Następny mecz
Eredivisie, 11.04.2021 12:15 FC Utrecht Galgenwaard
Eredivisie, 25.04.2021 16:45 Vitesse Arnhem De Kuip
Eredivisie, 02.05.2021 12:15 ADO Den Haag Cars Jeans Stadion
Poprzedni mecz
Eredivisie, 04.04.2021 12:15 Fortuna Sittard 2:0 De Kuip
Eredivisie, 20.03.2021 20:00 FC Emmen 1:1 De Kuip
Eredivisie, 14.03.2021 14:30 PSV Eindhoven 1:1 Philips Stadion

O Akademii

Academy

Feyenoord odgrywa wiodącą rolę w holenderskim futbolu i oferuje wyjątkowe doświadczenie i źródło inspiracji. Jesteśmy dumni z klubu, jego bohaterów i samych siebie. Feyenoord oznacza walkę, sukces i towarzystwo. Szacunek, Nie słowa, ale czyny. Celem akademii jest przede wszystkim zaoferowanie młodzieży jak najlepszych warunków i przygotowania ich do zawodowej kariery, których celem jest dostanie się do Feyenoordu 1. 

Akademia piłkarska Feyenoordu wybrała podział na U-8 do U-12 (treningi wieczorne ) i U-13 do U-19 (treningi dzienne). Grupy, które trenują wieczorem (od U-8 do U-12) są w dużej mierze nadzorowane przez trenerów pracujących w niepełnym wymiarze godzin. Praca jest wykonywana zgodnie z harmonogramem, w którym trener główny jest przez cały czas wspomagany przez jednego lub więcej trenerów i chłopców, którzy odbywają staż z programu studiów.

Dzięki specjalnej i bliskiej współpracy ze szkołą LOOT, która dostosowuje swoje plany zajęć do harmonogramu szkoleń, możliwa jest praca z pełnoetatowymi grupami U-13 do U-19 w ramach treningu dziennego. Z tymi grupami też pracuje więcej trenerów. Ponadto, różni specjaliści (analityk wideo, ekspert żywieniowy, trener biegowy/koordynacji, psycholog sportowy, specjalista w dziedzinie periodyzacji) pracują z piłkarzami podczas treningu piłkarskiego.

Dzięki możliwości wyboru kursu dziennego można uzyskać optymalną koordynację między szkołą, Feyenoordem i środowiskiem domowym. Integracja Feyenoordu ze szkołą (szkolenie dzienne) pozostawia graczom wystarczająco dużo czasu na relaks i poruszanie się w ich własnym środowisku społecznym.

W Feyenoordzie gracze z grup od U-8 do U-11 przebywają w SC Feyenoord, amatorskim oddziale klubu piłkarskiego. Tam są obserwowani przez skautów. To ostatnie dotyczy też grup starszych. Jednakże te grupy podlegają Feyenoordowi Rotterdam NV. Ogólne zasady akademii młodzieżowej dotyczą wszystkich graczy. Ostateczny skład zespołów musi być kompletny w maju danego z powodu ostatniej daty przekazania do KNVB. 

Wszyscy gracze mają „rozmowy POP” ze swoim trenerem w ciągu roku, aby uświadomić i poprawić cechy danego piłkarza „POP” oznacza osobisty plan rozwoju. Dwa razy w roku ten wywiad oceniający odbywa się z graczem (i rodzicami), w którym Feyenoord wyjaśnia, co myśli o rozwoju gracza i możliwym przyszłym obrazie, tego, jak widzi dalszą jego karierę i ewentualnie porozmawiać o awansie wyżej lub zakończeniu współpracy. 

Oprócz programu treningowego wszystkie drużyny biorą udział w rozgrywkach ligowych, a także grają mecze towarzyskie i występują w różnych turniejach. Akademia Feyenoordu ma już swoją renomę, co potwierdza chociażby fakt, że ta zdobywała nagrodę imienia Rinusa Michelsa w latach 2009-2010, 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013 i 2013-2014. Nagroda, nazwana na cześć trenera piłki nożnej Rinusa Michelsa, jest nagrodą przyznawaną co roku z inicjatywy profesjonalnego magazynu De Voetbaltrainer. Inicjatywa na rzecz nagrody jest wspierana przez oba stowarzyszenia trenerów w Holandii (CBV i VVON) oraz KNVB. Te strony wybierają nominowanych. Ostateczni zwycięzcy zostaną ogłoszeni, a nagrody zostaną przyznane na krajowym kongresie trenerów.

Aby określić, które szkolenie młodzieży w holenderskiej zawodowej piłce nożnej zdobywa nagrodę Rinus Michels, bierze się pod uwagę wiele rzeczy. Na przykład przygląda się innowacjom wdrożonym przez odpowiedni klub w odniesieniu do opracowywania profili kompetencji dla graczy młodzieżowych i trenerów, stopnia uwagi poświęcanej indywidualnemu coachingowi, współpracy regionalnej w kontekście szkolenia talentów i wsparcia dla klubów amatorskich stosowanie nowoczesnych technologii. 

Akademia Feyenoordu, może z dumą nazywać się jedną z najlepszych akademii młodzieżowych na świecie. Żaden inny klub nie wyprodukował więcej zawodników na Mistrzostwa Świata 2014 w Brazylii niż Feyenoord. W Holandii akademia młodzieżowa Feyenoord została uznana za najlepszą pięć razy z rzędu od 2009 roku. Nasza edukacja młodzieży jest w centrum uwagi w międzynarodowym świecie piłki nożnej, a od 2012 roku Feyenoord również aktywnie patrzy poza granice.

Feyenoord chce zaoferować możliwości młodym piłkarzom na całym świecie: szansę zaprezentowania swojego talentu, szansę na rozwój jako gracz i człowiek oraz możliwość interakcji z rówieśnikami i naszymi wykwalifikowanymi trenerami Feyenoordu. Feyenoord chce także przyczynić się do rozwoju globalnej piłki nożnej, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z trenerami. We wszystkich naszych programach międzynarodowych oferowanie programu, który łączy wysokiej jakości naukę z zabawą, jest najważniejsze. Tam, gdzie to możliwe, staramy się oferować doświadczenia i możliwości, które pozytywnie wpływają na życie. Na stronie feyenoord.com/international możesz dowiedzieć się więcej o naszych międzynarodowych działaniach.

ORGANIZACJA AKADEMII:
 Stanley Brard  Szef Akademii Feyenoordu
 Raymond van Meenen  Menedżer akademii
PERSONEL TECHNICZNY I ORGANIZACYJNY:
 Imię i nazwisko:  Funkcja:
 Glenn van der Kraan  Koordynator (od U-7 do U-13)
 Rick Cost  Koordynator treningu fizycznego
 Oscar Moens  Opiekun koordynatorów
 James van der Kraan  Koordynator ds. skautingu młodzieży
 Michel Valke  Koordynator wideo i analiza wydajności
 Remco Heerkens  Koordynator partnerów akademii
 Rob Kurvers  Koordynator studiów
 René van Dalen  Koordynator transportu
 Ferdi Claessen  Przełożony piłkarzy
 Ricardo Kern  Członek personelu Akademii Feyenoordu
 Herman van der Graaff  Ambasador / sekretarz / gospodarz
SEKCJA KOBIECA:
 Manon Melis  Koordynatorka piłki nożnej dziewcząt i kobiet
 Danny Mulder  Trener/trener zespołu rezerwowego
 Patty Damsma  Trener/trener zespołu rezerw
 Lyanca Verrijp  Trener U-16
 Lotte Meijsen  Asystentka trenera U-16
 Adam den Boer  Trener U-14
 Kim Akkermans  Asystent trenera U-14
TRENERZY:
 Dirk Kuyt  Feyenoordu U-19
 Cor Adriaanse  Asystent trenera Feyenoordu U-19
 Arnold Scholten  Asystent trenera Feyenoordu U-19
 Melvin Boel  Feyenoord U-17
 Dennis te Braak  Feyenoord U-16
 Ulrich van Gobbel  Feyenoord U-15
 Davey van den Berg  Feyenoord U-14
 Brian Pinas  Feyenoord U-13
 Marchanno Schultz  Feyenoord U-12
 Martijn de Vries  Feyenoord U-11
 Ferdi Claessen i Remco Schol  Feyenoord U-10
 Harrie Nugteren i Errol Refos  Feyenoord U-9
 Brian Yzebaart, Melvin Zaalman i Ronald van Lent  Feyenoord U-8
 Len Boer i Maup Martens  Feyenoord U-7
PERSONEL POMOCNICZY:
 Roy Makaay  Specjalistyczny trener
 Gaston Taument  Specjalistyczny trener
 Jeffrey Oost  Asystent trenera / skaut
 Arjan van der Kaaij  Trener bramkarzy
 Patrick van Seeters  Trener bramkarzy
 Maup Martens  Starszy skaut
 Etienne Shew-Atjon  Analityk wideo dla młodzieży
 Rob van Leemput  Webmaster
 Kees de Groot  Kamerzysta

[Opracował: DamianM]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2020. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com