Następny mecz
Towarzyski, 09.08.2020 14:30 Sparta Rotterdam De Kuip
Towarzyski, 16.08.2020 14:30 FC Twente De Kuip
Towarzyski, 22.08.2020 16:45 Borussia Dortmund Schauinsland-Reisen-Arena

Feyenoord - Wisła Kraków

W 2006 roku Feyenoord jako przedstawiciel Holandii, w Pucharze UEFA trafił na krakowską Wisłę. Spotkanie to rozpoczęło się obiecująco dla krakowian, którzy już w drugiej minucie mogli prowadzić za sprawą Jean Paulisty, ale w odpowiedzi grecki napastnik Portowców, Angelos Charisteas mógł, także dać prowadzenie swoje drużynie.

Jednak "co się odwlecze to nie uciecze", i to przysłowie miało potwierdzenie względem Feyenoordu w szesnastej minucie kiedy to do podania Rona Vlaara, dopadł Nicky Hofs, który dał prowadzenie Feyenoorder.

Prowadząc 1:0 Feyenoord nieco odpuścił grę i Wisła to wykorzystała w dwudziestej trzeciej minucie spotkania za sprawą Pawła Brożka, który podcinając piłkę nad Henkiem Timmerem doprowadził do remisu (1:1). Feta w sektorze zajmującym przez kibiców Białej Gwiazdy trwała zaledwie nie całe dwadzieścia minut, bo jeszcze przed przerwą wynik meczu zmienił Jonathan De Guzman (41') i do przerwy Feyenoord prowadził z Wisłą Kraków 2:1.

Po wznowieniu spotkania w drugiej części przez sędziego Paolo Dondarini'ego do odrabiania strat zabrała się drużyna krakowska, która miała swoje sytuacje strzeleckie, choćby sam na sam strzelec pierwszego i jedynego gola dla Wisły, Paweł Brożek, który w 54 minucie zmarnował dogodną okazję na doprowadzenie do remisu. Trzeba też wspomnieć, że bramkarz Portowców spisywał się świetnie broniąc w bardzo ważnych sytuacjach i to było dużym plusem dla ekipy Erwina Koemana.

Kropkę nad i, postawił Angelos Charisteas w sześćdziesiątej siódmej minucie, a dodać warto, że był to wyróżniający się zawodnik Feyenoordu. W taki oto sposób Wisła popłynęła do Krakowa, a Feyenoord mógł się jedynie cieszyć z wygranej, bowiem tak jak krakowianie nie awansował do dalszych rozgrywek Pucharu UEFA.

FEYENOORD ROTTERDAM 3-1 WISŁA KRAKÓW

DATA: 13.12.2006

FEYENOORD: Timmer - Buijs, Vlaar, Bahia, Green Ż - Hofs (90. Derijck), Lucius, De Guzman - Kolkka Ż (77. Vincke), Charisteas, Huysegems (64. Van Hooijdonk)

BRAMKI: Hofs (16'), Brożek (23'), de Guzman (41'), Charisteas (67')

WIDZÓW: 24.000

[Opracował: Damian Maszycki]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2019. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.
Projekt i wykonanie:
rd.com