Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Feyenoord24

Dziś jest Czwartek , 25 maja 2017 roku, godzina 12:33
Witaj na Feyenoord24.net, nieznajomy/a.
Image
Autor: DamianM18.05.2017

Kuyt & Feyenoord: 102 gole, puchar i mistrzostwo

Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoord.nl

Feyenoord i Dirk Kuyt: od początku było to jak szczęśliwe małżeństwo. Chociaż skuteczność w pierwszych latach na De Kuip (2003-2006) nie przełożyła się na trofea, weteran nadrobił to powracając na stare śmieci. Poniżej przegląd historii w koszulce portowego klubu. 

JUŻ PRZYWITAŁ SIĘ Z DE KUIP

Dirk Kuyt trafił do Feyenoordu latem 2003 roku. Z De Kuip przywitał się jeszcze w barwach FC Utrecht, gdy zdobył bramkę w wygranym finale Pucharu Holandii przeciwko swojemu przyszłemu pracodawcy (4-1). Mimo to, szybko podbił serca kibiców z Rotterdamu. Dzięki etyce pracy, ale i dzięki bramkom. 

ZŁOTY BUT

Po swojej pierwszej bramce 14 września 2003 roku w meczu wyjazdowym przeciwko AZ, Kuyt zaczął pracować na pełnych obrotach. W ciągu trzech sezonów, strzelił kolejno 20, 29 i 22 ligowych goli. W każdym przypadku był najlepszym strzelcem klubu. 29 trafienia w kampanii 2004-2005 dały mu nawet tytuł najskuteczniejszego zawodnika rozgrywek. Rok później zdobył Złotego Buta, nagrodę dla piłkarza roku w Holandii. 

MARZENIE

W 2006 roku Kuyt został bohaterem transferu do Liverpoolu. - Jest to dla mnie marzenie grać dla takiego klubu jak Liverpool. Ale moim marzeniem jest już też wrócić do tego klubu, tutaj, na De Kuip i mam nadzieję, że dostanę taką szansę - mówił przy okazji pożegnania. 

POWRÓT W FORMIE

Marzenie się spełniło. 10 kwietnia 2015 roku ogłoszono: po imponujących sześciu latach w Liverpoolu i trzech w Fenerbahce, Dirk Kuyt wraca z powrotem w sezonie 2015-2016. - Świetnie się czuję i mam nadzieję, że odniosę sukces na De Kuip. Mam nadzieję, że zdobyte trofea odróżnią nadchodzący czas od tego pierwszego. Teraz naprawdę chcę coś wygrać - mówił wtedy 104-krotny reprezentant Holandii. 

UKORONOWANIE

Już w pierwszym sezonie po powrocie odniósł zapowiadany sukces. Feyenoord pod wodzą kapitana zdobył Puchar Holandii. Zaś on sam z dziewiętnastoma golami w lidze ponownie został królem strzelców Portowców. Sezon później, Kuyt odniósł jeszcze większy sukces: mistrzostwo kraju. Od pierwszej do ostatniej kolejki Rotterdamczycy liderowali, a Kuyt w ostatnim meczu z Heraklesem zdobył hattricka i przypieczętował tytuł. Ostatecznie jego licznik zatrzymał się na 102 golach w czerwono-białej koszulce, zaś on sam spełnił największe marzenie. 

PAMIĘTNY KONIEC

- Po powrocie miałem jedną ambicję, jedną misję, jeden cel. Udało się. Nie do opisania, co czuję - mówił Holender trzymając mistrzowską paterę, wiedząc już wtedy, że był to jego ostatni mecz. W imponującym więc stylu położył kres swojej wspaniałej karierze...

Image
Wszelkie prawa zastrzeżone przez feyenoord24.net. 2008-2015. Znaki towarowe i logo Feyenoord Rotterdam są własnością Feyenoord Rotterdam N.V.