25.04

21:00

1:3

Zmienne szczęście młodzieży

11.10.2015 21:13; DamianM, 2 komentarzy, Foto @ Feyenoord.nl / Źródło: Feyenoordacademy.nl

Za nami kolejny weekend, w który swoje spotkania rozegrały niektóre młodzieżowe zespoły Feyenoordu. Zdecydowanie jak najszybciej o ostatnim meczu będą chcieli zapomnieć piłkarze Feyenoordu A1, którzy w sobotę odpadli z Pucharu Holandii. W spotkaniu 1/8 finału Portowcy przegrali na wyjeździe z Vitesse Arnhem A1 3-1. Była to też pierwsza porażka ekipy do lat 19 w tym sezonie, bowiem w lidze Portowcy ruszyli bardzo mocno, wygrywając cztery pojedynki i jeden remisując. - Wiesz, że kiedyś przegrasz, ale jest to tym bardziej rozczarowujące, że nastąpiło to w pucharze, co oznacza eliminacje - żałował Marcel Koning.

Znacznie lepiej w pucharze poradzili sobie zawodnicy z A2, którzy awansowali do ćwierćfinału. Drużyna trenera Janaa Gösgensa pokonała Alphense Boys A1 0-2. Dwa gole jeszcze w pierwszej połowie zdobył Erwin Franse. - Erwin był najlepszym zawodnikiem na boisku - powiedział trener Feyenoordu. Nie tylko w ataku był ważny, ale i w obronie okazał się bardzo cenny - komplementował dalej. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, w drugiej części Portowcy nieco spuścili z tonu. Ale ataki gospodarzy były umiejętnie zatrzymywane. - Po przerwie broniliśmy naprawdę dobrze. To też jest ważną częścią futbolu - podsumował coach.

Poniżej podsumowanie wyników wszystkich sekcji młodzieżowych.

Vitesse A1 - Feyenoord A1 3-1
Bramki:
15' 1-0
29' 1-1 Måns Herrmann
85' 2-1
90+4' 3-1

Feyenoord A1: Velanas; Kingsale, Hammouti (55' Knoester), Van der Meer, Absalem; Korporaal, Van Haaren (55' El Hankouri), Hamer; Den Hoedt, Herrmann (65' Robertha), Slabbekoorn (74' Fernandes).

Alphense Boys A1 – Feyenoord A2 0-2
Bramki:
14' 0-1 Erwin Franse
43' 0-2 Erwin Franse

Feyenoord A2: Ten Hove; Bijl, Sinteur, Zwartjens, Anez; Roffelsen (84' Hempenius), Smulder, Guezen (75' Elmensdorp); Roeleveld, Franse, De Jesus (69' Fagrach).

FC Utrecht B1 – Feyenoord B1 1-1
Bramki:
7' 0-1 Dylan Vente
55' 1-1

Feyenoord B1: Evora; Reith, Van Wetten, Blesgraaf, Malacia; Wehrmann, El Bouchataoui (65' Van Mullem), Choukoud (69' Kubilinskas); Toure, Vente, Chong.

Excelsior Rotterdam B2 – Feyenoord B2 0-3
Bramki:
19' 0-1 Nelson Amadin
40' 0-2 Ian Smeulers
77' 0-3 Lutsharel Geertruida

Feyenoord B2: Koorevaar; Loshi (70' De Kubber), Lewis, Wong-Si-Kwie, Aslan; Huijgen, Kokcu (52' Heijberg), Smeulers (61' Reemst); Bibuljica, Reboe (70' Geertruida), Amadin (65' Van Ewijk).

Feyenoord C2 - SC Heerenveen C1 1-0