FC Dordrecht

Towarzyski
GN Bouw Stadion

Sob

04.07

14:30

---

---
---

---

---

---

Zapowiedź meczu: Turcja - Holandia

13.10.2013 20:52; Norbi, 0 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Feyenoord24.net

Po dziewięciu kwalifikacyjnych kolejkach fazy grupowej do mistrzostw świata w Brazylii, czeka nas dziesiąta seria spotkań, gdzie w Istanbule Turcja podejmie Holandię. Oranje zapewnili sobie już awans na mundial i spokojnie mogą tańczyć sambę, jednak wspomniani rywale pomarańczowych jeszcze walczą o barażowe miejsce na brazylijski turniej. Obecnie Turcy są na drugim miejscu z dorobkiem szesnastu punktów, ale tyle samo ma trzecia Rumunia, która tym razem zmierzy się w Bukareszcie z Estonią, także szansę wyjazdu do Brazylii ma jeszcze (choć najmniejsze z całej trójki) reprezentacja Węgier, która w piątek uległa podopiecznym Louisa van Gaala 8-1. Węgrzy w Budapeszcie podejmą Andorę, ale awans do baraży da im wygrana i porażka zarówno Turcji, jak i Rumunii.

Jednak nawiązując do spotkania Turcji z Holandią, trzeba wspomnieć, że w Amsterdamie 07 września 2012 lepsi byli holendrzy, którzy pokonali podopiecznych Abdullaha Avci'ego 2-0. Wtedy to do bramki Tolga Zengina trafiali Robin van Persie w siedemnastej minucie, a także w doliczonym czasie gry (93') Luciano Narsingh. Zachodzi więc pytanie czy Holandia, która ma już zapewniony awans, da możliwość uzyskania takowego w barażu Turkom, czy też tak jak w nie dawnym meczu z Węgrami, zagra swoją ambitną grę piłką i odniesie dziewiąte zwycięstwo w kwalifikacjach do MŚ w Brazylii. Z pewnością odpowiedź na to pytanie poznamy już we wtorek. Dziś możemy gdybać, prognozować. Wielką nie wiadomą jest też w jakim składzie wystąpi Oranje, bowiem jak już wcześniej zostało wspomniane awans jest pewny, a więc możliwe, że zobaczymy nieco inny skład wyjściowy niż w meczu z Węgrami. Louis van Gaal ma na pewno swoje przewidywania i założenia, co do formacji jaką zagrają jego podopieczni w spotkaniu z Turcją.

Nam pozostaje spokojnie oczekiwać co się wydarzy we wtorek 15 października o godzinie 21:00. Miejmy nadzieję, że w tym meczu wystąpią Feyenoorder, co dla sympatyków klubu z południa Rotterdamu było by bardzo miłe. Dlatego już dziś zarezerwuj sobie czas na to wyjąkowe spotkanie, którego nie można przegapić.

Komentarze (0)

Wyniki 1. kolejka

Gospodarz

Gość

SC Cambuur

? - ?

Excelsior Rotterdam

NEC Nijmegen

? - ?

SC Telstar

Go Ahead Eagles

? - ?

Willem II Tilburg

PSV Eindhoven

? - ?

Fortuna Sittard

AZ Alkmaar

? - ?

ADO Den Haag

Sparta Rotterdam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

FC Groningen

? - ?

FC Utrecht

PEC Zwolle

? - ?

Ajax Amsterdam

SC Heerenveen

? - ?

FC Twente

Zdjęcie Tygodnia

15-21 czerwieca

Oficjalnie Giovanni van Bronckhorst został nowym trenerem Feyenoordu.

Video

Konferencja nowego trenera

Giovanni van Bronckhorst spotkał się z mediami, ponownie jako trener Feyenoordu Rotterdam.

Live chat

DamianM

Polecam komunikaty Lechii też, w każdym na końcu dodają: PZPN poniesie odpowiedzialność za nieodwracalne szkody wyrządzone naszemu Klubowi. :D

DamianM

zaraz grunt sprzeda pod tą akademię, oni tam z 10 komunikatów już wydali, że odchodzi ten, ten,i ten

Gość

https://x.com/LukaszOlkowicz/status/2071888568541233432 mioduski wyprzedaje akademię bo nie mają szmalu. Upadek.

DamianM

Ale opieram to tylko na tym że kiedyś adidas tłumaczył, jak były paski czarne albo jakieś wstawki inne to dlaczego takie a nie inne

DamianM

Podejrzewam że miało chodzić o to, że barwy klubu do czerwono biało czarne i stąd ten pomysł

DamianM

Gość, Marmol dziś też ma być zaprezentowany. A co do koszulek no to już by trzeba było pytać Castore

Gość

To co ma ten Ferri na zdjęciach to jest nowa koszulka meczowa? Po co te czarne wstawki??

Gość

Drugiego Hiszpana dogadali czy nie wypaliło?

Gość

Oglądam te jego kompilacje i się zastanawiam za co te 9 mln zapłacili?

Gość

Jak typowy holender - nigdy nie przyzna się do winy.

DamianM

ale Koeman widziałem już oblęzona twierdza raczej i kontry wali.

Gość

wytoczono ciężkie armaty :D

"- To coś, czego należy się głęboko, naprawdę bardzo głęboko wstydzić. To, jak defensywnie i bez jakiejkolwiek inicjatywy zaprezentowała się reprezentacja Holandii przed całym światem, jest wielką hańbą. Koeman i Van Dijk zdradzili wszystko, co od zawsze definiowało holenderski futbol - komentował Driessen."

DamianM

Jak przypuszczaliśmy, w Holandii od rana młyn, w linku akurat Haga - https://x.com/_owenobrien_/status/2071816949080694925?s=20

DamianM

ale po sąsiedzku odpadli i ci i ci i czesc haha

DamianM

grill w Niemczech zapewne totalny jest

Gość

To jak ten bono obronił strzał karnego summervilla to też imponujące - bo obronione strzały to zwykle na wysokości kolana lub pasa w bok - a tu summerville strzelił wysoko w środek i gościu obronił 1 ręką jak w piłce ręcznej.

DamianM

Koeman się zagadał a efekt mizerny

Gość

Szalony wieczór i noc, ale nie żałuję że niewyspany, najważniejsze że helmuty wracają do domu hahahahaha, szkoda Holandii, ale jaka gra taki wynik.

Gość

kumanowicz ma nauczkę za czczenie ajaxowców.

Gość

Holandia też hehe papa

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.