Następny mecz
Towarzyski, 09.08.2020 14:30 Sparta Rotterdam De Kuip
Towarzyski, 16.08.2020 14:30 FC Twente De Kuip
Towarzyski, 22.08.2020 16:45 Borussia Dortmund Schauinsland-Reisen-Arena

Feyenoord - Lech Poznań

Po wcześniejszych meczach Feyenoordu z polskimi klubami i tym razem, a dokładnie w roku 2008 Portowcy trafili na ekipę z Polski, a dokładniej z Poznania, gdzie w rozgrywkach grupowych Pucharu UEFA zmierzyli się z tamtejszym Lechem.

Drużyna prowadzona przez Franciszka Smudę do Holandii przyjechała po wygraną i miało to potwierdzenie na boisku, bowiem od samego początku Kolejorz ruszył do ataku. Dokładne potwierdzenie atakującej lokomotywy z Poznania miało miejsce w dwudziestej siódmej minucie kiedy to, nie najlepiej spisującą się obronę Portowców pokonał Ivan Djurdjević umieszczając futbolówkę w bramce strzeżonej przez Henka Timmera.

Lechici jeszcze przed końcem pierwszej odsłony meczu mieli swoje sytuacje, a tym samym mogli podwyższyć nieco wynik spotkania, ale wynik nie uległ zmianie i to przyjezdni prowadząc 0:1 mogli cieszyć się z dobrego wyniku.

Druga odsłona meczu zaczęła się podobnie jak i pierwsza, pod dyktando Lecha. Jednak Feyenoord nie był na pozycji straconej, ponieważ z czasem zyskiwał więcej terenu i także stwarzał sobie dogodne sytuacje do doprowadzenia wyniku remisowego, a było to możliwe dzięki broniącej wyniku poznańskiej lokomotywie, a także stałym fragmentom gry Portowców.

Feyenoord mógł, a nawet powinien to spotkanie zremisować, za sprawą choćby dwóch zawodników jak Kevin Wattamalleo czy Timothy Derijck, ale tak się ostatecznie nie stało i porażka na De Kuip stała się faktem.

FEYENOORD ROTTERDAM 0-1 LECH POZNAŃ

DATA: 17.12.2008

FEYENOORD: Timmer; Tiendalli, Derijck, Bahia, Wattamaleo; Wijnaldum (65’ Janota), Lucius, Fer (64’ Erasmus), El Ahmadi (56’ Leerdam), Bruins; Makaay

BRAMKA: Djurdjevic (27')

WIDZÓW: 17.000

Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2019. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com