosi 5 'oczek'. W ostatnich pięciu występach zespół z Leeuwarden zdobył 8 punktów i pozostaje niepokonany na własnym stadionie. To głównie doskonała gra przed własną publicznością przełożyła się na wysoką pozycję w tabeli.

Wpierwszych czterech meczach u siebie Cambuur wywalczyło aż 10 punktów. Po remisie 1-1 w pierwszym meczu z FC Twente, następnie pokonane wyjeżdżały drużyny ADO Den Haag (3-2), FC Groningen (3-0) i FC Dordrecht (4-1).

W niedzielnym meczu w ekipie gospodarzy nie zagra zawieszony Michiel Hemmen. Dalej kontuzjowany jest Wout Droste, zaś pod znakiem zapytania stoi występ Daniela de Riddera. Atakujący wypadł z gry z powodu kontuzji łydki, jakiej doznał w meczu derbowym z SC Heerenveen. Czołową rolę w zespole odgrywa Bartholomew Ogbeche. Nigeryjczyk zdobył w tym sezonie sześć goli w dziewięciu meczach. Do siatki trafiał też w ostatnich trzech występach.

1

Feyenoord tymczasem w sobotę pokonał 2-1 Heracles Almelo i odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. Dzięki temu Portowcy awansowali na ósme miejsce i mają na koncie teraz 14 punktów po 9 meczach. Do pierwszego PSV strata wynosi 7 punktów, ale do drugiego Ajaksu tylko trzy.

Co ciekawe, Feyenoord nie stracił jeszcze bramki w meczach wyjazdowych. Rotterdamczycy zdobyli 7 punktów w trzech meczach wyjazdowych, kiedy udało się wygrać z ADO (0-1) i Go Ahead Eagles (0-4). A także zremisować 0-0 z FC Twente.

Możliwe, że na niedzielny mecz jedynym nieobecnym będzie pauzujący od dłuższego czasu Rodney Lopes Cabral (kolano). Zdolny do gry powinien być Sven van Beek. Do dyspozycji Freda Ruttena jest też Khalid Boulahrouz. Jeszcze nie wiadomo, czy Luke Wilkshire zdoła wukurować się na wyjazd do Leeuwarden. Prawy obrońca nie wyszedł cało z pojedynku w Chorwacji. O sytuacji kadrowej Feyenoordu będziemy informować w osobnych aktualnościach.

SC Cambuur – Feyenoord
Niedziela, 26 października, godz. 12:30, Cambuur Stadion
Sędzia: Braamhaar

Historia ostatnich konfrontacji:

Na Cambuur Stadion:
03/11/2013 SC Cambuur – Feyenoord 0-2
17/03/2000 Cambuur Leeuwarden – Feyenoord 2-3
17/03/1999 Cambuur Leeuwarden – Feyenoord 1-5
23/02/1994 Cambuur Leeuwarden – Feyenoord 0-0
08/11/1992 Cambuur Leeuwarden – Feyenoord 0-1

Na De Kuip
27/04/2014 Feyenoord – SC Cambuur 5-1
22/08/1999 Feyenoord – Cambuur Leeuwarden 4-0
21/11/1998 Feyenoord – Cambuur Leeuwarden 4-0
15/08/1993 Feyenoord – Cambuur Leeuwarden 1-0
12/04/1993 Feyenoord – Cambuur Leeuwarden 3-1

Komentarze (0)

Wyniki 20. kolejka

Gospodarz

Gość

Ajax Amsterdam

2 - 0

FC Volendam

NEC Nijmegen

2 - 1

PEC Zwolle

PSV Eindhoven

2 - 2

NAC Breda

FC Twente

0 - 0

Excelsior Rotterdam

SC Telstar

0 - 1

AZ Alkmaar

FC Groningen

1 - 2

Fortuna Sittard

FC Utrecht

0 - 1

Sparta Rotterdam

Feyenoord Rotterdam

4 - 2

Heracles Almelo

Go Ahead Eagles

? - ?

SC Heerenveen

Zdjęcie Tygodnia

25-1 lutego

Feyenoord dopisał do ligowego dorobku trzy punkty, pokonując Heracles Almelo 4:2, lecz sam wynik tylko w niewielkim stopniu oddaje to, co działo się na murawie.

Video

Feyenoord 3-4 Sparta Rotterdam

Feyenoord raz po raz przegrywa. Teraz na De Kuip triumfowała Sparta Rotterdam.

Live chat

DamianM

U nich chyba też kontuzji nie mało

Gość

Alaves-Betis 2-0 końcówka meczu.

DamianM

e dajta spokoj, kazdy wie, ze to nie ma sensu. Musimy poczekac. To pudrowanie trupa, jakim bedziemy za 2 tygodnie

Gość

"ale są elementy do poprawy" - co mecz są i nie są poprawiane :-D ciągle muszą się poprawić i nigdy sie nie poprawiają - cały czas kupa błędów, proste podania do rywala, proste błędy w obronie, brak krycia, brak pressingu, wielkie przestrzenie pozostawione niekryte dla rywala - ciągle to samo - mecz za meczem.

Gość

fcsb-cluj 1-4 - ten zespół nas wykopał z pucharów...

Norbi

3-0 haha

Norbi

Juve zgasiło napoli 2-0 :P

Norbi

Teraz to się robinek będzie mógł pokazać, jak ma szpital w kadrze na całego to młodymi będzie musiał grać...niech pokaże co potrafi w końcu ich swojego czasu trenował... a po betisie będą nowi kontuzjowani to nie uniknione...

DamianM

no nic, rome jeszcze obejrze i wsio. Ciekawe gdzie Larin idzie, w kadrze juz go nie było, pewnie poza Europe

Gość

Powiedziałbym angielski lech ale lech coś wygrywa a arsenal w ostatnich latach nic. Jakiś puchar wygrali ale mistrzostw zaro od 21 lat.

DamianM

pogoń :D nie no, zero tituli cięzko będzie dogonić :D

Gość

Arsenal-angielska pogoń :D

Gość

Trener nowicjusz ograł 2 najlepsze drużyny tydzień po tygodniu...

Gość

pizdesenal jak zwykle

DamianM

NAWET I 10000--0 będzie to klub i tak będzie. To najwazniejsze, nic nie poradzimy. jest jak jest, ambicji nie ma, trener zostaje. Póki co fakty dalej.

Gość

Endrick hattrick.

Gość

Na fr12 już też piszą że bedzie 10-0 - pada też nazwisko mario beena.

Gość

Zaczeli jak klub piłkarski - kończą jak klub stand upowy. Poprostu komedia na każdej płaszczyźnie od zarządzania, przez trenera na piłkarzach i skautingu kończąc. Kompletna katastrofa. Popodpisywali poprzepłacanych dziadów z plastiku co nawet nie mogą grać w piłkę bez złapania kontuzji po 2/3 meczach.

Gość

aha i na betis to samo.

Gość

Na psv bez bramkarza, bez trenera i obrony... good luck.

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.