FC Volendam

Eredivisie
Kras Stadion

Nie

05.04

14:30

Ajax Amsterdam

Eredivisie
De Kuip

Nie

22.03

14:30

1:1

Zapowiedź meczu: Vitesse Arnhem – Feyenoord Rotterdam

01.09.2012 22:36; DamianM, 3 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło: Feyenoord.nl

Wracamy do ligowej rzeczywistości. Feyenoord Rotterdam w czwartej kolejce zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Vitesse. W Arnhem Portowcy będą chcieli podtrzymać dobrą passę. Jednak i gospodarze konfrontacji będą chcieli się w końcu przełamać i po raz pierwszy wygrać u siebie. Portowcy zagrają na Gelredome kilka dni po odpadnięciu z Ligi Europejskiej. Mimo wszystko, dzień później pozytywizm w Rotterdamie znów się pojawił.

 

Gdy Feyenoorder powrócili z Pragi, dowiedzieli się, że do kadry reprezentacji Holandii powołanych zostało czterech zawodników rotterdamskiego klubu. Na liście selekcjonera Luisa van Gaala znaleźli się Jordy Clasie, Bruno Martins Indi, Joris Mathijsen i zaskakująco Daryl Janmaat. Wszyscy, zanim wyjadą na kadrę, muszą wykazać się w Arnhem.

 

Feyenoord po wyjazdowym meczu w Pradze miał zaledwie dwa dni, aby przygotować się do zbliżającego się spotkania z Vitesse.- Zwłaszcza, że w niedzielę zagramy o dwunastej. Na szczęście mamy zdrową kadrę, tylko szkoda, że Stefan de Vrij nie jest obecny – mówił na konferencji Koeman. Szkoleniowiec zastanawia się, jak Vitesse zaprezentuje się w najbliższą niedzielę przeciwko Feyenoordowi.

 

Klub z Arnhem był ostatnio bardzo aktywny na rynku transferowym i wzmocnił się m.in. osobą Theo Jansena. – W niedzielę wszystko się okaże. Vitesse jest zespołem, który skupi się na miejscach pięć, sześć. Będzie to trudny mecz wyjazdowy, ale jeżeli uda nam się zwyciężyć, będziemy mogli mówić o naprawdę dobrym starcie – dodaje trener.

 

Rywal

 

Tego lata w Vitesse wiele się działo. Najpierw do Anderlechtu odszedł trener John van den Brom, pod którego wodzą zespół po raz pierwszy od siedmiu lat uplasował się w pierwszej dziesiątce. Nie długo po tym, Fred Rutten, który po zwolnieniu z PSV w marcu tego roku, został wybrany na jego następcę. Również pod względem kadry zespołu zaszło wiele istotnych zmian. Zakontraktowano przede wszystkim Theo Janssena, który zastąpi sprzedanego do Manchesteru United Alexandera Büttnera.

 

Janssen, który w 1998 roku w barwach Vitesse zadebiutował w Eredivisie, a następnie prawie dziesięć lat był piłkarzem na Gelredome, regularnie wyrażał chęć powrotu do swojego starego klubu. Po długich negocjacjach z Ajaxem, działacze dopięli swego i legenda może znów założyć żółto-czarną koszulkę. W niedzielę z Feyenoordem, doświadczony pomocnik może rozegrać swój pierwszy mecz po powrocie. Gdy Janssen rozpaczliwie chciał do Vitesse, z drugiej strony o odejście zaapelował Büttner.

 

Niespodziewanie do Zarządu wpłynęła oferta z wielkiego Manchesteru i do transakcji rzeczywiście doszło. Ale mimo wszystko, Rutten i tak dysponuje naprawdę ciekawą drużyną. Oprócz Janssena, zespół mogą przecież pociągnąć dobrze znani już Nicky Hofs, Jonathan Reis, Wilfred Bony i bramkarz  Piet Velthuizen. Rutten będzie tym samym czuć presję bogatego właściciela Meraba Jordanii. Serb chce, by Vitesse wbiło się na holenderski szczyt, a tym samym nie jest już zadowolony z siódmego miejsca w poprzednim sezonie. Geel en Zwart po trzech meczach mają na swoim koncie siedem punktów. Mecz z Feyenoordem będzie dla Vitesse idealną okazją do zbadania, jak wyglądać będą realistyczne ambicje na ten sezon.

 


Vitesse – Feyenoord

Niedziela, 2 wrzesnia, godz. 12:30, Gelredome

Arbiter:
Blom

Przypuszczalne jedenastki:

Vitesse: Velthuizen; Yasuda, Kashia, Kalas, Van Aanholt; Van Ginkel, Van der Heijden, Janssen; Ibarra, Bony, Reis.

Feyenoord: Mulder; Janmaat, Martins Indi, Mathijsen, Nelom; Vormer, Clasie, Immers, Leerdam; Schaken, Cissé.

STATYSTYKI:

Wyjazd:

20/11/2011 Vitesse - Feyenoord 0-4
06/02/2011 Vitesse - Feyenoord 1-1
09/08/2009 Vitesse - Feyenoord 0-0
30/11/2008 Vitesse - Feyenoord 1-1
07/10/2007 Vitesse - Feyenoord 0-1

Dom:
12/02/2012 Feyenoord - Vitesse 3-1
29/08/2010 Feyenoord - Vitesse 4-0
31/03/2010 Feyenoord - Vitesse 2-1
01/03/2009 Feyenoord - Vitesse 2-2
17/02/2008 Feyenoord - Vitesse 1-0

Komentarze (3)

DamianM

Muszą być punkty, bo teraz dwa tygle przerwa an reprezentacje.

Norbi

Nie ma co, nie będzie łatwo, ale 3 punkty są do wzięcia i trzeba to zrealizować. A więc do dzieła Feyenoord !

furtok13

Jedziemy po zwycięstwo 2-0 ino Feyenoord

Wyniki 29. kolejka

Gospodarz

Gość

PSV Eindhoven

? - ?

FC Utrecht

AZ Alkmaar

? - ?

Fortuna Sittard

SC Telstar

? - ?

FC Groningen

Ajax Amsterdam

? - ?

FC Twente

Excelsior Rotterdam

? - ?

NEC Nijmegen

Go Ahead Eagles

? - ?

PEC Zwolle

FC Volendam

? - ?

Feyenoord Rotterdam

SC Heerenveen

? - ?

Heracles Almelo

NAC Breda

? - ?

Sparta Rotterdam

Zdjęcie Tygodnia

22-5 kwietnia

Klasyk 28. kolejki Eredivisie z pewnością nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii tych prestiżowych starć.

Video

Feyenoord 1-1 Ajax

Klasyk nie zachwycił, a na dodatek zakończył się remisem.

Live chat

DamianM

Charakterów ala Immers teraz bym powitał z 20 na miejsce obecnych.

Gość

Immers to był walczak, nadrabiał sercem, nogi nie odstawiał. Coś jak Kuyt, tylko Kuyt jeszcze z 10 razy bardziej dziki i nieobliczalny ;-)
No i diablo skuteczny

Gość

Słaby piłkarz. Piłkarz na jakiego było nas wtedy stać po prostu. Jak Immers. Choć Valente może pomarzyć o liczbach Immersa a uchodzi za większy talent.

DamianM

dobry wariat był, tyle klubów w CV

Gość

No pamiętam.

DamianM

kto pamięta Kazima Richardsa, albo po prostu Kazima Kazima? Tak minał czas, że zaczyna prace trenerską, Crawley Town.

DamianM

zabieram sie właśnie pomału za news :)

Gość

Cambuur z awansem.

Gość

Muy Manero - piłkarze : Read, Zerrouki, Meijer (ten z bruggii co miał przyjść a przyszedł Bos), Hendrix, Rommens (z tego klubu co Bos)
To i tak nieźli zawodnicy. Teraz co szrot przychodzi to głowa mała.

DamianM

był już temat, niejaki Muy Moreno, agent, zobaczcie. Z nim jest te Kloese i był czas gdzie byli zawodnicy od niego i mnóstwo zainteresowań zawodnikami z tej stajni.

Gość

szuje zobaczyły ile milionów napływa do kasy i zaczęły kręcić ewidentnie. Te transfery to podobne jak to co mislintat robił w ajaksie. Jeszcze zaraz wyjdzie na jaw że agenci tych leszczy tu kumple te klose.

DamianM

Tak zwany beton. Typowe

Gość

Tylko, że tu w Rotterdamie każdy wgryzł się w stołek i nie chcą puścić...

Doją klub na kasę równo...

Gość

Zwolnili gościa od skautingu ale czy skauting ściągał sterlinga czy st.juste? to ciekawe kto ich oglądał jak oni w piłkę nie grali... coś tu śmierdzi. Skauting działał aż w końcu zaczeli ściągać gości 27lat+ w dodatku niczym się nie wyróżniających - jak nasi stoperzy co jeden spadł z ligi a drugi dostawał 5 goli co kolejke na poprzednią wiosnę. Czy to efekt "skautingu"? czy raczej koneksji menadżerskich - mi to śmierdzi legią i sprowadzaniem bo inny menago polecił swojego klienta. PAmiętamy jaka beka była że Feyenoord ściąga szrot portugalski z benfiki, sportingu i porto. Wydaliśmy 16 mln na 3 szrociaków, których mogliby zastąpić gówniarze z akademii - nawet syn van persiego więcej pokazał niż tengstedt - a czy taki sauer czy slory pokazują mniej niż borges? absolutnie nie. To jest strategiczne samobójstwo te transfery i trzeba z imienia i nazwiska wskazać kto jest odpowiedzialny za sprowadzenie kogo. Jeżeli wszystkich sprowadził Ruijl to zasłużenie został pognany - jeżeli nie i np. te klose sprowadził ten szrot to powinien wylecieć on.

Van den Graaf

Takiego sezonu z takim bałaganem i decyzjami nie mającymi nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem nie pamiętam... Nawet jak kasy nie było to takie rzeczy nie wychodziły...

DamianM

Nie wiem, dla mnie to jest reanimowanie trupa. Po trupach po celu by tylko nie wyszło, że nie wypali. A jeszcze doliczcie Sterlinga. Do kwadratu jaja. Niczym się nie broni. Kompletnie a zaraz koniec sezonu. Jaki czas? Skoro tyle płacisz oczekujesz efektów już. Wczoraj. Dziś. On nie zostanie na 5 lat że ma czas.

Van den Graaf

Zeszły sezon to jeszcze ok. Przejął rozwalony zespół coś tam przynajmniej zaczęli punktować... Ale do tego sam przygotował... I grają gorzej niż w zeszłym roku. A punkt w 5 meczach to zasługa Dicka? a nie Robina? Bo bez niego przegrywał wszystko...

DamianM

Najgorsze jest to, że trener to jedno, a drugie to zarząd z te Kloese na czele będzie odpowiadał za transfery dalej i trenera.

Gość

Najgorsze jest to że to było do przewidzenia - od wiosny 2025 to nie klikało - a punkty robili świetni skrzydłowi niemalże w pojedynkę - wygrywaliśmy ale to nie były wygrane które by napawały optymizmem. Gra była fatalna i nadal jest. Miało być przygotowanie fizyczne pod ten wysoki pressing tymczasem pressingu jest jeszcze mniej niż za priske i jeżeli jż est on robiony to jest robiony bardzo źle że obrona nie doskakuje, pomoc nie doskakuje i są potężne kratery między formacjami - obrona lubi zostawać na własnej połowie. Tak to właśnie wygląda - jak zbieranina bez mózgu, brak trenera czyli mózgu który by to poukładał. van Persie jednak nie jest w stanie nic zrobić co wielokrotnie widzieliśmy w tym sezonie. Zdarzają się dobre momenty (bo muszą u każdego nawet najsłabszych) ale to jest tak rzadkie jak obecność sępa płowego w Polsce. Frustracja niesamowita bo jestem pewien że przy lepszym trenerze dałoby się chociaż tą grę bez piłki skorygować, lepiej zorganizować - to jest do zrobienia. Z van Persim nie da się poprostu- on jest zapatrzony w siebie i w "swoją wizję", która do niczego nie prowadzi - na 5 meczów z psv i ajaxem ugrał 1 remis po karnym - brawo.

DamianM

Dobre pytanie

Uczestnicząc w rozmowach na Live Chat potwierdzasz, że zapoznałeś się i akceptujesz jego regulamin.