18:00

1:0

Zwycięski De Vrij: Feyenoord 2:1 NAC Breda

13.03.2011 16:36; Norbi, 10 komentarzy, Foto @ b/d / Źródło:

Feyenoord w niedzielę zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu. Kolejną drużyną, która musiała uznać wyższość rozpędzonych Portowców była również walcząca o bilet do europejskich pucharów NAC Breda. Bramki dla Feye strzelali w pierwszej połowie Luc Castaignos oraz w samej końcówce szczęśliwie Jelle Ten Rouwelaara pokonał Stefan de Vrij. Podopieczni Beena rozegrali spotkanie z czarnymi opaskami odnoszących się do klęski żywiołowej, jaka w zeszłym tygodniu nawiedziła Japonię.

Feyenoord do meczu przystąpił w znakomitych humorach, mając w pamięci fakt, że już od pięciu meczów nie doznaliśmy goryczy porażki. Humory przełożyły się na całkowitą dominacje gospodarzy w pierwszej połowie. Z racji, że to pod dyktando Feyenoordu toczyła się gra, NAC swej szansy upatrywało jedynie w kontratakach. I tak na prawdę najlepszą szansę miał defacto były Portowiec Anthony Lurling, który zszedł z lewego skrzydła w nasze pole karne i groźnie uderzył po ziemi.

Z problemami broni Van Dijk. Wybita piłka wpadła pod nogi jednego z zawodników NAC, jednak ostatecznie nic z tego nie wynikło. Siedem minut później mieliśmy już 1-0. Całą akcje zapoczątkował Tim de Cler. Defensor przejął piłkę i popędził z nią w stronę bramki rywali. Widząc wybiegającego na lewej flance Castaignosa, precyzyjnie odegrał mu futbolówkę. Młokos przebiegł z nią jeszcze kilka metrów i wpakował ją do siatki, notując tym samym jedenaste trafienie w tym sezonie. Jeszcze do przerwy mogliśmy prowadzić znacznie wyżej.

Najpierw na niczym spełzła próba Wijnalduma, a pięć minut przed końcem golkiper gości znakomicie sparował uderzenie z pierwszej piłki Marcela Meeuwisa. Piłka sparowana przez Ten Rouwelaara wpadła jeszcze wprost pod nogi wbiegającego Ryo. Japoński skrzydłowy natychmiast oddał potężne uderzenie, które zatrzymało się na jednym z graczy Bredy. Jednobramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza połowa.

Drugą odsłonę Feyenoord rozpoczął nieco wolniej, w czego skutek pierwszą bramkową akcję wypracowaliśmy sobie dopiero po piętnastu minutach. W tym czasie NAC zdołało doprowadzić do remisu. Z lewej strony piłkę otrzymał Julian Jenner, który na obrębie pola karnego zaczął szukać szansy na oddanie strzału. Po kilku zwodach w niegroźnie wyglądającej sytuacji uderzył. Ku zdziwieniu wszystkim, Rob van Dijk skapitulował, kiedy piłka przeleciała mu pod rękami.

Stracona bramka orzeźwiająco podziałała na Portowców, którzy rozpoczęli zmasowane ataki na bramkę rywala. Nic jednak nie przynosiło zamierzonego efektu, bowiem ani Simon, ani Ryo ani Leerdam nie zdołali wpisać się na listę strzelców. W drugiej połowie na boisku pojawił się Jerson Cabral, który już nieco później mógł zaliczyć bramkę, lecz jego strzał minimalnie minął się z bramką przyjezdnych. Mecz nieubłaganie zbliżał się do końca.

Aż trzy minuty przed końcem De Kuip wręcz wybuchło z radości. Z rzutu rożnego dośrodkował Cabral, piłka trafia pod nogi De Vrija a ten w szczęśliwych okolicznościach i ogromnym zamieszaniu wyprowadza swą drużynę na prowadzenie. Dziewiętnastolatek bohaterem Rotterdamu. To trafienie przełożyło się na trzy bardzo ważne punkty, które na poważnie pozwoliły włączyć się do walki o play-off europejskich pucharów.

Feyenoord – NAC Breda 2-1